[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Zgomot filtru extern eheim clasic 250  XML
Forum Index » Coltul incepatorului (apa dulce)
Author Message
alex.ivan
Junior member
[Avatar]

Joined: 03/01/2018 16:33:34
Messages: 85
IP:
Offline

Salutari tuturor!!am achizitionat un filtru extern eheim clasic 250 nou,are cam 2 saptamani de cand l-am montat,a functionat fara nici o problema!acum are un zgomot ciudat,ca si cum ar avea aer!stie cineva cum pot scapa de zgomotul acela??de ce are aer in el?va multumesc
Humbert
Aquamaster
[Avatar]

Joined: 26/10/2008 15:59:25
Messages: 2615
Location: Bucuresti, P-ta 1 Mai
IP:
Offline

poate chiar are aer, asa ca misca-l un pic stanga dreapta ca sa iasa aerul.
daca problema persista, inseamna ca trage aer pe undeva si principalul suspect in acest caz este locul in care furtunul de admisie se fizeaza pe teava de admisie, deci verifica imbinarea aia sa fie perfecta.



alex.ivan
Junior member
[Avatar]

Joined: 03/01/2018 16:33:34
Messages: 85
IP:
Offline

Humbert wrote:poate chiar are aer, asa ca misca-l un pic stanga dreapta ca sa iasa aerul.
daca problema persista, inseamna ca trage aer pe undeva si principalul suspect in acest caz este locul in care furtunul de admisie se fizeaza pe teava de admisie, deci verifica imbinarea aia sa fie perfecta.


L-am miscat de la luat toti dracii!!!o sa verific imbinarile la furtune!!ms frumos!sper sa ii gasesc buba!
Humbert
Aquamaster
[Avatar]

Joined: 26/10/2008 15:59:25
Messages: 2615
Location: Bucuresti, P-ta 1 Mai
IP:
Offline

Cand l-ai miscat a iesit aer pe teava din acvariu?
Daca nu, inseamna ca zgomotul nu e de la aer, caz in care tb sa desfaci rotorul si sa cureti.
Daca tot persista, la garantie cu el.



alex.ivan
Junior member
[Avatar]

Joined: 03/01/2018 16:33:34
Messages: 85
IP:
Offline

Humbert wrote:Cand l-ai miscat a iesit aer pe teava din acvariu?
Daca nu, inseamna ca zgomotul nu e de la aer, caz in care tb sa desfaci rotorul si sa cureti.
Daca tot persista, la garantie cu el.


A iesit ceva aer! Vad ca nu mai face asa acum!!l-am luat din germania,e mai greu cu trimisul la garantie!sper sa nu mai faca! Ms mult de sfaturi!
 
Forum Index » Coltul incepatorului (apa dulce)
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com