[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Salut Tuturor !  XML
Forum Index » Despre noi
Author Message
Alex Florian
Member
[Avatar]

Joined: 09/06/2013 17:50:44
Messages: 251
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Ma numesc Alex , am 19 ani si sunt din Bucuresti . Momentan am terminat clasa a 12-a si ma indrept spre facultate. Ever since i was a little boy =)) cum se zice ,am avut pasiunea aceasta pentru acvaristica dovada fiind ca sunt ?i zodia Pesti . La inceput aveam un acvariu mic in care cresteam cativa guppy si cam atat pentru ca celalalte specii nu imi rezistau deoarece nu aveam conditiile necesare pentru ei . Pentru o perioada imi disparuse apetitul pentru acest hobby si ca urmare incetasem sa mai cresc pesti deoarece mureau. Pasiunea a revenit cand am intrat intr-un Petshop si mi-am amintit cat de frumos este asa ca am inceput sa cumpar cele necesare . In prezent am un acvariu de 100 de litrii in care traiesc cativa guppy maturi si unii mai mici , 5 molly dintre care 3 masculi si 2 femele , 5 xifo dintre care 2 masculi si 3 femele , 2 sanitari , 4 velifera ( doi masculi si 2 femele ) , 3 carasi si un melc . Printre altele am si niste plante primite de la userul cristinucu caruia ii multumesc pentru ele . Mai am 3 acvarii mai mici de 20,15,10 litrii si un borcan mai mare in care tin puii acelor guppy , velifera si molly . Sunt fericit ca imi traiesc pestii desii nu sunt in cele mai bune conditii , dar pe viitor voi face tot ce este posibil a le oferi un trai perfect .

This message was edited 1 time. Last update was at 13/06/2013 14:34:11

aim icon
Pretorians
Membru de baza

Joined: 06/04/2012 16:44:40
Messages: 329
Location: Bucuresti
IP:
Offline

narcis
Ultrahigh member
[Avatar]

Joined: 04/11/2011 22:32:48
Messages: 2473
Location: pitesti
IP:
Offline

Salut si bine ai venit.
[ICQ]
baldoros
Junior member
[Avatar]

Joined: 02/02/2013 17:04:11
Messages: 71
Location: Pitesti
IP:
Offline

Bine ai venit!
[Email] [Yahoo!]
Alex Florian
Member
[Avatar]

Joined: 09/06/2013 17:50:44
Messages: 251
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Salut ! Un video cu pestii ... stiu de problema cu carasii si viviparii ..incerc sa ii separ cat de curand . Pentru pesti folosesc JBL biotopol si verde de malachit ca solutii , iar pentru plante Sera florena . Astept sfaturile voastre.
O zi buna ! - Alex


http://www.youtube.com/watch?v=oNXOXp6yGrk&feature=youtu.be
aim icon
Severus
Senior member
[Avatar]

Joined: 10/11/2012 13:43:13
Messages: 1051
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Bine ai venit pe forum Alex.
Iti doresc sa ai ape limpezi, pesti sanatosi si plante frumoase.


Festina lente !
 
Forum Index » Despre noi
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com