[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: leea
Forum Index » Profile for leea » Messages posted by leea
Message
Vreau s? preiau un acvariu de peste 60 l (cu cât mai mare, cu atât mai bine) , cu toate accesoriile. De preferat, cineva care dore?te s? fac un upgrade sau s? renun?e la un proiect.
Singura men?iune este aceea de a se poat? asigura transportul.- Bucure?ti, sector 6.
A?tept cu mare interes propunerile voastre.
Bun?,

Am un acvariu nano din care am mutat ni?te pe?ti. M? intereseaz? foarte tare s? achizi?ionez pentru el 1 sau 2 salamandre chineze?ti cu burta de foc.

Are cineva s? vând? sau s? doneze? Sau ?ti?i de unde a? putea face rost?
Mul?umesc anticipat pentru r?spunsuri.
A venit timpul s? lu?m o c?su?? mai mare pentru copila?i. Caut un acvariu în jur de 100 l- SH, cu toate accesoriile necesare. A?tept?m cu interes propuneri.
Donez femela Xifo de culoare rosie. Motivul: a devenit prea mare pentru acvariul meu. Zona Crangasi.
Buna,
Sunt Leea, 21 de ani, din Bucuresti. Iubesc enorm animalutele si am fost fascinata de mica de lumea acvatic?aPrima mea experienta cu pestisorii a fost când am primit cadou, de ziua mea, 5 fiinte „microscopice” într-un borcan: 5 puiuti de guppy -„proaspeti”. De acolo pâna la un acvariu improvizat, plin de toate felurile de pestisoriori existenti( total incompatibili, desigur) nu a fost decât un pas( eram mica si nici nu aveam acces la informatii). Acum, dupa o lunga perioada fara acvariu, m-am hotarât sa-mi fac un mic coltisor, sa am momentul meu de relaxare vizuala zilnica: acvariu Red Crane 20 l, filtru Resun Mini 200l/h, încalzitor, momentan decor artificial- pe care doresc sa-l înlocuiesc cu plante naturale( cu ajutorul celor marinimosi care-si ”tund gazonul”) si o gasca de platy, xifo si 2 panduci. (cele mai adorabile creaturi mustacioase). Promit ca o sa ma documentez foarte bine, sa am locatari fericiti.(ah, si stiu ca la volumul meu de apa, mai mult de 2 neoni nu ar merge, dar acvariul a venit cu pestisorii la pachet, sunt prieteni vechi, si nu ma lasa sufletul sa-i dau. De un acvariu mai mare nu se pune problema: stau în chirie si sunt studenta. . Fiecare dupa posibilitati, deh.

Ma bucur sa fac parte din aceasta comunitate grozava!
 
Forum Index » Profile for leea » Messages posted by leea
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com