[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: CatalinBarbu
Forum Index » Profile for CatalinBarbu » Messages posted by CatalinBarbu
Message
Are cam 1 an si 5..6 luni. E relativ ok acum. Am avut probleme cu el. M -am grabit de multe ori in timpul asta...acum e ok...
In sump nu am mare lucru...un Nyos 160, un reactor DD de carbune legat printr-un bypass de pompa de recirculare ( nu am mai pus carbune in el de vreo 8 luni). Niste piatra ponce vreo 20..30 de litri si cam atat.
Incerc de vreo cateva luni sa fac si doua reactore de denitrificare (la picatura) dar nu ma inteleg deloc cu cel care trebuie sa le taie....
Pai am vazut ceva activitate si am zis sa vad ce mai faceti ! ??
Poza
Poze
Poze
Salut. Si eu as fi interesat de niste berghii. Mai sunt disponibile?
Vedem vedem si o poza. Am adus in weekend niste corali si azi am apucat sa ii lipesc impreuna cu altii mai vechi si e un pic dezordine si sunt retrasi dar pe miercuri asa sper sa isi revina si sa pot face niste poze....cu telefonul...
...
...
...
Cam asa arata micul meu bazin acum. Mai urmeaza sa mai mesteresc la el pana va ajunge la forma finala!
...
Deocamdata e inca in masina...am urcat in schimb sumpul.
Am o poza cu voi pe scari
Baieti....poate puneti o poza ceva...ca sa va si cred
E ok, e testata configuratia. Am avut la fel la cel de 600l. Acum la asta, care e mai putin de jumatate nu am nici o emotie.
Mai mult fata de ce am avut inainte aceste profile sunt mai groase in "carne" cu 1 mm si coltarele de prindere sunt mult mai profi.
...
Cam asa arata noul stand.
Parca e mai mic fata de cele cu care eram obisnuit
Ai vazut ca se poate !!!
Din pacate siliconul si piaptanul sunt inca la mine. Poate reusesc azi sa le trimit...
Grija cu sticla sa nu o zgarii sau sa o ciobesti.
Poarta-te cu ea ca si cum ar fi a ta !
Bah ce oameni rai...
Noul proiect merge inainte, am pe cineva la Cluj care trebuie sa se ocupe de sticla...oare cine o fii ala?!?!
Bazinul va fi un cub 70x70x55, cu un sump 60x60x40, estimez undeva la 300 litri apa per total.
Standul bineinteles din structura de aluminiu, (din aia care nu rezista la cutremure), dar imbracat in PAL.
In principiu am cam de toate, lampa Hydra 32HD, reactoare de denitrificare, de rowa si carbune, skimmer Nyos ( tot de la cineva-ul ala din Cluj), ATO, chiar si piatra si nisipul. Tevaraiele si robinetii, si pompele de valuri....totul e pregatit.
Trebuie doar lipit acvariul si adus acasa.
 
Forum Index » Profile for CatalinBarbu » Messages posted by CatalinBarbu
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com