[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Cumpar SAE  XML
Forum Index » Cumparari
Author Message
cirotariu
Senior member
[Avatar]

Joined: 19/07/2010 13:04:15
Messages: 1132
Location: BUCURESTI, Chitila
IP:
Offline

As dori sa cumpar 3-4 SAE, medii sau mai marisori, la un pret ”nepiperat”. Doar Bucuresti. Va multumesc.

Citius, altius, fortius... acvarius
[Email] [Yahoo!]
pc.ciprian
Moderator
[Avatar]

Joined: 24/10/2008 00:38:17
Messages: 2601
Location: Constanta
IP:
Offline

cirotariu wrote:As dori sa cumpar 3-4 SAE, medii sau mai marisori, la un pret ”nepiperat”. Doar Bucuresti. Va multumesc.


Eu iti recomand sa cauti MICI sau medii, ca atunci "e" buni la alge....daca ii vrei marisori nu faci nici o smecherie cu ei, ca devin lenesi si se dau pe mancare de pesti

Inceputul | 100x60x45 first setup ADA | 100x60x45 JBL | 30cm ADA Cube | 100x60x45 Tropica Garden | 100x60x45 Tropica Moss | 30cm Nano Reef Cube (inceputul) | 100x60x45 Rimless Reef | 200x80x65h Reef Coloristic | ... ?
[Email] [WWW] [Yahoo!]
cirotariu
Senior member
[Avatar]

Joined: 19/07/2010 13:04:15
Messages: 1132
Location: BUCURESTI, Chitila
IP:
Offline

Mersi ciprian. Daca nu ai batrani, sa ii cumperi. Reformulam, CUMPAR 3-4 SAE micuti. Astept oferte si din tara.

Citius, altius, fortius... acvarius
[Email] [Yahoo!]
pc.ciprian
Moderator
[Avatar]

Joined: 24/10/2008 00:38:17
Messages: 2601
Location: Constanta
IP:
Offline

Chiar nu ai gasit nicaieri in bucuresti? Ca mi-e greu sa cred ca nu se gasesc. Mai scriu o data poate nu era tot intr`un link de-al tau

Reef Coralis Hornbach ...eu sunt aproape sigur ca au. In cazu in care nu gasesti, pot sa arunc o intrebare prin constanta pe la cine mai cunosc eu si eventual il rog pe al meu frate care vine saptamanal la buc sa ti-i aduca. Bineinteles dupa ce iti aflu si pret la ei. Dar iti recomand sa incerci la magazinele de mai sus, sau bucurestenii daca au idei pe unde ai putea gasi poate te ajuta

Inceputul | 100x60x45 first setup ADA | 100x60x45 JBL | 30cm ADA Cube | 100x60x45 Tropica Garden | 100x60x45 Tropica Moss | 30cm Nano Reef Cube (inceputul) | 100x60x45 Rimless Reef | 200x80x65h Reef Coloristic | ... ?
[Email] [WWW] [Yahoo!]
Dolly
Dust in the wind
[Avatar]

Joined: 06/07/2004 10:53:13
Messages: 4562
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Ia incearca la Reef. Adresa e pe site, serviciile super, oamenii extrem de amabili si nici nu risti sa te pricopsesti cu vreo boala. Garantat.
cirotariu
Senior member
[Avatar]

Joined: 19/07/2010 13:04:15
Messages: 1132
Location: BUCURESTI, Chitila
IP:
Offline

Nu am avut timp de umblat. Am zis sa incerc aici, sa merg pe mana "oamenilor mei" acvaristi. Coralis si Hornbach sunt situate intr-o zona a capitalei foarte greu accesibila cu masina, adica iti bati copiii pana ajungi acolo. Iar sa ma duc seara dupa munca, dupa ora 7-8, nu mai sunt deschise. Dar o sa ma stradui sa ajung.

