[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Yggdrasil - tree of Asgard !!!  XML
Forum Index » Coltul incepatorului (apa dulce)
Author Message
skija
Senior member
[Avatar]

Joined: 16/10/2013 12:07:59
Messages: 1269
Location: Oradea
IP:
Offline

Daca vrei skimmer cumpara Eheim skim 350 , nu pune skimer pe intake-ul de la filtru ca ii strici functionarea sa zic asa , nu mai trage apa pe jos asa cum trebuie , plus ca ptr skimer-ul care se monteaza pe fltru extern iti trebuie un filtru care sa aiba debit 1000 l/h real.

Eu am acvariu open top de 3 ani si nu mi-as mai pune capac niciodata . Intradevar se evapora apa cam 2 litri la 3-4 zile dar completez . Cel mai mare avantaj la open top este ptr mentenanta , schimb apa ...etc .

Dar pana la urma decizia ramane a ta .
R4du
Member
[Avatar]

Joined: 01/02/2014 15:49:08
Messages: 218
Location: Craiova, Dolj
IP:
Offline

skija wrote:Daca vrei skimmer cumpara Eheim skim 350 , nu pune skimer pe intake-ul de la filtru ca ii strici functionarea sa zic asa , nu mai trage apa pe jos asa cum trebuie , plus ca ptr skimer-ul care se monteaza pe fltru extern iti trebuie un filtru care sa aiba debit 1000 l/h real.

Eu am acvariu open top de 3 ani si nu mi-as mai pune capac niciodata . Intradevar se evapora apa cam 2 litri la 3-4 zile dar completez . Cel mai mare avantaj la open top este ptr mentenanta , schimb apa ...etc .

Dar pana la urma decizia ramane a ta .


Pai mi-ai zic cam tarziu....ca deja l-am comandat. pai si cine se strica, filtrul sau skimmerul?
pai o sa iau si lampa si vad atunci cum imi place.
dar ce fac cu skimerul??? chiar nu se poate folosi cu filtrul meu?? adica am tot vazut aceasta combinatie pe forumuri.

Un geniu este neinteles, dar daca nu te intelege nimeni, nu inseamna ca esti geniu.
[WWW]
 
Forum Index » Coltul incepatorului (apa dulce)
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com