[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Donez neoni (rosi si negri), zebre  XML
Forum Index » Donatii
Author Message
vicud
Junior member

Joined: 20/03/2014 06:44:12
Messages: 46
Location: Bucuresti, Sect. 4.
IP:
Offline

Da. Vreau sa spun ca eu, la modul in care te porti, nu ti-as dona nimic. As lasa telefonul pe site ca sa ma poata suna oricine, insa tie si in general celor insistenti ca tine nu as dona nimic. Nici macar nu as vinde.
Daca folosesti expresia plm intr-un topic in care cineva da ceva, asta e inadmisibil.
Asta incerc sa spun.
Acum te intreb eu, ai inteles ceva? Pentru ca hei, trebuie sa schimbi putin tonul, mai ales ca te tot vad pe la rubrica donatii. Insa doar de partea alora care sunt imbufnati si latra aiurea cand nu mai ajunge si pentru ei...
Pacat.
viulian
Aquamaster
[Avatar]

Joined: 03/10/2007 22:03:37
Messages: 3646
Location: Buc./Brx.
IP:
Offline

Dragos, tot esti nervos si indreptatit sa ti se raspunda. Poate omul a stabilit deja ce si cum inainte sa-i dai tu sms, si apoi au inceput sa-i vina 20 de sms-uri, incearca sa te pui tu in locul lui, ai raspunde la fiecare in parte ca nu mai e disponibil ? Poate da, poate nu.

PS: daca se evita cuvinte de genul "e nesimtire" discutiile sunt mult mai relaxante si pot deveni amuzante (chiar daca e clar ca e frustrant).

Acv. 30L, Acv. 10L, Acv. 16L, Reef 30L, Acv. 0.09L; In trecut: Acv. 25L, Acv. 8L
Pt. imbunatatit navigarea pe forum (My Stats, Big Images resize, Timezone fix)
[WWW]
vicud
Junior member

Joined: 20/03/2014 06:44:12
Messages: 46
Location: Bucuresti, Sect. 4.
IP:
Offline

Ar trebui sa fim fericiti daca primim un cadou, insa sa ne putem bucura si daca altcineva il primeste. Bucuria din partea a doua ar trebui sa apara gandindu-ne ca mai sunt nesimtiti care fac cadouri.
Cam asta.
Dragos Matei
Membru de baza
[Avatar]

Joined: 19/03/2013 14:17:07
Messages: 487
Location: Jiuleshti-City, Bucares'
IP:
Offline

colegul acesta e ne-vorbit, pardon, ne-tastat !? deja ma deranjeaza pe privat ...

fac apel inca o data, rog inchiderea topicului !

Forever Two Wheels !!!
[WWW]
alber
Moderator
[Avatar]

Joined: 26/09/2008 12:20:22
Messages: 4859
Location: bucuresti - berceni
IP:
Offline

Domnilor, vad ca v-ati cam incins.
Voi inchide aici acest topic , nu pentru ca a cerut-o unul dintre voi, ci pentru ca nu agreez nici tonul discutiei si nici cuvintele folosite (aviz amatorilor).
Daca @valere are ceva de spus in apararea sa, sau doreste un drept la replica, il rog sa-mi dea un pm (sau altui coleg din echipa de administrare).

LE
colegul acesta e ne-vorbit, pardon, ne-tastat !? deja ma deranjeaza pe privat ...

fac apel inca o data, rog inchiderea topicului !


Cine seamana vant, culege furtuna

This message was edited 1 time. Last update was at 05/04/2014 22:46:00


"e usor a scrie versuri, cand nimic nu ai a spune" - Mihai Eminescu
[Email] [Yahoo!]
alber
Moderator
[Avatar]

Joined: 26/09/2008 12:20:22
Messages: 4859
Location: bucuresti - berceni
IP:
Offline

Redeschid acest topic pentru a scrie aici mesajul primit de la @valere.
Topicul va ramane deschis, dar am o singura rugaminte la voi: ramaneti la subiect domnilor, nu vreau sa mai vad nici un fel de comentariu "pe langa" subiect. Ok?


From: valere
To: alber
Date: 09/04/2014 10:02:35
Subject: Raspuns donatie neoni si zebre
Buna Alber,

Acum am reuist sa intru pe forum si nu am decat un raspuns ....WOOOW.....mare e gradina domnului...

Voi da un raspuns poate va clarifica situatia si as dori sa fie postat tocmai pt a face putina lumina...

