[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Feedback Blue14  XML
Forum Index » Bursa marina
Author Message
Lemon
Senior member
[Avatar]

Joined: 03/03/2014 21:58:13
Messages: 1143
Location: Constanta
IP:
Offline

Alex Florian wrote:Acum mi-a dat mesaj privat, ca nu mai are telefon si sa ii dau contul de banca, desi i l-am mai dat o data. Aiurea.

Redhat i-a cerut banii pe piatra si i-a zis ca trebuia sa ii zica atunci cand a primit-o ca nu ii place, nu dupa 2 saptamani. Ce naiba sa faci? sa bagi politia pentru chestia asta, in loc sa ai bune maniere si respect de la inceput sau macar acum, sa realizezi ca ai dat scam si sa iti repari greseala...


In locul lui, daca nu a gasit banii la gunoi, da, ii ceream toti banii pe piatra inapo. cu politia, daca fara nu se poate.

Cryptic Cherries - West-Africa river
Blue14
Aquamaster
[Avatar]

Joined: 20/04/2014 15:03:23
Messages: 3758
Location: Constanta
IP:
Offline

Deci sa va explic, Bogdan mi a scris dupa 2 saptamani ca daca nu ii virez astazi inapoi banii o sa am probleme cu politia si cu prietenii lui de la mine din Cartier.
Nu cred ca asa se face, amenintarj cu prietenii... Nu consider ca am tepuit pe nimeni, piatra aceea la randul meu am cumparat o de la cineva ce a desfintat un fish only. Daca administratorii acestui forum considera ca sunt un tepar ii rog sa ma baneze.
O zii buna tuturor, Blue.

My nano reef



[Email]
Alex Florian
Member
[Avatar]

Joined: 09/06/2013 17:50:44
Messages: 251
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Blue... nu ai cum sa spui ca nu ai tepuit pe nimeni. Nu incerca sa te victimizezi. Crede-ma ca am incercat sa evit situatia asta de mult timp, fiindca nu imi sta in fire si nu vreau sa am vreo treaba cu oameni de genul care incearca sa profite de altii mai neexperimentati. Am tras de tine de nu stiu cat timp sa trimiti pompa si dupa sa pui banii in cont.

Aici nu este vorba doar de pietrele lui Bogdan. Este vorba de ce ne-ai vandut tu, noua: lampa aia, piatra lui Bogdan si pompa mea de valuri platita si neprimita si de evitarea mesajelor si raspunsul la telefon. Mie nu imi pasa ca ai tu treaba sau ai fost ocupat. Din moment ce ai primit niste bani, du la sfarsit tranzactia. Nu putem sa stam noi dupa tine, pana cand ai tu chef sa completezi tranzactia.

Nu ai cum sa o scoti la capat, sa spui ca nu ti-ai dat seama sau nu crezi ca ai tepuit. Daca nu crezi asta, atunci, primeste inapoi produsele: lampa si piatra si returneaza banii.

Te-ai bagat in rahat pentru cateva sute de lei, fiindca noi am crezut ca na, oamenii din acvaristica, nu sunt de felul asta. Cine are grija de un acvariu, este o persoana buna si nu un scammer. Daca si aici am ajuns sa ne tepuim unii pe altii, e foarte urat. Daca tu crezi ca se merita tot taraboiul asta si sa implicam politia, atunci asa sa fie. Mai bine sa te inveti minte acum si sa nu mai faci mizerii de genul.
aim icon
Alex Florian
Member
[Avatar]

Joined: 09/06/2013 17:50:44
Messages: 251
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Iar eu refuz sa cred ca tu ai cumparat piatra aia de buna voie. Cel mai probabil, te-ai apucat sa vinzi ciurucurile altuia, de care nu mai avea nevoie. Refuz sa cred, ca la ce posibilitati ai tu in Constanta, ai cumpara asa ceva. E imposibil, opreste-te din a mai mintii.
aim icon
koala
Batran si obosit
[Avatar]

Joined: 05/03/2002 02:00:00
Messages: 23583
Location: Bucuresti
IP:
Offline

@Blue14

Dragule, suntem o mana de oameni aici si e pacat sa nu lasam loc de "Buna ziua!". Nu merita sa iti strici numele pentru cateva sute de lei.
Nu stiu care e povestea si nici nu este treaba mea sa "fac politie pe forum", dar eu te sfatuiesc sa dai banii inapoi si aia e.


