[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: Florin30
Forum Index » Profile for Florin30 » Messages posted by Florin30
Message
Salut,
Sunt un mic fermier de corali LPS specializat in categorie corali rari din Olanda.
In acest moment vând corali la particulari in toat? Olanda si Belgia si cunosc aproape toat? comunitatea de oameni care au un acvariu Marin aici.
Sunt in C?utare de o persoana sau mai multe la care pot sa extind livrarea de coralii in România .
Pentru detalii ma pute?i contacta pe Facebook messenger numele Florin Chelaru sau aici pe forum.

Va mul?umesc
Salut,
Sunt un mic fermier de corali LPS specializat in categorie corali rari din Olanda.
In acest moment vând corali la particulari in toat? Olanda si Belgia si cunosc aproape toat? comunitatea de oameni care au un acvariu Marin aici.
Sunt in C?utare de o persoana sau mai multe la care pot sa extind livrarea de coralii in România .
Pentru detalii ma pute?i contacta pe Facebook messenger numele Florin Chelaru sau aici pe forum.

Va mul?umesc
Salut,
Sunt un mic fermier de corali LPS specializat in categorie corali rari din Olanda.
In acest moment vând corali la particulari in toat? Olanda si Belgia si cunosc aproape toat? comunitatea de oameni care au un acvariu Marin aici.
Sunt in C?utare de o persoana sau mai multe la care pot sa extind livrarea de coralii in România .
Pentru detalii ma pute?i contacta pe Facebook messenger numele Florin Chelaru sau aici pe forum.

Va mul?umesc
mersi
nici nu stiu de unde sa incep.

bazinul are 500 de litri cu sticla indoita de 90 grade.
folosesc ca aparatura .
leduri aqua ilumination,computer profilux 3 ex cu temperatura, redox,ph,8 pompe profilux care dozeaza acvariu cu red sea max color, 2 pompe vortech MP40 w , reactor de calcium dastaco tipe 2,reactor fiind inima acvariului red dragon 200 mini,pompa de circulare red dragon 8 m cubi si reactor ocean 2 care dizolva pelets impotriva po4 si in cele din urma denitrat reactor aqua medic NR 400 impotriva nitratului.

cred ca am spus totul ca tecnologie.

in acvariu am vreo 60 kg live rock din Fiji si diferiti corali de la sps ,lps pana la bureti moi.

coralul meu preferat este acantastrea lord .
Total
Poza
Poza
Poze
Cateva poze à acvariului meu
Salut ma numesc Florin si locuiesc de 12 ani in Amsterdam. Acum 5 ani ma incantat hobiul acesta aquaristica incepand cu un acvariu de apa dulce cu discus.
Acum 2 ani m-Am reprofirat pe apa sarata.
Ma bucur ca si in Romania acest hobby creste la fel cum à crescut Aici in Olanda.

 
Forum Index » Profile for Florin30 » Messages posted by Florin30
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com