[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Oferta "Black Friday"!  XML
Forum Index » Bursa marina
Author Message
Coral Farm
Junior member

Joined: 04/09/2016 09:38:45
Messages: 8
IP:
Offline

Salut,
In link-ul de mai jos regasiti o parte din produsele aflate in promotia "Black Friday".

Pentru orice solicitare/comanda/nelamurire va rog sa trimiteti mesajul prin PM.


https://drive.google.com/open?id=0B1eMYl6ZGRoMNHRPeWp4WUVuLUE


Oferta este valabila pana la data de 21.11.2016.

Toate promo?iile sunt valabile în limita stocului.

This message was edited 2 times. Last update was at 06/01/2018 01:03:51

alexiumihai
Membru de baza

Joined: 05/05/2012 17:02:42
Messages: 335
Location: Bucuresti Sector3 - Piata Ambrozie
IP:
Offline

O surpriz? nepl?cut? tipic româneasc? de black friday din partea Coral-farm. Sa va povestesc. Ca to?i cei din grup primim oferta email si watsapp site. Bun, în lista de reduceri se afl? ?i o anemona la un pre? s? spunem ok spre pu?in scumpa adic? 255 Ron. Bun, m-am decis s? o cump?r, iau toate demersurile sa iau leg?tura si sa stabilesc o or? de întâlnire la sediu. Ajung la sediu, totul ok. V?d anemona spun c? vreau s? o cump?r. O pescuim din acvariu,o punem în pung?. Ajungem la momentul platii. Când surpriz?. Anemona nu mai e la oferta. Ca a gre?it, ca a f?cut oferta pe la 1 noaptea, ca se scuza. În fine pre?ul a urcat la 300 Ron. Stau m? gândesc un pic. Oare se mai practica a?a ceva în România. Tiganeala de tancioc. În fine. Nu prea mi-a picat bine aceast? surpriza. Mi s-a mai oferit drept bonus un frag de zoa mititel pric?jit niste culori a?a ?i a?a. M-am sim?it cam prost în acel moment. Dup? ce am b?tut tot Bucure?tiul de la un cap la altul s? m? întorc acas? f?r? nimic era cirea?a de pe tort. Drept urmare am acceptat surpriza (m?rirea (nu reducerea)de pre? la o ofert? de black friday.
Ce sa spun business românesc.
Pe mine unul m-a?i pierdut de client.

V-am împ?rt??it povestea mea legat? de cump?r?turile de black friday.
O zi pl?cut? în continuare.
Coral Farm
Junior member

Joined: 04/09/2016 09:38:45
Messages: 8
IP:
Offline

alexiumihai wrote:O surpriz? nepl?cut? tipic româneasc? de black friday din partea Coral-farm. Sa va povestesc. Ca to?i cei din grup primim oferta email si watsapp site. Bun, în lista de reduceri se afl? ?i o anemona la un pre? s? spunem ok spre pu?in scumpa adic? 255 Ron. Bun, m-am decis s? o cump?r, iau toate demersurile sa iau leg?tura si sa stabilesc o or? de întâlnire la sediu. Ajung la sediu, totul ok. V?d anemona spun c? vreau s? o cump?r. O pescuim din acvariu,o punem în pung?. Ajungem la momentul platii. Când surpriz?. Anemona nu mai e la oferta. Ca a gre?it, ca a f?cut oferta pe la 1 noaptea, ca se scuza. În fine pre?ul a urcat la 300 Ron. Stau m? gândesc un pic. Oare se mai practica a?a ceva în România. Tiganeala de tancioc. În fine. Nu prea mi-a picat bine aceast? surpriza. Mi s-a mai oferit drept bonus un frag de zoa mititel pric?jit niste culori a?a ?i a?a. M-am sim?it cam prost în acel moment. Dup? ce am b?tut tot Bucure?tiul de la un cap la altul s? m? întorc acas? f?r? nimic era cirea?a de pe tort. Drept urmare am acceptat surpriza (m?rirea (nu reducerea)de pre? la o ofert? de black friday.
Ce sa spun business românesc.
Pe mine unul m-a?i pierdut de client.

V-am împ?rt??it povestea mea legat? de cump?r?turile de black friday.
O zi pl?cut? în continuare.