In rest, pentru toata lumea ar trebui sa fie valabila zicala aia cu "Cine nu deschide ochii, deschide punga".
Fiti atenti si incercati sa va luati toate masurile de siguranta atunci cand cumparati ceva de la persoane fizice.

Samson & Delilah (2002) - Marele African (2007) - Angels in heaven (2010) - Life is like a box of chocolates (2011) - Nemo's House (2012) - The Big One (2012) - Cubul (2013) - The Return (2014) - Back to the roots (2015) - Un sumatran, doi sumatrani (2020)
ccdumitrescu
Senior member

Joined: 15/12/2011 14:53:35
Messages: 753
Location: Bucuresti - Crangasi
IP:
Offline

Dai omului banii înapoi pe lampa ?i p?streaz? panarama aia de lampa, ca monument de rusine

Bucuresti-Crangasi ;0748143754
[Yahoo!]
Lemon
Senior member
[Avatar]

Joined: 03/03/2014 21:58:13
Messages: 1143
Location: Constanta
IP:
Offline

ccdumitrescu wrote:ca monument de rusine


Cryptic Cherries - West-Africa river
ocean
Aquamaster
[Avatar]

Joined: 26/06/2014 14:12:14
Messages: 2845
Location: Targu Mures
IP:
Offline

Alex Florian wrote:Nu cred, au alge coraline pe ei. Ce stiu, din ce poze mi-a trimis colegul Redhat, e ca n-au pic de porozitate, aspect pentru un scape marin. 500 lei a dat pe bolovanii aia

Aceia e piatra(bolovani) din Marea Neagra pe care el a pus-o in acvariu de aceia are coralina pe ea. Pentru cine il stie mai demult pe Blue desi se pare ca familia lui sta bine material, nu l-a sprijinit deloc in incercarila lui acvaristice si mereu a fost cu cu tot felul de improvizatiisi( pentru cine are rabdare urmariti postarile kilometrice) de unde si "calitatea" lucrurilor pe care le-a scos la vanzare, am banuit ca asa va fi cand am vazut anunturile. Pacat ca s-a ajuns aici vina nu e doar a lui ci si a familiei care nu a vrut sa inteleaga/sprijine pasiunea unui copil timp de ani de zile si uite ca a iesit, probabil va fi un adult realizat profesional si material dar..

This message was edited 1 time. Last update was at 25/05/2020 16:15:26

[Email]
ccdumitrescu
Senior member

Joined: 15/12/2011 14:53:35
Messages: 753
Location: Bucuresti - Crangasi
IP:
Offline

Aveam un Mirciulica, acum mai nou îl avem ?i pe Minciunica

Bucuresti-Crangasi ;0748143754
[Yahoo!]
Blue14
Aquamaster
[Avatar]

Joined: 20/04/2014 15:03:23
Messages: 3758
Location: Constanta
IP:
Offline

Ca sa fie toat? lumea împ?cat?, eu o sa le dau banii înapoi pe 1 August, momentan am ni?te cheltuieli foarte mari ?i nu îmi pot permite sa le dau banii înapoi pe lampa ?i pe piatra.Si asta f?r? sa mai primesc nimic înapoi, nici de lampa nici de piatra nu am nevoie, le voi da banii înapoi f?r? sa îmi mai dea ceva înapoi.