Citius, altius, fortius... acvarius
[Email] [Yahoo!]
Dolly
Dust in the wind
[Avatar]

Joined: 06/07/2004 10:53:13
Messages: 4562
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Poate asta te va mai imbucura putin - Reef - Show-room si Magazin: Str. Savulescu Alexandru, Nr. 4, Sector 2, Bucuresti
Fax: 021 3202002
Email: office@reef.ro

Program: Luni-Vineri: 10:00 - 20:00
Sambata: 10:00 - 13:00
Duminica: 10:00 - 13:00
cirotariu
Senior member
[Avatar]

Joined: 19/07/2010 13:04:15
Messages: 1132
Location: BUCURESTI, Chitila
IP:
Offline

Dolly, stiu magazinul, am fost de vreo 2 ori pe la ei. Am plecat cam cu mana goala. Motivele nu le comentez aici si acum.

Citius, altius, fortius... acvarius
[Email] [Yahoo!]
cirotariu
Senior member
[Avatar]

Joined: 19/07/2010 13:04:15
Messages: 1132
Location: BUCURESTI, Chitila
IP:
Offline

Achizitionat 4 bucati din acel magazin din Drumul Taberei. Il recomand. Este de nota 10. Multumesc. Se poate inchide.

Citius, altius, fortius... acvarius
[Email] [Yahoo!]
coxanelu
Junior member
[Avatar]

Joined: 12/07/2010 20:05:08
Messages: 83
Location: Bucurest
IP:
Offline

dolly, cam bate la ochi "japca" asta a ta cu reefu'....nu cred ca au nevoie de limbute la cat de cunoscuti sint

leule, sa-ti fie de bine si sa bagi update-uri despre cum se descurca papatorii de alge...

Munceste, consuma si supune-te sistemului, pentru ca nu exista alternativa la lumea minunata pe care am faurit-o pentru tine
[Yahoo!]
Alex.B
Senior member
[Avatar]

Joined: 29/08/2005 23:38:31
Messages: 1161
Location: Bucuresti-cart.Buc Noi
IP:
Offline

De ce este japca? Stii ce e japca, japca e atunci cand te duci la orice magazin si iti baga pe gat cranii, scheleti si 5-6 specii diferite de pesti in acvariu de 30 de litri , fara nici cea mai mica compatibilitate, sau ma rog traiesc toti in apa Japca e cand iti vinde cineva apa chioara drept cel mai bun fertilizant.si lista poate continua. Nu stiu cati ati fost la Reef, insa puteti sa faceti un drum si sa vedeti ce inseamna sa faci acvaristica cu pasiune, si ce inseamna un sfat si o parere avizata.
Si de ce Reef? Pai sunt printre putinii care promoveaza acvaristica de calitate, sunt printre putini ce se implica in acest fenomen si cand spun implicat ma refer la expozitii, sponsorizari, sfaturi decente si marfa de calitate . Macar de ar fi mai multe magazine la nivelul asta, din pacate sunt prea putine. Anul asta au fost cei mai multi participanti la IAPLC din partea Romaniei, iar dintre toate magazinele astea de pe la noi, singurii care au promovat treaba asta a fost tot Reef. Eu zic ca e o problema de mentalitate. De ce sa nu promovam si sa nu ne ajutam reciproc? Acvaristica in Romania din pacate e acolo unde e, daca mai dam si noi cu noroi chiar ca se alege prafu....

fost cesrobis
Dolly
Dust in the wind
[Avatar]

Joined: 06/07/2004 10:53:13
Messages: 4562
Location: Bucuresti
IP:
Offline

coxanelu wrote:dolly, cam bate la ochi "japca" asta a ta cu reefu'....

Cred ca ai inteles total gresit. Nu am obligat sau fortat pe nimeni sa-si faca cumparaturile de acolo. Era doar o recomandare, nimic mai mult. Daca pe tine te deranjeaza, nu tine cont de ea. Dar lasa-i pe altii sa-si formeze propia opinie. Pestii si plante se gasesc si in Obor. Asa cum sunt - cu boli, cu alge, etc. Dar acvaristica de calitate are si ea standardele ei. Cine vrea sa o practice si sa nu-si bata joc - bine. Cine nu, nu.