Buna ziua,
In oferta de Black Friday este precizat in limba romana foarte CLAR, faptul ca oferta poate contine erori. De altfel era singurul coral din oferta de black friday intrucat acesta a fost introdus din EROARE in oferta.
Inainte de a va indrepta catre sediul nostru nu ati intrebat nici macar o data despre disponibilitatea anemonei sau despre pretul acesteia. Ne-ati intrebat numai daca este cineva la sediu. DOVADA in atasament!
Nimeni nu v-a obligat sa cumparati nimic de la noi. Ati cumparat pt ca ati fost de acord! Vi s-a spus ca nu sunteti obligat sa cumparati anemona (cu toate ca fusese ambalata).
Va multumim pentru incercarea tardiva de "reclama negativa" prin povesti frustrante, noua ne face bine. Au fost suficienti clienti care au beneficiat de preturile promotionale din oferta! Dvs sunteti singurul nemultumit de preturile de Black Friday, dar dupa cum se spune "nu poti multumi pe toata lumea"!
O zi frumoasa!
[Thumb - WhatsApp Image 2016-11-26 at 16.59.24.jpeg]

donpisote
Senior member
[Avatar]

Joined: 02/07/2010 21:51:25
Messages: 889
Location: BUCURESTI - BERCENI
IP:
Offline

Firmele care se respecta chiar daca gresesc atunci cand pun o oferta pe site si o asuma. Am vazut oferte puse din gresala la preturi de un leu si au fost onorate la acel pret.

Mai pe scurt prostia in general se plateste. Daca pe site apare un pret el trebuie asumat de cel care o face. Nu am avut a face niciodata cu dvs. dar daca lucrurile stau cum a scris colegul de mai sus eu va spun pas.

This message was edited 1 time. Last update was at 26/11/2016 17:55:18


ACVARIUL MEU scape by @fanta
koala
Batran si obosit
[Avatar]

Joined: 05/03/2002 02:00:00
Messages: 23583
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Coral Farm wrote:Buna ziua,
In oferta de Black Friday este precizat in limba romana foarte CLAR, faptul ca oferta poate contine erori. De altfel era singurul coral din oferta de black friday intrucat acesta a fost introdus din EROARE in oferta.
Inainte de a va indrepta catre sediul nostru nu ati intrebat nici macar o data despre disponibilitatea anemonei sau despre pretul acesteia. Ne-ati intrebat numai daca este cineva la sediu. DOVADA in atasament!
Nimeni nu v-a obligat sa cumparati nimic de la noi. Ati cumparat pt ca ati fost de acord! Vi s-a spus ca nu sunteti obligat sa cumparati anemona (cu toate ca fusese ambalata).
Va multumim pentru incercarea tardiva de "reclama negativa" prin povesti frustrante, noua ne face bine. Au fost suficienti clienti care au beneficiat de preturile promotionale din oferta! Dvs sunteti singurul nemultumit de preturile de Black Friday, dar dupa cum se spune "nu poti multumi pe toata lumea"!
O zi frumoasa!

Acest raspuns este o MUIE trista romaneasca.

- ai pus oferta pe site, trebuie sa o onorezi. Nu prea exista alte scuze!
- erorile sa ti le plateasca angajatul care a gresit... NU clientul!
- cine plm intreaba pretul anemonei, DACA ea este deja listata pe site???
- fraza cu "nimeni nu te obliga sa cumperi" este o alta "romaneasca"...


Pacat!
O asemenea impresie se sterge greu.

Samson & Delilah (2002) - Marele African (2007) - Angels in heaven (2010) - Life is like a box of chocolates (2011) - Nemo's House (2012) - The Big One (2012) - Cubul (2013) - The Return (2014) - Back to the roots (2015) - Un sumatran, doi sumatrani (2020)
alexiumihai
Membru de baza

Joined: 05/05/2012 17:02:42
Messages: 335
Location: Bucuresti Sector3 - Piata Ambrozie
IP:
Offline

Ca urmare a "publicit??ii negative" am fost scos de pe grupul de watsapp coralfarm de c?tre mai marele sef.
Aceea?i treab? romaneasca sau model spaniol.

Frumos era s? î?i refuz oferta. Sa î?i bagi frumos anemona în acvariu. Si sa te pun s? îmi pl?te?ti motorina consumata pt deplasare.

Se pare c? businessul le merge asa de bine încât se pot lipsi de un client ca mine.

