[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Anunt , pentru fanii echinodorus ??  XML
Forum Index » Plante de acvariu
Author Message
Lazar Ginel
Ogar batran
[Avatar]

Joined: 18/01/2005 12:14:27
Messages: 1755
Location: IASI
IP:
Offline

:o Am un anunt pentru toti cei care au posibilitatea de a ajunge in Germania , sau cunosc pe cineva care pot aduce aceste plante de acolo : 1 .ECHINODORUS DEEP PURPLE 2. ECHI. INDIAN RED .3.ECHI.INDIAN SUMMER. 4.ECHI.LUDWIG DENNERLE. 5. ECHI.RAINENS FELIX. 5 . ECHI RED DEVIL. 6. ECHI. RED FLAME. 7. ECHI. GOLDEN FLAME. 8. ECHI.REGINE HILDERBRANDT. 9.ECHI. ROTER OCTOBER AM gasit pe un site German marea majoritate a acestor plante nu depasesc 6 - 7 euro dar nu mai stiu adresa lui ca sa-l accesez cine le poate aduce platesc si 2 -3 euro in plus pe planta :-P

Ogar batrin dar.... cu miros fin
MihaiCalin
Membru de baza

Joined: 19/10/2002 15:28:40
Messages: 317
Location: iasi
IP:
Offline

Am dat si eu un serch pe google( de fapt mai multe). Intr-adevar, desi nu am gasit toate platutele astea Echinodorus Deep Purple mi-a atras atentia cel mai mult...seama ceva ceva cu Barti double red, da parca e mai fain . Dau trei ozeloti pe un Deep Purple
[Email] [Yahoo!]
Lazar Ginel
Ogar batran
[Avatar]

Joined: 18/01/2005 12:14:27
Messages: 1755
Location: IASI
IP:
Offline

:o DA .Calin daca vrei sa vezi plantele intra pe www.echinodoren.de imi pare rau nu stiu cum sa fac sa dai clic pe adresa sa intri direct .Acolo vei vedea ce nebunii am eu in cap cel putin ROTER OCTOBER E TARE dar si alte tipuri de echinodorusi

Ogar batrin dar.... cu miros fin
razvan
Membru banat

Joined: 21/11/2001 02:00:00
Messages: 2878
IP:
Offline

esti sigur ca nu sunt echinodorusi "normali" dar foarte bine hraniti cu fertilizanti, bioxid de carbon si lumina dedicata?
MihaiCalin
Membru de baza

Joined: 19/10/2002 15:28:40
Messages: 317
Location: iasi
IP:
Offline

Nu cred sa fie asa @razvan. Diferentele sun clare zic eu. Pacat insa ca la noi nu cred ca o sa vedem prea curand asa ceva. Doar sa ne apucam da facut incrucisari (pt. botanisti). Mi-ar place sa am macar vreo 3 din variantele alea :aaa: da na... :alright: .
[Email] [Yahoo!]
Lazar Ginel
Ogar batran
[Avatar]

Joined: 18/01/2005 12:14:27
Messages: 1755
Location: IASI
IP:
Offline

Pai , atat timp cat aceste plante sunt pe piata Germana ,am gasit si un site care expediaza in Germania,Austria .nu si Romania ,toate aceste plante nu depasesc 7 euro smilie Ca arata asa bine este ca intradevar cum spunea si Razvan trebuie lumina ,fertilizanti,si CO2, pai dragi fani ai plantelor Echinodorus ,fara aceste trei elemente de baza nu putem emite pretentii ca vrem sa cultivam plante din noua generatie aparut in lumea tare a acvaristici Si acum pentru Calin in privinta incrucisarilor treaba este mai complicata am luat legatura cu un profesor de la facultatea de genetica plantelor din Iasi si it-i trebuie bani scule performante si multe alte pe care nu merita sa le enumar de fapt ca in orsice cercetare :BANI ,TIMP SI SCULE smilie MA-I ASTEPT PE CINEVA CARE POATE ADUCE DIN GERMANIA ACESTE PLANTE

Ogar batrin dar.... cu miros fin
 
Forum Index » Plante de acvariu
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com