[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Am nevoie de corali-incepator!  XML
Forum Index » Bursa marina
Author Message
viulian
Aquamaster
[Avatar]

Joined: 03/10/2007 22:03:37
Messages: 3646
Location: Buc./Brx.
IP:
Offline

Cred ca s-a dezbatut suficient problema - super treaba colegilor pentru a clarifica contextul
Deja suna mai mult a topic de Carciuma, decat de Bursa.

This message was edited 1 time. Last update was at 30/08/2015 23:56:37


Acv. 30L, Acv. 10L, Acv. 16L, Reef 30L, Acv. 0.09L; In trecut: Acv. 25L, Acv. 8L
Pt. imbunatatit navigarea pe forum (My Stats, Big Images resize, Timezone fix)
[WWW]
ionut_dt
Senior member
[Avatar]

Joined: 21/12/2010 11:54:20
Messages: 940
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Eu dupa toata "polemica" asta creata, nu-mi doresc decat, ca autorul acestui topic sa ajunga macar la 1/2 din calitatile lui Blue (acvaristic ma refer )

Ionut Dumitrascu
darthradu
Senior member
[Avatar]

Joined: 09/11/2014 14:03:13
Messages: 1317
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Ba, eu vreau niste matrix )))

Multe Urari si Incantatii
l0ngh0rn
Member
[Avatar]

Joined: 13/10/2011 18:40:49
Messages: 238
Location: Pitesti
IP:
Offline

Ba, eu vreau niste matrix )))

Am eu, 5 litri chiar

This message was edited 2 times. Last update was at 31/08/2015 07:16:00

darthradu
Senior member
[Avatar]

Joined: 09/11/2014 14:03:13
Messages: 1317
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Ai ajuns pana la urma la matrix, sa-l folosesti cu folos ))) Nu-mi dau seama ce acvariu ai, dar presupun ca e de apa dulce, neinteresant

Multe Urari si Incantatii
l0ngh0rn
Member
[Avatar]

Joined: 13/10/2011 18:40:49
Messages: 238
Location: Pitesti
IP:
Offline

Dulce ca sarat nu-mi place (sunt acri strugurii) , ma depaseste un marin la ora actuala.

Desii daca ma gandesc bine primesc donatie un sistem complet, cine mi-l da sa vina periodic sa aibe grija de el

This message was edited 2 times. Last update was at 31/08/2015 07:27:43

CIUPY
Junior member

Joined: 26/04/2014 10:30:16
Messages: 36
Location: Bucuresti
IP:
Offline

ionut_dt wrote:Eu dupa toata "polemica" asta creata, nu-mi doresc decat, ca autorul acestui topic sa ajunga macar la 1/2 din calitatile lui Blue (acvaristic ma refer )


Cred ca mai am de muncit,dar o sa incerc sa iti urmez sfatul...
Blue14
Aquamaster
[Avatar]

Joined: 20/04/2014 15:03:23
Messages: 3758
Location: Constanta
IP:
Offline

CIUPY wrote:
ionut_dt wrote:Eu dupa toata "polemica" asta creata, nu-mi doresc decat, ca autorul acestui topic sa ajunga macar la 1/2 din calitatile lui Blue (acvaristic ma refer )


Cred ca mai am de muncit,dar o sa incerc sa iti urmez sfatul...

Ai de muncit in primul rand in a nu mai minti, dupa treci la partile acvaristice......
Apropo, nu cumva clipul ala e gasit pe vreun forum din strainatate vechi si reuploadat, ca nu prea sunt camere care inregistreaza cu 144 ......

My nano reef



[Email]
CIUPY
Junior member

Joined: 26/04/2014 10:30:16
Messages: 36
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Nu sunt tipul care face tampenii chiar asa...clipul ala e facut cu un samsung y galaxy.Ma apuc acum de treaba.Sterg geamurile,fac rost de o camera video buna,deschid un topic.Sa vedeti si voi acvariile mele SI sa ma ajutati cu sfaturi.
um02122
Aquamaster
[Avatar]

Joined: 12/12/2013 23:41:44
Messages: 4731
Location: Berks
IP:
Offline

Ma bucur enorm ca nu mai pic de fraier ca pe vremuri.

Ca fapt divers, am un acvariu in care nu am niciun coral si niciun peste marin (tin soparle in el). Pot primi si eu niste donatii sa pot sa-i dau drumul?

