[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
echinodorus amazonicus, nymphea lotus, reductor co2  XML
Forum Index » Vanzari
Author Message
paulc
Membru de baza
[Avatar]

Joined: 14/01/2004 13:27:11
Messages: 480
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Echinodorus amazonicus:
- in jur de 20-25cm inaltime, mai am 2 plante, 15 ron buc
- 8-12cm inaltime, 3 la 10ron, am destule

Nymphea lotus verde
- 2 plante, 15ron bucata, 20-25cm inaltime (face flori albe)

Plantele sunt de aici.

Altele:
- Incalzitor Resun 300W, nou, nefolosit, in cutie, 35ron
- reductor CO2 nou, cu 1 manometru pt presiunea din butelie, electrovalva si robinet de reglaj fin. 300ron.
Este cel mai compact reductor pe care l-am gasit. Folosesc de o vreme unul la acvariul de la servici si sunt multumit de el, drept pentru care am trecut si acasa la CO2 presurizat, cu acelasi tip de reductor. Reductoarele merg conectate direct la stingatoarele cu CO2 din comert de tip G2, G3 sau G5, fara adaptari. Eu folosesc G2 care are 2kg CO2 si tine cam 4 luni la aprox 2bule/s, 10h/zi.
Pentru cei care isi doresc 2 manometre: cel de-al doilea indica presiunea de lucru, care este utila cand reductorul este folosit pentru sudura. Din punctul meu de vedere, nu este neaparat necesar pentru acvaristica.
Pe langa pretul la jumatate, avantajul stingatorului fata de butelie este ca il incarca la orice centru de CO2, chiar daca e de doar 2kg. La butelii cam fac figuri si unii chiar refuza sa le incarce daca-s mai mici de 5kg. Si daca vreti, cei de la centru va pot inlocui capul stingatorului cu un robinet, dupa ce se goleste. Eu personal sunt multumit cu clapetele stingatorului.
La cerere, va pot ajuta cu achizitionarea stingatorului, cu numarator de bule si confectionarea unui reactor, ca sa fie sistemul complet.


tel: 0723.553.880
[Yahoo!]
 
Forum Index » Vanzari
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com