My nano reef



[Email]
Humbert
Aquamaster
[Avatar]

Joined: 26/10/2008 15:59:25
Messages: 2614
Location: Bucuresti, P-ta 1 Mai
IP:
Offline

macar e 1 august anul asta?

serios, Blue, e inacceptabil 1 august.
pare ca ai zis doar asa ca sa scapi pe moment in speranta ca va uita lumea (eu de ex nu voi uita)

gandeste-te bine ce faci, ca de felul in care rezolvi problema asta va depinde felul in care vei fi privit pe viitor in comunitatea de acvaristi, atata cata e.
adica ramai cu niste bani acum dar s-ar putea sa nu mai vrea nimeni sa faca tranzactii cu tine.

daca intr-adevar nu ai banii acum, trebuie sa fii barbat si sa te duci la parintii tai sa le spui ce ai facut si sa ti-i dea ei - eventual li-i dai lor inapoi pe 1 august.
dar nu e acceptabil sa dai oamenilor banii inapoi pe 1 august.

maine trebuie sa le dai banii.



ccdumitrescu
Senior member

Joined: 15/12/2011 14:53:35
Messages: 753
Location: Bucuresti - Crangasi
IP:
Offline

Dragul meu ,când ai pacalit oamenii, nu aveai cheltuieli?
Invata sa recunosti ca ai gresit si vei castiga respectul nostru, sau iti place sa fii pe aceiasi treapta cu dl Mirciulica???
Ai uitat de pompa de valuri -sa evaporat?????

This message was edited 1 time. Last update was at 25/05/2020 17:24:30


Bucuresti-Crangasi ;0748143754
[Yahoo!]
Blue14
Aquamaster
[Avatar]

Joined: 20/04/2014 15:03:23
Messages: 3758
Location: Constanta
IP:
Offline

Recunosc ca am gresit.
Nu e func?ional? treaba cu p?rin?ii, au avut destule de pl?tit dup? mine de pe urma altor prostii f?cute de mine, in momentul de fata stau singur, nu mai primesc nici un leu de la ei, am o pensiune care dup? cum bine ?ti?i nu o pot închiria pana la finalul nebuniei cu Covid 19.Am in construc?ie un Take Away in care bag to?i banii, ?i in perioada asta nu produc mai mult de 4-500 de lei pe zii din diverse “combina?ii” in condi?iile in care am de b?gat bani in Take Away, am de pl?tit ?oferul pentru ca de când am plecat de acasa nu mai am ma?ina, facturi ?i mancare...

My nano reef



[Email]
insoso
Member

Joined: 23/02/2015 15:27:21
Messages: 250
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Cu @Blue14 am avut si eu o experienta neplacuta dar ca si vanzator (el cumparator)

Am avut 2 lampi AI PRIME non HD la vanzare,m-a contactat de prin Februrie ca el ar vrea lampile (asa ca i le-am rezervat),intretimp mi-a facut tot felul de propuneri de schimburi pe care le-am refuzat, si intr-un final in luna Aprilie ma anunta ca vrea lampile. Cand i-am zis ca i le trimit dupa ce vireaza banii, mi a zis ca vrea doar una, si apoi timp de 2-3 saptamani m-a tot tinut ca mi-a virat banii prin Revolut dar transferul dureaza mai mult. Cand l-am anuntat ca nu-i mai tin lampa rezervata imi spune ca el de fapt n-a virat niciun ban.

Cam asta a fost experienta mea cu @Blue14
Andrei P
Member
[Avatar]

Joined: 28/11/2016 18:13:27
Messages: 209
Location: Bucuresti, Drumul Taberei
IP:
Offline

insoso wrote:Cu @Blue14 am avut si eu o experienta neplacuta dar ca si vanzator (el cumparator)

Am avut 2 lampi AI PRIME non HD la vanzare,m-a contactat de prin Februrie ca el ar vrea lampile (asa ca i le-am rezervat),intretimp mi-a facut tot felul de propuneri de schimburi pe care le-am refuzat, si intr-un final in luna Aprilie ma anunta ca vrea lampile. Cand i-am zis ca i le trimit dupa ce vireaza banii, mi a zis ca vrea doar una, si apoi timp de 2-3 saptamani m-a tot tinut ca mi-a virat banii prin Revolut dar transferul dureaza mai mult. Cand l-am anuntat ca nu-i mai tin lampa rezervata imi spune ca el de fapt n-a virat niciun ban.

