[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
sakura  XML
Forum Index » Cumparari
Author Message
Seba Shrimp
Senior member
[Avatar]

Joined: 06/10/2011 12:34:17
Messages: 804
Location: Bucuresti - Dr. Taberei
IP:
Offline

cumpar cativa creveti sakura!

Seba shrimp - 0722 784 888
Seba Shrimp
Senior member
[Avatar]

Joined: 06/10/2011 12:34:17
Messages: 804
Location: Bucuresti - Dr. Taberei
IP:
Offline

nimeni? pana si astia s-au rarit,daca ceream crystal,yellow crd ca ma injurati

Seba shrimp - 0722 784 888
Seba Shrimp
Senior member
[Avatar]

Joined: 06/10/2011 12:34:17
Messages: 804
Location: Bucuresti - Dr. Taberei
IP:
Offline

Atunci niste cherii normali.....

Seba shrimp - 0722 784 888
irukandji
Junior member
[Avatar]

Joined: 01/02/2012 18:13:23
Messages: 87
Location: Bucuresti
IP:
Offline

"Cherii normali" - da' sa fie rosii , ROSII, altfel, va pune omul pe drumuri degeaba... si sa fie mari-mari, adica daca au 1,5cm sunt mici! (desi RCS au la maturitate 2cm)
Va spun eu, chiar daca nu v-a spus el mai sus si apoi sa va zica ca nu ii vrea, cum mi-a facut mie azi... Cred ca va fac un bine, nu?
TREBUIE specificat asta ca sa nu ne mai incurcam aiurea si sa nu mai punem oamenii aiurea sa isi piarda timpul, pe frigul asta, corect?

This message was edited 2 times. Last update was at 17/01/2013 20:08:58


capac_acvaru@yahoo.com

Noi, Mihai Viteazu, Domn al Tarii Romanesti...
[Email] [Yahoo!]
Seba Shrimp
Senior member
[Avatar]

Joined: 06/10/2011 12:34:17
Messages: 804
Location: Bucuresti - Dr. Taberei
IP:
Offline

prietenas,ma gandeam ca o sa ai un pic de bun simt si sa nu scri aici.cat despre inghetatul de frig,afla ca mi-am schimbat drumul sa vin sa iau asa zisii creveti de 1,5 maturi,ei in realitate fiind pui,albi transparenti de 1cm....pe cand tu doar ai coborat din bloc.

ti-am mai spus la telefon ca vreau si masculi si femele ,mi-ai raspuns ca toti sunt la fel,ca nu cunosti care cum sunt.afla ca daca erau maturi ai fi stiut care sunt diferentele intre ei.

si in al 3-lea rand daca nu mi-a placut ce vad trb sa cumpar neaparat? mi-ai pus crevetii intr-o sticla invelita in hartie,doar sa nu vad marfa(app,pestii si crevetii se transporta in pungi).

in fine,tu esti primul cu care am prb din astea....sa fi sanatos!

Seba shrimp - 0722 784 888
irukandji
Junior member
[Avatar]

Joined: 01/02/2012 18:13:23
Messages: 87
Location: Bucuresti
IP:
Offline

"prietenas", dupa umila mea parere, cred ca esti cam nesimtit, de fapt, am scris eu ceva ce nu e adevarat?

M-ai sunat, am venit , eu ti i-am desfacut, nu mi-ai cerut tu, ai comentat - ba ca nu sunt suficient de mari, ba ca nu sunt suficient de colorati, probabil gandindu-te ca nu iti ajung banii de tramvai pana acasa. Ok, am zis la revedere si gata... asta e tot, restul e cancan. Puteai sa imi ceri sa iti trimit poza pe mess inainte, intotdeauna am facut poze cu plantele sau vietatile care le-am dat cuiva, daca vrei postez poza, asta daca tot vorbim de bun simt...
Foarte bine, daca tu vinzi creveti si nu stii ca puii de creveti nu au 1,5 cm, sa fii sanatos, sa cresti mare, sa mai inveti, nu e o crima daca nici nu stii ce vinzi sau revinzi... Adultii de creveti Red Cherry au maximum 2 cm ca adulti.