Pentru mine subiectul acesta cu tine este inchis, dar, chiar daca te va deranja in continuare, eu voi recomanda Reef-ul celor cu adevarat interesati. Pentru ca eu acolo am fost tratata cu profesionalism si respect si am plecat intotdeauna multumita. Si nu sunt singura. Ca mine mai sunt inca alte sute de oamneni.

Un acvariu nu este sau nu ar trebui sa fie un moft sau o fita, un simplu obiect de decor. Trebuie sa te informezi in permanenta, sa stii sa il intretii si sa iubesti viata pe care o ai in el. Nu toti sunt facuti pentru asta. Iar asemenea persoane ar trebui sa-si gaseasca alte hobby-uri.

Sper ca m-am facut inteleasa.

This message was edited 1 time. Last update was at 19/09/2010 17:28:33

cirotariu
Senior member
[Avatar]

Joined: 19/07/2010 13:04:15
Messages: 1132
Location: BUCURESTI, Chitila
IP:
Offline

Daca se poate, eu as cere topicul inchis. Nu-mi plac certurile de genul asta, si mai putin sa le provoc eu. Daca am spus ceva ce nu trebuie, imi pare rau. Nu asta a fost intentia. Fiecare are magazinul lui preferat sau mai multe, in functie de cat e de multumit. Fiecare cauta si gaseste sau nu anumite plante, pesti, hardware, sfaturi, chestii de incepatori/profesionisti etc... Hai sa nu ne certam pe tema asta. Rog din nou topicul inchis, nu mai este de actualitate. Poze cu noii locatari sunt deja la topicul lor.

Citius, altius, fortius... acvarius
[Email] [Yahoo!]
coxanelu
Junior member
[Avatar]

Joined: 12/07/2010 20:05:08
Messages: 83
Location: Bucurest
IP:
Offline

Alex.B wrote:De ce este japca? Stii ce e japca, japca e atunci cand te duci la orice magazin si iti baga pe gat cranii, scheleti si 5-6 specii diferite de pesti in acvariu de 30 de litri , fara nici cea mai mica compatibilitate, sau ma rog traiesc toti in apa Japca e cand iti vinde cineva apa chioara drept cel mai bun fertilizant.si lista poate continua. Nu stiu cati ati fost la Reef, insa puteti sa faceti un drum si sa vedeti ce inseamna sa faci acvaristica cu pasiune, si ce inseamna un sfat si o parere avizata.
Si de ce Reef? Pai sunt printre putinii care promoveaza acvaristica de calitate, sunt printre putini ce se implica in acest fenomen si cand spun implicat ma refer la expozitii, sponsorizari, sfaturi decente si marfa de calitate . Macar de ar fi mai multe magazine la nivelul asta, din pacate sunt prea putine. Anul asta au fost cei mai multi participanti la IAPLC din partea Romaniei, iar dintre toate magazinele astea de pe la noi, singurii care au promovat treaba asta a fost tot Reef. Eu zic ca e o problema de mentalitate. De ce sa nu promovam si sa nu ne ajutam reciproc? Acvaristica in Romania din pacate e acolo unde e, daca mai dam si noi cu noroi chiar ca se alege prafu....


daca nu te aruncai ( valabil atat ptr dolly cat si ptr alex) ca un caine turbat la roata masinilor intelegeai ca si eu am laudat munca celor de la reef, pe langa faptul ca am folosit cratime la cuvantul japca... dar in "furia" voastra de a apara reef-ul desi n-a fost atacat s-a inteles altceva... imi cer scuze daca a deranjat cu ceva interventia mea