O gre?eal? f?cut? trebuie s? ?i-o asumi. Dac? nu e?ti capabil de a lua decizia asta Poti sun? seful. ?i-o iei pu?in ?i rezolvi problema. Clientul nici nu trebuia s? ?tie s? a fost o gre?eal? a unui angajat (Da nasol la imagina firmei).

Spuneai c? tu nu ai un business ca cei de la Coralis. Ca afisezi preturile. Pai mai bine m? duc la Coralis si îmi face Alex pre?ul pe loc dup? moaca si înf??i?area mea decât s? fiu luat de fraier cu stai a?a c? e o greseala ca le-am f?cut lab1 noaptea ca eram obosit ca am avut mult de calculat la ele.

Cum a spus si Koala - P?cat. La o comunitate a?a mic? de pasiona?i pt acest hobby vorba circul? repede si cum a spus si el impresia se ?terge greu.

O seara pl?cut?.
ocean
Aquamaster
[Avatar]

Joined: 26/06/2014 14:12:14
Messages: 2847
Location: Targu Mures
IP:
Offline

Eu ii lasam in plata lor cu anemona cu tot nu trebuia luata, tardiv sau nu lumea trebuie sa stie, tiganie romaneasca. Cum au spus colegii iti asumi greseala nu o dai pe dupa colt auzi " oferta poate contine erori" parca ar fi ciocolata aceia pe care scrie ca poate contine si mustar. Iar treaba cu "De altfel era singurul coral din oferta de black friday" vorbind de o anemona...
[Email]
adivb
Senior member
[Avatar]

Joined: 23/09/2015 10:52:26
Messages: 575
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Stau si ma tot minunez de raspunsul celor de la Coral Farm.... vorba filozofului: "normalitatea e diferita pt fiecare"
alexiumihai
Membru de baza

Joined: 05/05/2012 17:02:42
Messages: 335
Location: Bucuresti Sector3 - Piata Ambrozie
IP:
Offline

Rog pe cineva care este în grupul coralfarm, s? posteze si mesajul lui Mihai Danciu (mai marele sef, din câte îmi aduc eu aminte) de pe watsapp.
Eu nu mai pot, pt ca eram un pic iritat am ?ters grupul.

This message was edited 1 time. Last update was at 26/11/2016 19:49:47

CatalinBarbu
Ultrahigh member
[Avatar]

Joined: 03/05/2013 20:24:32
Messages: 2052
Location: Sibiu
IP:
Offline

Ups...nasol moment...s-au imbogatit cu 45 ron...cine mai e ca ei
[Email]
ionut_dt
Senior member
[Avatar]

Joined: 21/12/2010 11:54:20
Messages: 940
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Am eu salvate mesalele celor implicati in aceasta disputa
DOAR la cererea administratorilot acestui forum si celor de la Coral farm le voi posta, asta in caz ca sunt importante

Ionut Dumitrascu
alexiumihai
Membru de baza

Joined: 05/05/2012 17:02:42
Messages: 335
Location: Bucuresti Sector3 - Piata Ambrozie
IP:
Offline

image

Am obtinut si mesajul de eliminare din grup a marelui sef (mare sef, mare caracter)

Asteptarile mele erau sa platesc pretul comunicat in oferta de pe: site, email, unde scria mare 255 Ron.

In toata aceasta tarasenie, sa nu aveti impresia ca m-am zgarcit la 45 ron, ci este vorba de principiu, de cea ce promiti (oferi) si in unele cazuri te si ti de promisiune.



This message was edited 1 time. Last update was at 26/11/2016 22:35:37

ionut_dt
Senior member
[Avatar]

Joined: 21/12/2010 11:54:20
Messages: 940
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Pfoaaaa, ti-a dat rosu frate, te-a eliminat
Astea-s faze dalea ca pe unele forumuri

Ionut Dumitrascu
koala
Batran si obosit
[Avatar]

Joined: 05/03/2002 02:00:00
Messages: 23583
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Poate ca trebuie sa mai citim Regulamentul: http://www.acvariu.ro/forum/posts/list/5210.page
De studiat punctul 2.9 - publicitatea pe forum.