This message was edited 2 times. Last update was at 17/01/2013 20:44:49


capac_acvaru@yahoo.com

Noi, Mihai Viteazu, Domn al Tarii Romanesti...
[Email] [Yahoo!]
Seba Shrimp
Senior member
[Avatar]

Joined: 06/10/2011 12:34:17
Messages: 804
Location: Bucuresti - Dr. Taberei
IP:
Offline

scriu pt ultima data aici,vad ca te scalzi in nesimtire in continuare (nu-mi trb bilet de tramvai pt ca merg cu legitimatie).

am avut si vandut sute de creveti,de aceea am si strambat din nas cand i-am vazut,ziceai ca sunt pui de gupi.nu ti-am cerut poze pt ca am crezut ca sti despre ce vb cand te-am intrebat de femele,masculi.aia nu erau in niciun caz maturi.

..si cu asta basta...rog sa se stearga off topicul din postul meu.

multumesc!

Seba shrimp - 0722 784 888
Lofty
De-al casei
[Avatar]
Joined: 08/12/2005 12:32:30
Messages: 1242
Location: Bucuresti
IP:
Offline

In primul rand, feed-back-ul nu poate fi considerat off-topic, am sters doar comentariul lui zvarr si raspunsul la aceasta interventie.

In al doilea rand, abtineti-va de la cuvinte neprietenoase. Faptul ca va faceti reciproc nesimtiti nu face decat sa dovedeasca ca nu respectati regulamentul forumului si ca sunteti amandoi predispusi la avertismente si banari ulterioare. In caz ca cineva jigneste, se face apel la un moderator sau un admin, si nu se procedeaza la traditionalul "ba tu esti!".

In al treilea rand, un anunt de genul "cumpar cativa cherry normali" nu da niciun indiciu asupra marimii cautate, culorii, etc. Fiti mai expresivi si mai completi atunci cand va exprimati dorintele, si asta inca de la inceput.

Continuati fara off-topic va rog.

Dupla & Dennerle - 360 l si Malawi - 550 l
Seba Shrimp
Senior member
[Avatar]

Joined: 06/10/2011 12:34:17
Messages: 804
Location: Bucuresti - Dr. Taberei
IP:
Offline

ce e cu limba romana asta.mata de la dumneata,nu cu mama dumneavoatra am avut treaba.trebuia doar sa citesti cum am scris,atata tot.

eram sigur ca pe asta o bagi,ti-am spus cat iti iau 20 creveti daca ii lasi la 1 leu,ai spus ca nu te tiganesti...ti-am dat pm peste 2 zile ca vreau la pretul cerut de tine,mi-ai raspuns ca s-a scumpit,s-a facut 2 lei ca e la cerere.(asta n-am prea inteles-o).nu ti-am mai dat niciun raspuns asa ca nu vad unde e tiganeala.

nu pot sa ma abtin sa nu va spun:daca tot sunteti negustori,aflati ca se poate si negocia..asta nu inseamna ca te tiganesti.

se vede ca sunteti cam tinerei,nimic rau dealtfel.

ape limpezi va doresc amandorura si fiti mai calmi ca de asta nu merge romania!

Seba shrimp - 0722 784 888
zvarr
Membru de baza

Joined: 10/08/2012 10:39:47
Messages: 347
Location: Bucuresti Berceni
IP:
Offline

exact, diferenta dintre negustor si om care face vanzari asta e. Nu vad unde-i piata, eu vand ceva din acvariul meu, pot sa cer si 1000 ron pe acel ceva, este si in regulament stipulat acest aspect. Nu stiu unde vezi tu ca aici se face negustorie,chiar nu stiu. Si nu vad care-i problema cu tineretea, poate doar daca sunt regrete personale ;)
Seba Shrimp
Senior member
[Avatar]

Joined: 06/10/2011 12:34:17
Messages: 804
Location: Bucuresti - Dr. Taberei
IP:
Offline

lotty,eu l-am contactat pe el de pe alt forum,nicidecum el pe mine.

asta ma deranjeaza ca se apuca sa scrie aici si mai baga si de la el alaturi de colegul zvarr cu care n-am avut decat 2 schimburi de pm-uri cat se poate de civilizat.

o seara buna !

Seba shrimp - 0722 784 888
Porcu
Faraonu'
[Avatar]

Joined: 01/03/2002 09:35:00
Messages: 11163
Location: Egiptu' Antic
IP:
Offline

sebacka wrote:eu l-am contactat pe el de pe alt forum,nicidecum el pe mine.

In acest caz n-aveti decit sa certati acolo .

This message was edited 1 time. Last update was at 18/01/2013 13:33:19


Poze: smilie ... Poze cu plante
 
Forum Index » Cumparari
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com