[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Instalatie CO2 / test permanent CO2 pareri  XML
Forum Index » Atelier (DIY) & Hardware
Author Message
Gabi C
Aquamaster
[Avatar]

Joined: 25/09/2015 20:10:33
Messages: 3744
Location: Munchen
IP:
Offline

Te sfatuiesc sa o cumperi. La 2 bule pe secunda vei vedea ca dizolva muuult mai bine CO2 daca ai si extensie .
MihaiF
Senior member

Joined: 15/02/2017 14:50:05
Messages: 863
Location: Baia Mare
IP:
Offline

Daniel1402 wrote:Mihai, eu am acest test jbl de la un coleg, iar dupa a doua incarcare cu 20de picaturi de reactiv a inceput incet sa intre apa in el....pana era complet cu apa
Am inlocuit iar reactivul, am bagat 30 de picaturi, doar ca sunt plecat de acasa, abia vineri o sa vad daca iar a intrat apa.


La mine nu intra apa :
Proba 24 ore pe uscat cu servetel sub el ( nici o pata )
Poza cu el in acvariu inainte si dupa 2 luni acelasi nivel
adiio
Member
[Avatar]

Joined: 20/04/2014 07:37:01
Messages: 166
Location: Bucuresti, Pantelimon
IP:
Offline

Nu as mai investi nici un leu in Taifun, dupa parerea mea este unul dintre cele mai proaste "reactoare" de CO2.
In test nu intra apa (inca) pentru ca, banuiesc, este noua garnitura, asteapta vreo 6 luni. Nici la mine nu intra la inceput
Gabi C
Aquamaster
[Avatar]

Joined: 25/09/2015 20:10:33
Messages: 3744
Location: Munchen
IP:
Offline

adiio wrote:Nu as mai investi nici un leu in Taifun, dupa parerea mea este unul dintre cele mai proaste "reactoare" de CO2.
In test nu intra apa (inca) pentru ca, banuiesc, este noua garnitura, asteapta vreo 6 luni. Nici la mine nu intra la inceput


Eu am fost multumit de el . Chiar dizolva bine bula de co2. Singurul lucru nasol - e urit ca naiba.
Antecume
Senior member
[Avatar]

Joined: 01/02/2017 16:04:13
Messages: 987
Location: Bucuresti, Corbeanca
IP:
Offline

Si eu am Taifun. Sunt multumit de el. Problema mea este ca-mi intra pui de melci comunitari in el. Si din cand in cand se mai opresc bulele in ei si se strang mai multe bule pana trec mai departe.

[Nano cu albinute] [Old tree]
MihaiF
Senior member

Joined: 15/02/2017 14:50:05
Messages: 863
Location: Baia Mare
IP:
Offline

S-a rezolvat pe mom3nt ... , markerul a ajuns la acel minim dorit de 20 mg/l.
Probabil ca erau obosite chimicalele.
Va tin la curent cu eventuale schimbari.
 
Forum Index » Atelier (DIY) & Hardware
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com