[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
cine are aquael fan 2 sa-mi raspuna:  XML
Forum Index » Atelier (DIY) & Hardware
Author Message
aqva
Member
[Avatar]

Joined: 03/06/2006 14:40:21
Messages: 146
Location: Bucuresti
IP:
Offline

azi am laut un aquael fan 2 am montat tot si am observat ca pe langa fierul de alimentare iese un mic jet de apa, iar firul iese dintr-un fel de teava mica adik nu e prins ferm in plasticul ala, este normal? am cautat p net si m-am uitat pe ambalaj si asa ar tb sa fie dar apa aia care iese pe acolo...

Dubito ergo cogito;cogito ergo sum.
yoyo
Junior member

Joined: 09/06/2003 19:01:03
Messages: 86
Location: Romania/Alba/Blaj
IP:
Offline

Eu am fan-3 si nu iese nimic afara.
Am fost la un prieten care are fan-2, nici la el nu iese apa pe langa cablul de alimentare.

PG -- Linkuri cu si despre acvaristica
Speak Professional
LooSeR
Senior member
[Avatar]

Joined: 18/03/2006 10:31:02
Messages: 571
Location: Bucuresti, Marasesti
IP:
Offline

dute cu el la service, posibil sa fie o garnitura

Vand Pui vijla maghiar ! Pt detalii PM !
[WWW] [Yahoo!] [MSN]
Porcu
Faraonu'
[Avatar]

Joined: 01/03/2002 09:35:00
Messages: 11163
Location: Egiptu' Antic
IP:
Offline

aqva wrote:pe langa fierul de alimentare iese un mic jet de apa, iar firul iese dintr-un fel de teava mica adik nu e prins ferm in plasticul ala, este normal?
Firu' trece prin plasticu' ala in drumu' lui neabatut spre capsula din rasina in care e inchisa bobina. De ce iese jetu' de apa pe linga fir habar n-am, da' nu e pericol de electrocutare acolo. Pericolu' ar apare daca ar fi fisurata capsula de rasina din interior - da' asta n-ai cum s-o vezi fara sa desfaci (strici) filtru'.

Poze: smilie ... Poze cu plante
 
Forum Index » Atelier (DIY) & Hardware
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com