This message was edited 1 time. Last update was at 20/09/2010 18:17:11


Munceste, consuma si supune-te sistemului, pentru ca nu exista alternativa la lumea minunata pe care am faurit-o pentru tine
[Yahoo!]
Dolly
Dust in the wind
[Avatar]

Joined: 06/07/2004 10:53:13
Messages: 4562
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Sa stii si tu ca acelea se numesc ghilimele. Cratima e cu totul altceva. Si nu e nevoie sa arunci cu noroi si sa ne faci ciini turbati, ca nu te-a jignit nici unul dintre noi cu nimic. Daca nu poti pastra un ton civilizat, esti liber sa ne parasesti. Nu ne dorim astfel de personaje pe aici. Iar cit despre laudele tale, magazinul Reeful nu are nevoie. Are destui clienti si oameni care il apreciaza. Si da, s-a inteles altceva. Chiar crezi ca ai de a face cu 2 oameni timpiti? Nu e cazul, te asigur. Nici unul dintre noi nu e handicapat.

Iar eu te rog insistent sa incetezi sa mai postezi in acest topic, care sper sa fie inchis cit mai curind posibil de un admin!

Multumesc.
coxanelu
Junior member
[Avatar]

Joined: 12/07/2010 20:05:08
Messages: 83
Location: Bucurest
IP:
Offline

Dolly wrote:. Nu ne dorim astfel de personaje pe aici. Iar cit despre laudele tale, magazinul Reeful nu are nevoie. Are destui clienti si oameni care il apreciaza.


ma bucur ca, in sfarsit, suntem de aceeasi parere si-mi mentin declaratia initiala ca, aici pe acest topic, te-ai purtat cu rotariu cum face o ghicitoare de care nu mai scapi in continuare nu te jignesc dar tu simte-te de parca as face-o, miss PR care recomanzi tu o singura chestie...poate ar trebui sa incerci si lucruri noi for a change..ajuta la relaxare

m-am grabit cu cratima...deh...inca un semidoct printre atatia hai ca ipocritii multe-si iarta

m-ai pupat

ps: in caz ca nu ti-ai dat seama ( evident, muscand din roata in continuare )...exista cel putin un client care nu a plecat multumit de la ei...te las pe tine sa-ti dai seama despre cine vorbim aici...

This message was edited 1 time. Last update was at 20/09/2010 18:44:15


Munceste, consuma si supune-te sistemului, pentru ca nu exista alternativa la lumea minunata pe care am faurit-o pentru tine
[Yahoo!]
Antoniot
Senior member
[Avatar]

Joined: 03/02/2006 22:52:38
Messages: 1283
Location: bucuresti,tineretului
IP:
Offline

Daca topicul a devenit off topic nu strica daca polez si eu, daca tot am urmarit discutia.

Desi persoanele nu si dau seama produsele la reef sunt chiar mai ieftine din orice magazin, George face reduceri la cumparatori cand cumperi ceva mai substantial sau unele produse cand sunt la oferta.
Sau se mai intampla sa nu fiimultumit de un produs si daca vb cu el til poate schimba si poti alege altul din oferta lui.Cel putin mie mi a spus odata si m a incantat atitudinea.

Ca orice magazin nu poate fii perfect non stop,
un prieten de al meu pe care l am trimis cu japca acolo stiind ca are ce vedea pe langa produse avand expuse bazine care incanta pe oricine, l am trimis cu o lista ce sa si ia pt bazin si cand a venit acasa a ajuns cu alceva la recomandarea magazinului.

El a fost 90% multumit de tratare si produs dar s a enervat cand a vazut ca i a ramas o punga in plus de substrat pe care a considerat ca oricum a costat mai mult decat se astepta initial sa investeasca.
oricum de ceva timp magazinele noastre din bucuresti devin din ce in ce mai profesioniste si asta este un lucru bun.

This message was edited 1 time. Last update was at 20/09/2010 19:10:55


Nu judeca din rezultate!
[Yahoo!]
 
Forum Index » Cumparari
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com