[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: Maria212212
Forum Index » Profile for Maria212212 » Messages posted by Maria212212
Message
Nu am acvariu de 30 cm ci de 40 de cm latime si lungime: 50 cm ;)
Am 60 de litri cu aproximatie mai mult sau mai putin
O sa mai i-au un filtru si ma ocup si de temperatura
Acum ca am facut greseala cu popularea acvariului asta e.... si aprox toti sunt adulti mai putin scalarii
Multumesc pentru sfaturi!
Am cumparat 2 pesti zebra (unu gri si altu rosu)
Si cred ca o sa ma opresc la acest numar de pesti
Chiar acuma schimb apa
Inteleg ca sunt mult pesti dar eu chiar nu vreau sa renunt la scalari am prins drag de ei mai ales ca sunt pui
Cat despre filtrarea apei o sa mai i-au un filtru

Dar chestia e ca temperatura nu poate fi reglata asa ca din cand in cand o mai scot din priza
Trebuie neaparat sa arunc plantele artificiale l GUNOI?Adica fac un rau asa mare pestilor?
Am scos o planta artificiala mai am 2
Mai am o intrebare
Chestia ala de pe ochiul pestelui molly (cel negru) ce ii face?
Buna!Am un acvariu de 60 de litri cu 13 pesti ( 2 sanitari,1 sanitar galben ce curata geamul,1 peste negru,5 neoni,2 scalari pui,1 suforos peste rosu,1 peste zebra)
Inainte aveam 21 ... mi-a murit un sanitar ce il aveam de aproape 6 luni,un peste zebra a disparut,a murit un sanitar galben,filtrul a cazut pe un peste negru etc)
Acvariul are cateva plante naturale si 3 plante artificiale luate de la pet shop de ceva timp aprox 4 zile.Ma intreb daca plantele artificiale l e fac rau pestilor
Am filtru,am tratat apa inainte sa am pestii,pot verifica ph apei si daca este nevoie o fac,temperatura este data pe 27 de grade (nu stiu daca e o teperatura buna) apa binenteles ca o llas in sticle peste 48 de ore inainte sa o pun in acvariu,saptamanal schimb apa acvariului 25-30/100 din ea....
Pestii au mancare de tip fulgi si bobite
Vreau sa stiu cauzele pentru care unii pesti au murit....si de ce
Si cam cati pesti ar trebuii sa am la 60 l?
 
Forum Index » Profile for Maria212212 » Messages posted by Maria212212
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com