Administratia

This message was edited 3 times. Last update was at 27/11/2016 10:23:43


Samson & Delilah (2002) - Marele African (2007) - Angels in heaven (2010) - Life is like a box of chocolates (2011) - Nemo's House (2012) - The Big One (2012) - Cubul (2013) - The Return (2014) - Back to the roots (2015) - Un sumatran, doi sumatrani (2020)
ceatza
Member

Joined: 09/12/2014 14:46:08
Messages: 139
Location: Salisbury UK
IP:
Offline

Ce sa faci? N ai ce sa faci !
Asa se conduce un magazin si se vinde in romanica noastra! Pai ar trebui sa i pupe picioarele la un client cand cumpara o anemona sau alt coral, 3 milioane nu ii iei din drum asa pac pac de dragul cumparaturilor presupun ca merge foarte bine magazinul si vanzarile
zamolxes
Membru de baza

Joined: 20/12/2008 15:36:56
Messages: 465
Location: bv
IP:
Offline

ca o nota, aveam o lista de cumparaturi de vreo 1800 de lei, aproape am dat comanda de bf. daca era posibilitatea de cumparare in rate pe card ( intrebat pe pm Re:cumparare Coral Farm 19/11/2016 11:57:07) , dadeam comanda, dar pentru ca nu se putea am zis sa o las dupa bf, cand se termina nebunia sa stiu exact ce fonduri mai am.

nu o sa mai cumpar de la dansii.

This message was edited 4 times. Last update was at 27/11/2016 10:23:14

orio
Membru de baza
[Avatar]

Joined: 14/05/2009 01:12:10
Messages: 437
Location: Pantelimon IF
IP:
Offline

Si eu am luat teapa de Black Friday
Nu sunt omul care sa se planga pe forum cand si-o ia, dar acum zic si ce mi s-a intamplat sa nu credeti ca @alexiumihai a fost singrul patit.

Pe anunt scrie: "Oferta este valabila pana la data de 21.11.2016."

Luni pe 21 il trimit pe un amic sa-mi iau un peste din oferta si cand a ajuns acolo i-a spus ca oferta a fost pana la ora 00.00
Mi-a fost rusine sa ii spun ca nu mai iau pestele ca batuse drumul pt placerile mele un amic. Eu daca ma duceam nu il mai luam, cand nu imi pare ca nu e corect nu mai iau si gata! Ii zic sa-mi ia un Zebrasoma Desjardini M ca sa nu mai astept sa creasca si plm pt 35 lei nu era bai. Dar culmea cand ajunge pestele la mine era S

Dubla teapa: Black Friday inexistent + pret de M achizitionat S.

Vad ca oamenii astia sunt tare ranchinosi (wow l-au dat afara din grupul de pe whatup )si nu vor sa isi dezvolte o afacere durabila. Cand piata saratelelor se invarte la cateva zeci de acvarii (hai poate 1-200 ) e cam ciudat sa iti faci o astfel de reclama.... de la un client nemultumit pierzi alti 5-10 clienti, ca pasiunea asta merge pe incredere iar eu ca si amicii de pe forum avem incredere unii in alti . Iar cand unul se frige ceilati invata dupa greselile lui.


Oricum eu am inteles un lucru, care e general pt toate magazinele din tara: NU EXISTA REDUCERI!!!! Daca e redus e defect, are componente lipsa, are performate scazute, e bolnav sau e aproape expirat!!!
Daca vreti magazine ca afara, comportativa ca niste clienti ocidentali.

P.S: Ma bucur ca pestele e sanatos, mananca si acum asteptam sa creasca
P.S.S: A 2a zi m-am dus la tropheus sa iau un fox si cand vad un ditamai Zebrasoma Desjardini la acelasi pret am inebunit smilie

This message was edited 1 time. Last update was at 27/11/2016 14:57:58


Africanii mei la 3 luni , la 8 luni si la 10 luni . Si ceva poze.

Noul proiect de saratel....
[WWW] [Yahoo!]
Coral Farm
Junior member

Joined: 04/09/2016 09:38:45
Messages: 8
IP:
Offline

orio wrote:Si eu am luat teapa de Black Friday

Nu sunt omul care sa se planga pe forum cand si-o ia, dar acum zic si ce mi s-a intamplat sa nu credeti ca @alexiumihai a fost singrul patit.
Pe anunt scrie: "Oferta este valabila pana la data de 21.11.2016."

Luni pe 21 il trimit pe un amic sa-mi iau un peste din oferta si cand a ajuns acolo i-a spus ca oferta a fost pana la ora 00.00
Mi-a fost rusine sa ii spun ca nu mai iau pestele ca batuse drumul pt placerile mele un amic. Eu daca ma duceam nu il mai luam, cand nu imi pare ca nu e corect nu mai iau si gata! Ii zic sa-mi ia un Zebrasoma Desjardini M ca sa nu mai astept sa creasca si plm pt 35 lei nu era bai. Dar culmea cand ajunge pestele la mine era S

Dubla teapa: Black Friday inexistent + pret de M achizitionat S.