In primul rand dragi pasionati de acvaristica.....anuntul era DONATIE.....NU vanzare.....NU schimb....tocmai pt ca am considerat ca donand ceva nu sunt "obligat" sa fiu 100% disponibil in secunda urmatoare. Am specificat cu SMS inainte tocmai pt a sublinia faputl ca NU raspund la telefon oricui, oricand. Din motive STRICT personale imi tin telefonul pe SILENT (este dorinta mea si mai stiu ca telefonia mobila tocmai asta inseama sa poti alege cum doresti sa fii deranjat) si ma uit din cand la sms-uri NU la apeluri, raspunzand inapoi DOAR la sms-uri. In momentul cand intru, si DA dupa vreo 5 ore de la anunt ....FRATILOR ERA SAMBATA cand am postat anuntul....am si eu dreptul sa imi petrec week-end-ul cum doresc fara a avea un telefon in mana vad zeci de sms-uri respectiv zeci de apeluri....ce era sa fac....sa petrec ceva timp sa scot pe o hartie toate apelurile, toate sms sa vad daca vin de la acelasi numar, respectiv ora, de cate ori a sunat....pentru o donatie.sa fac o adevarata analiza )...NU, niciodata nu voi avea timpul asta pt o incercare de a dona ceva ....
Asa ca am raspuns inapoi la sms, in oridindea primirii lor, vb la telefon si stabilesc ca va veni dupa ei. Dupa cum stiti iarasi multi neseriosi, ma roaga sa le opresc pesti dupa care nu mai vin...si de asta nici nu am dat sms-uri inapoi dupa prima pers care s-a aratat interesata sa ii ia cu mesajul ca s-au dat, pt ca evident nu a venit sa ii ia, si asa sa pot raspunde la urmatorul sms si tot asa.....cum ar fi trebuit sa procedez? sa stau sa scriu zeci de sms explicand fiecarui situatia, cat de repede s-a miscat si cati mai sunt inaintea lor ....este drept am vrut sa fac un bine insa totusi....am si eu dreptul sa nu petrec tot timpul stand si discutand cu toti doritorii

PS: niciodata NU voi raspunde la mesaje de genul "...raspunde-n....PLM ca te caut"....cum am primit....chiar daca este un sms extrem de deranjant...nu m-a deranjat pt ca imi dau seama de niv celui care l-a scris....."fericiti cei saraci cu duhul"

Oricum concluzia mea finala este ..."no comment"....insa clar NU este o idee buna sa incerc sa fac un bine facand o DONATIE

Si pt cel care a

PS: pt utilizatorul (nici nu m-am obosit sa ii retin nick-name-ul) care a pierdut timp sa vada ce anunturi am mai postat si a obs ca am avut acelasi anunt acucm 8 luni, da este vb despre aceasi pesti, am mai vrut odata sa imi schimb toti pesti, am renuntat atunci acum am revenit la aceasi dorinta. Daca ai totusi atat de mult timp poate ai vazut ca am facut si alte donatii in plante si puteai sa ceri un feedback de la cei care le-au primit...inainte de a incepe cu jignirile....dar ma rog...atat ai putut

"e usor a scrie versuri, cand nimic nu ai a spune" - Mihai Eminescu
[Email] [Yahoo!]
Dragos Matei
Membru de baza
[Avatar]

Joined: 19/03/2013 14:17:07
Messages: 487
Location: Jiuleshti-City, Bucares'
IP:
Offline

aha, "no comment" in peste douazeci de randuri scrise romanul neaos (ca doar nu tigan) are telefon celular da'l foloseste cu mintea ramasa la "peigerele" de la cuic cola si e artist forumist hai ca's prea ophtopic, io si nicneimu' meu, imi cer scuze adminilor si celorlalti colegi de forum !

succes la donat, acu' sau peste juma de an sau un an, doi, sau ...

Forever Two Wheels !!!
[WWW]
sv_costin
Membru de baza
[Avatar]

Joined: 11/11/2012 00:34:20
Messages: 329
Location: Bucuresti
IP:
Offline

dragos..genul de om pe care il reprezinti face pe foarte multi sa se gandeasca de mai multe ori inainte de a dona ceva cuiva...
[Yahoo!]
koala
Batran si obosit
[Avatar]

Joined: 05/03/2002 02:00:00
Messages: 23583
Location: Bucuresti
IP:
Offline

@Dragos Matei:

Tonul tau este deplasat!
Initiatorul topicului nu este obligat sa faca nimic... nu a promis nimic, nimanui... si nici nu a gresit cu nimic, fata de nimeni.
Donatia este un act benevol, iar autorul ei poate decide singur CE, CUI si CUM.
Atat!

Faptul ca ai continuat discutia in acest fel, DUPA ce un moderator v-a rugat sa va abtineti de la comentarii, iti aduce o suspendare de 7 zile.
Decizia a fost luata in urma reclamatiilor primite de la useri, si a primit girul echipei de Moderare/Administrare.


Sanctiunea expira pe data de 17 aprilie.


Topic closed!

Samson & Delilah (2002) - Marele African (2007) - Angels in heaven (2010) - Life is like a box of chocolates (2011) - Nemo's House (2012) - The Big One (2012) - Cubul (2013) - The Return (2014) - Back to the roots (2015) - Un sumatran, doi sumatrani (2020)
 
Forum Index » Donatii
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com