[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
cumpar pompa de valuri stricata pentru magneti  XML
Forum Index » Bursa marina
Author Message
2timpi
Member
[Avatar]

Joined: 14/05/2017 04:21:19
Messages: 124
Location: buzau
IP:
Offline

Sau cumpar doar magnetii.Eventual pot cumpara si pompa fara rotor,controler,etc..Astept mesaj pe PM.
Liv
Ultrahigh member

Joined: 12/11/2015 11:35:12
Messages: 2107
Location: Bucuresti, sector 2, Pantelimon
IP:
Offline

Daca vrei doar magneti vezi ca se gasesc si in hardiskuri, in mai multe motoare de curent continuu sau cumparati separat.

La pompele folosite in acvaristica magnetii sint doar pe rotor - eventual ai putea gasi un rotor separat.

Depinde la ce vrei sa ii folosesti.

Sa aveti animale sanatoase, plante frumoase si apa limpede.
2timpi
Member
[Avatar]

Joined: 14/05/2017 04:21:19
Messages: 124
Location: buzau
IP:
Offline

Mie imi trebuie magnetii cu care se prinde pompa de geam nu magnetul din rotor. Am si magneti de neomidium da nu sunt ca aia originali.Din ce am observat eu ,magnetul trebuie sa joace in invelisul de plastic ca sa aiba putere mai mare.Magnetii mei pe care i -am acoperit cu un strat de plastic nu au aderenta pentru ca nu joaca in interiorul stratului de plastic.Imi trebuie sa prind ecranu la algae scrubber de overflow.O bucatica de plastic pe care se scurge apa din acvariu in permanenta si cresc alge pe el.Din cand in cand o sa trebuiasca sa-l curat. image
Liv
Ultrahigh member

Joined: 12/11/2015 11:35:12
Messages: 2107
Location: Bucuresti, sector 2, Pantelimon
IP:
Offline

Poti sa ii folosesti pe cei dintr-un harddisk defect (vezi pe la o firma de calculatoare). S-ar putea sa fie chiar prea puternici - ridica 1-2 kg fara probleme.

Sa aveti animale sanatoase, plante frumoase si apa limpede.
2timpi
Member
[Avatar]

Joined: 14/05/2017 04:21:19
Messages: 124
Location: buzau
IP:
Offline

E posibil sa incerc daca nu gasesc de cumparat dinastia bagati in plastic deja.Multumesc de sfat.
Carbone
Member

Joined: 22/04/2014 10:15:38
Messages: 134
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Salut,
am eu magnet pentru jebao wp. Zi-mi de cati ai nevoie.
 
Forum Index » Bursa marina
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com