Vad ca oamenii astia sunt tare ranchinosi (wow l-au dat afara din grupul de pe whatup )si nu vor sa isi dezvolte o afacere durabila. Cand piata saratelelor se invarte la cateva zeci de acvarii (hai poate 1-200 ) e cam ciudat sa iti faci o astfel de reclama.... de la un client nemultumit pierzi alti 5-10 clienti, ca pasiunea asta merge pe incredere iar eu ca si amicii de pe forum avem incredere unii in alti . Iar cand unul se frige ceilati invata dupa greselile lui.


Oricum eu am inteles un lucru, care e general pt toate magazinele din tara: NU EXISTA REDUCERI!!!! Daca e redus e defect, are componente lipsa, are performate scazute, e bolnav sau e aproape expirat!!!
Daca vreti magazine ca afara, comportativa ca niste clienti ocidentali.

P.S: Ma bucur ca pestele e sanatos, mananca si acum asteptam sa creasca
P.S.S: A 2a zi m-am dus la tropheus sa iau un fox si cand vad un ditamai Zebrasoma Desjardini la acelasi pret am inebunit smilie


Buna seara,

Ne cerem scuze ca nu am fost suficienti de clari in exprimarea termenului de valabilitate al ofertei de Black Friday.

Dvs. ati achizitionat urmatoarele produse:
1. Sare marina Red Sea Coral Pro Sac 22 kg pentru 660 litri = 242.25 lei - in perioada de valabilitate a ofertei
2. Chit/Plastelina Reef Construct = 74.90 lei
3. Zebrasoma Desjardini = 235 lei (ulterior incheierii ofertei) - peste ale carui fotografii (facute in instalatiile noastre) le-ati primit de la prietenul dvs inainte de achizitie, si v-ati dat acordul pentru achizitionarea acestuia.

Ne pare rau sa observam faptul ca in urma beneficierii de oferta de Black Friday, prezentati fapte denaturate.
In atasamentul de mai jos se regaseste conversatia purtata cu noi, care dovedeste faptul ca spusele dvs NU sunt adevarate.


Totodata, suntem surprinsi de incercarile unora de a face tot ce le sta in putinta pentru o publicitate negativa, prin prezentarea de fapte neadevarate precum si prin exprimarea de opinii in necunostiinta de cauza.
"bad publicity is still publicity"


O seara frumoasa si ape limpezi.


[Thumb - Acvariu.ro   forum.jpg]

Coral Farm
Junior member

Joined: 04/09/2016 09:38:45
Messages: 8
IP:
Offline

Inca o data ne cerem scuze pentru toate neplacerile create.
Sarbatori fericite si ape limpezi.
orio
Membru de baza
[Avatar]

Joined: 14/05/2009 01:12:10
Messages: 437
Location: Pantelimon IF
IP:
Offline

Ce ai demoastrat cu printscreen-ul?
Scria ca pana pe 21 este oferta? A venit pe 21 prietenul meu sa ia produsele? Nu scria nicaieri ca la ora 00.00 21.11.2016 se termina oferta.

Pe mine m-a deranjat dimensiunea pestelui Era un peste de S, deci tb sa platesc 200 pe el. Eu venind la spartul targului nu mai erau pesti mari...dar puteai sa zici, M nu mai avem dar va putem oferi un S. In poza nu se poate diferentia dimensiunea cu pare de rau.

Iar pe forumul aceste noi ne spunem parerea, nu facem reclama negativa. Cu siguranta ati vandut o gramada de pesti in perioada aia ca sa nu va puneti problema pentru cativa clienti nemultumiti.

Pe mine nu ma fac cativa lei si de asta in discutia asta nu mai continui sa ma bag. Fiecare cu politica lui de management a afacerii. Nu am intrat eu pe forumul asta sa ma tiganesc cu nimeni

Lasa ca va revansati voi de Black Friday - ul urmator



This message was edited 1 time. Last update was at 01/12/2016 08:52:49


Africanii mei la 3 luni , la 8 luni si la 10 luni . Si ceva poze.

Noul proiect de saratel....
[WWW] [Yahoo!]
 
Forum Index » Bursa marina
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com