PS
Intrucat nu locuiesc in Romania, puteti sa-mi trimiteti direct bani (PM pentru contul in lire).
Promit sa pun chitantele de la cumparaturi pe forum ca sa vedeti ca nu fac altceva cu banii.
Va pun si o poza mai incolo sa vedeti ca nu mint.

___________
Pana acum eram sarac dar mi-am cumparat un dictionar de sinonime si acum sunt nevoias, sarman, oropsit si necajit.
ErmoFerri
Membru de baza

Joined: 10/01/2003 14:09:34
Messages: 437
Location: Dr Taberei, Bucuresti RO
IP:
Offline

um02122 wrote:Ma bucur enorm ca nu mai pic de fraier ca pe vremuri.

Ca fapt divers, am un acvariu in care nu am niciun coral si niciun peste marin (tin soparle in el). Pot primi si eu niste donatii sa pot sa-i dau drumul?

PS
Intrucat nu locuiesc in Romania, puteti sa-mi trimiteti direct bani (PM pentru contul in lire).
Promit sa pun chitantele de la cumparaturi pe forum ca sa vedeti ca nu fac altceva cu banii.
Va pun si o poza mai incolo sa vedeti ca nu mint.


In tin cu moda.. iti raspund citand partial:

CIUPY wrote:Mersi...astept contul .

Acvarist amator de senzartii tari si stralucitoare

http://www.ermoferri.ro
[WWW]
koala
Batran si obosit
[Avatar]

Joined: 05/03/2002 02:00:00
Messages: 23583
Location: Bucuresti
IP:
Offline

CIUPY wrote:Buna ziua,
De curand am un acvariu de apa sarata si serviciul nu-mi permite sa investesc foarte mult in corali.
Daca sunt oameni din acest domeniu care doresc sa ma ajute.Raman profund indatorat si fac cinste cu o bere.Desigur ca nu o sa stau nepasator si cat imi permite salariul o sa platesc...

Multi au acvariul facut numai din donatii de corali.Din pacate eu nu am momentan decat niste xenia.
Va rog, daca se poate sa ma ajutati.
Multumesc.

Acum un an, tot aici pe forum, veneai si spuneai:
CIUPY wrote:Povestea omului ce vrea AJUTOOR , ....planuiesc sa updatez un acvariu de la 30 litri la 150 litri.
Multa teorie sau practica nu am facut ... dar cred ca am mers la noroc pana acum.
Momentan dispun de :

1.Acvariu 130 litrii
2.Sump de 90 litrii
3.2x pompe power head
4.Incalzitor 150 w
5.Carbune activ
6.Sare marina 2 kg.
7.70 litrii de apa sarata (traiesc niste creveti in ea dar nu stiu cum e pentru pesti)
8.Piatra vie 2 kg ,nisip viu ...
O sa cumpar sapt. viitoare:

1.Osmozor
2.Sare marina 1kg.
3.Alge si piatra vie 1kg.(pentru refugiu)
4.Zeolit
5.Pompa valuri 2500 l/h.
6.Calciu pentru corali...fac aditii ,nu am kalkwasser.


- timp de un an de zile nu ai participat la activitatea de pe acest forum,
- acum spui ca ai 15 ani si ca esti elev,
- pe alte forumuri, spui ca ai 37 de ani si vinzi diverse produse de acvaristica,
- ai cerut o donatie de Xenia, in conditiile in care tu ai acvariul plin de asa ceva...
- baietii au gasit, pe net, tot felul de anunturi de-ale tale... care, mai de care, mai ciudat

Fraza asta mi se pare epica:
CIUPY wrote:Iti dai seama ce eu nu pot importa,nu pot avea atatea vietati...dar,cunoscand mai multi prieteni care au petshopuri online in dezvoltare si pot importa,cu permisiunea lor am publicat CATEVA ditre animalutele pe care le importa ei.


Am fost plecat din oras, peste weekend, asa ca abia astazi am vazut "minunatiile".
Am vaga impresie ca incerci ne iei "de prosti", asa ca te invit sa te duci pe alte forumuri.


User banat si topic inchis!


Samson & Delilah (2002) - Marele African (2007) - Angels in heaven (2010) - Life is like a box of chocolates (2011) - Nemo's House (2012) - The Big One (2012) - Cubul (2013) - The Return (2014) - Back to the roots (2015) - Un sumatran, doi sumatrani (2020)
 
Forum Index » Bursa marina
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com