Cam asta a fost experienta mea cu @Blue14


Si de la mine voia sa ia o lampa AI PRIME, cam aceasi poveste doar ca eu dupa o saptamana de gargara am vandut-o catre alta persoana.
Lemon
Senior member
[Avatar]

Joined: 03/03/2014 21:58:13
Messages: 1143
Location: Constanta
IP:
Offline

Blue14 wrote:Am in construc?ie un Take Away in care bag to?i banii, ?i in perioada asta nu produc mai mult de 4-500 de lei pe zii din diverse “combina?ii” in condi?iile in care am de b?gat bani in Take Away, am de pl?tit ?oferul pentru ca de când am plecat de acasa nu mai am ma?ina, facturi ?i mancare...


Citeste si tu ce ai scris, cu voce tare, in fata oglinzii si apoi spune daca il intelegi pe cel din fata ta care iti spune scuzele astea.

Cryptic Cherries - West-Africa river
Alex Florian
Member
[Avatar]

Joined: 09/06/2013 17:50:44
Messages: 251
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Eu nu mai am cuvinte. Sincer imi e rusine de tot thread-ul asta si unde s-a ajuns pentru o mizerie de tranzactie. Imi este super rusine de rusinea ta, Blue. Ma intreb cand o sa trimiti aia 60 lei pentru pompa pe care nici n-am primit-o, daca tot mi-ai cerut contul astazi... .
aim icon
Blue14
Aquamaster
[Avatar]

Joined: 20/04/2014 15:03:23
Messages: 3758
Location: Constanta
IP:
Offline

Apropo, cu toate ca considerati bolovanii de Marea Neagra o sa il rog pe Bogdan sa taie cu un fierastrau una din pietre ca sa demonstrez ca aia nu este nici pe departe piatra din Marea Neagra.
Atasez un link cu piatra similara cu a mea, poate exista piatra de mai multe tip-uri in diveristatea din Caraibe.
https://www.amazon.co.uk/Premium-Caribbean-Saltwater-Aquarium-Coral/dp/B00U73BFYA

This message was edited 1 time. Last update was at 26/05/2020 08:27:00


My nano reef



[Email]
systhem
Member
[Avatar]

Joined: 27/02/2015 14:43:14
Messages: 135
Location: Targu Mures
IP:
Offline

Baiatul ia absolut tot din mare si piatra, si creveti. Am luat si eu de la el creveti, care au stat 4 zile la curier, cati credeti ca traiau cand a ajuns la mine?
solomonking
Member
[Avatar]

Joined: 17/06/2010 15:46:15
Messages: 141
Location: bucharest, giurgiului street, city mall
IP:
Offline

insoso wrote:Cu @Blue14 am avut si eu o experienta neplacuta dar ca si vanzator (el cumparator)

Am avut 2 lampi AI PRIME non HD la vanzare,m-a contactat de prin Februrie ca el ar vrea lampile (asa ca i le-am rezervat),intretimp mi-a facut tot felul de propuneri de schimburi pe care le-am refuzat, si intr-un final in luna Aprilie ma anunta ca vrea lampile. Cand i-am zis ca i le trimit dupa ce vireaza banii, mi a zis ca vrea doar una, si apoi timp de 2-3 saptamani m-a tot tinut ca mi-a virat banii prin Revolut dar transferul dureaza mai mult. Cand l-am anuntat ca nu-i mai tin lampa rezervata imi spune ca el de fapt n-a virat niciun ban.

Cam asta a fost experienta mea cu @Blue14



...cu tot respectul...asta pare un modus operandi!

Nasol!!
[Yahoo!]
 
Forum Index » Bursa marina
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com