[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Ps Nicholsi bolnav  XML
Forum Index » Boli/tratamente
Author Message
ERSINV
Junior member

Joined: 13/04/2012 23:25:05
Messages: 75
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Am un trio de Ps Nicholsi. Ii tin intr-un comunitar 80x35x45 cu filtru intern aquaball 130 si filtru extern SunSun 302 1000l/h. Acvariul este plantat si nu am mai introdus alti pesti noi de cand I-am adus pe ei. Hrana am doar de la JBL, Sera si Tetra. Meniul este variat inclusiv si spirulina. Le dau si hrana congelata: artemia si ciclopi. Astazi am gasit unul (o femela cred) asa.
Cum sa ma ajut? Nu ma pricep la ciclide, am avut doar Kribensis ( mai am niste puiuti ) dar kribiii sunt rezistenti.
[Thumb - ps nicholsi 1.JPG]

[Thumb - ps nicholsi2.JPG]

[Thumb - ps nicholsi3.JPG]

alien
Member
[Avatar]

Joined: 27/07/2002 09:31:31
Messages: 173
Location: Bucuresti - Crangasi
IP:
Offline

Poate te ajuta link-ul http://www.jbl.de/en/online-hospital pentru identificarea bolii si a tratamentului.
[Email] [MSN]
stefanp
Moderator

Joined: 06/09/2011 17:31:23
Messages: 9473
Location: Falticeni/Iasi
IP:
Offline

Pozele nu sunt foarte clare si sunt cam mici.
Daca petele alea albe sunt rana (inauntrul pestelui) si albul e carne, atunci probabil e o infectie bacteriana.
Daca petele albe sunt inafara pestelui, ca un mucegai atasat, atunci probabil e o infectie fungica.

Gasesti pe linkul de mai sus numele medicamentelor pe care le poti folosi.

Zambesc chiar de traiesc in conditii austere, caci bucuria mea se trage din alte sfere ! Jurnal acvariu (proiect finalizat) | Unu' micu' pentru creveti (proiect finalizat) | Borcanu' lu' Grigore (proiect finalizat)
Incercare de aquascaping (proiect finalizat) | La munte - nano (finalizat) | Highway to hell (finalizat) | The great Danish | Dennerle tank

Romanian Aquascaping Contest 2016

Blog despre acvaristica

Despre Dennerle
[WWW]
 
Forum Index » Boli/tratamente
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com