[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Acvariu Nou  XML
Forum Index » Coltul incepatorului (apa dulce)
Author Message
KaveYST
Junior member

Joined: 15/03/2010 11:14:41
Messages: 40
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Fostul acvariu,mi s-a spart..si de atunci(aprox 8 luni) nu am mai vrut unul...dar de curand,m-am hotarat sa imi iau unu,sau sa imi fac unu..Voi ce imi recomandati?HomeMade sau Cumparat?
djphazer
Senior member
[Avatar]

Joined: 17/09/2010 03:03:20
Messages: 719
Location: Constanta
IP:
Offline

In functie de volum. Pentru volumele de pana in 200l recomand de comparat. Ce trece de volumul asta e deja cam scump si iesi mult mai ieftin cu unul confectionat. Astfel, de banii economisiti poti investi mai mult in lumina/filtrare/medii filtrante/ fertilizanti si asa mai departe.

.
[Email] [Yahoo!]
KaveYST
Junior member

Joined: 15/03/2010 11:14:41
Messages: 40
Location: Bucuresti
IP:
Offline

nu..nu vreau pana in 200l vreau cam de 100l-150l...Dar ai idee cam cat ar costa in bucuresti?
adrian t
Member
[Avatar]

Joined: 05/05/2010 18:26:41
Messages: 136
Location: Bucuresti,sect 5 pe vale
IP:
Offline

De la 400lei pana la 2000 lei. Cel de 400 are bazin+capac+filtru interior iat cel de cca 2000 are bazin+capac+stand+filtru ex+ diverse solutii chimice si ustensile
[Email] [Yahoo!]
KaveYST
Junior member

Joined: 15/03/2010 11:14:41
Messages: 40
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Si din ce magazin imi recomandati?
bobiciupe
Senior member
[Avatar]

Joined: 20/06/2010 23:37:52
Messages: 826
Location: Gherla-Cluj
IP:
Offline

iti recomand home made. cele de firma sunt limitate din constructie la anumite dimensiuni, pe cind unul home made poti sa il faci sa se incadreze exact in spatiul pe care il ai tu la dispozitie.

Iar cind noi nu vom mai fi....vor fi altii
[Email] [Yahoo!]
Ancistrus
Member
[Avatar]

Joined: 26/11/2009 04:30:58
Messages: 102
Location: Bucuresti, Ozana
IP:
Offline

Eu iti recomand un magazin cu preturi bune, acvarii de firma, dar nu-ti spun aici ca este considerat reclama (PM), si pe calea asta imi cer scuze administratiei ca apucasem sa postez numele magazinului... in ideea de a face un bine colegului @KaveYST evident.
[Yahoo!]
Ioan
Senior member
[Avatar]

Joined: 10/03/2005 23:31:43
Messages: 542
Location: 25826 St.Peter-Ording
IP:
Offline

Sorry pentru off topic.
Nu-nu, @Ancistrus, nu sunt nici moderator, nici admin. E doar exces de zel, cum il numesti tu, ai dreptate, dar cred c-ai observat bine, e si o parte de tic in tot amestecul, cand fac pe grozavul prin posturile adresate noilor veniti. Eu ti-am trimis mesajul pe privat doar ca sa nu te las expus unor "sefi" mai putin ingaduitori. De vanat posturi nu cred ca sunt interesat. Dac-ar fi asa as fi avut timp sa maresc considerabil numarul lor, de cand sunt inscris pe forum.

This message was edited 2 times. Last update was at 29/01/2011 11:57:32

Ancistrus
Member
[Avatar]

Joined: 26/11/2009 04:30:58
Messages: 102
Location: Bucuresti, Ozana
IP:
Offline

Ioan wrote:Sorry pentru off topic.
Nu-nu, @Ancistrus, nu sunt nici moderator, nici admin. E doar exces de zel, cum il numesti tu, ai dreptate, dar cred c-ai observat bine, e si o parte de tic in tot amestecul, cand fac pe grozavul prin posturile adresate noilor veniti. Eu ti-am trimis mesajul pe privat doar ca sa nu te las expus unor "sefi" mai putin ingaduitori. De vanat posturi nu cred ca sunt interesat. Dac-ar fi asa as fi avut timp sa maresc considerabil numarul lor, de cand sunt inscris pe forum.
Eu ce ti-am scris ti-am scris pe PM tocmai ca devenisei "repetitiv" (ca sa nu ii spun altfel), ma gandesc ca sunt admini si moderatori aici care pot face trimiteri catre rubrica "despre noi" si pot avertiza in cazul unei greseli... dar ei au functia asta, intelegi? tu faci niste comentarii de moderator (destul de des) cu toate ca esti doar un coleg de forum, care ar trebui sa ajute nu sa stea de atentionari. Este un excess de zel, si cred ca era bine sa lasi discutia pe PM. Trebuia sa ma lasi expus acelor "sefi mai putin ingaduitori" pentru ca ei sunt sefi aici si daca greseam conform regulamentului aveau dreptate. Roaga si tu administratia sa te faca moderator pentru o zi, sincer meriti.
PS: Si eu scuze ca am continuat off-topicul COLEGLULI @Ioan, dar eu in general raspund la atacuri, nu le provoc.
LE: @KaveYST iti recomand acvariile de firma pentru ca sunt lipite foarte bine (lipituri de fabrica) si sunt fabricate cu sticla speciala pentru acvarii nu sticla ordinara float de geamgerie.

This message was edited 2 times. Last update was at 29/01/2011 13:45:44

[Yahoo!]
KaveYST
Junior member

Joined: 15/03/2010 11:14:41
Messages: 40
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Ok,ma voi duce in acel magazin din Drumul Taberii(stiti voi de care virbesc) sau la niste petshopuri..
Puteti inchide topicul!
alber
Moderator
[Avatar]

Joined: 26/09/2008 12:20:22
Messages: 4859
Location: bucuresti - berceni
IP:
Offline

Ancistrus, vreau sa-mi spui daca vreun moderator sau admin i-a atras atentia lui Ioan asupra faptului ca i-a rugat pe unii membrii mai noi sa-si faca prezentarea, sau sa si-o faca asa cum trebuie. De asemenea, te rog sa-mi spui daca Ioan este singurul user care face lucrul acesta.
Am marea rugaminte la tine de a nu-i mai hartui pe unii membrii ai forumului si de a lasa administrarea lui pe mana cui trebuie.
De asemenea, tinand cont ca intrebarile de mai sus sunt retorice, te-as ruga sa nu raspunzi acestui post. Multumesc

"e usor a scrie versuri, cand nimic nu ai a spune" - Mihai Eminescu
[Email] [Yahoo!]
 
Forum Index » Coltul incepatorului (apa dulce)
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com