[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: dragos58
Forum Index » Profile for dragos58 » Messages posted by dragos58
Message
salut .
foarte frumos inceput .
ce grosime are substratul la tine in axvariu ?
poze cu acvariul meu
Legat de lumina, ce sfaturi imi dati, de cate neoane as avea nevoie tinand, cont ca acvariul meu are o inaltime la 35cm ? caci vreau sa ma apuc de treaba.
Multumesc pt sfaturi ! Deja au aparut cativa red chery in acvariu meu .Pentru filtrare am studiat cateva modele si am decis sa imi construiesc un filtrau extern diy, sper sa iese ceva util . Cei sase corydos i-am injumatatit dr si asa cei 3 ramas imi dau batai mari de cap cu noua planttie de hemianthus cuba.
Salutare tuturor!
Ma numesc Dragos. Sunt un incepator in acvatistica,anul trecut am primit un avariu 60/30/35 cu capac de plastic si un neon de 15w. Pana in moment am 2 pompe interne (SHARK I 400l/h si HAILEA 380l/h) un incalzitor de 100w si o pomba de aer . Si este populat cu 2 perechi gupy, 1 pereche xipho, 2 neoni si 6 corydos. si ca substrat am un strat de 2/3cm[img] pietris de 3-5mm.
Planul este sa dau o imagine noua pt coltul de natura din apartamentul meu si mai precis as dori sa plantez in acvariu gazon plus inca cateva plante , sa imi mai iau inca 5 neoni si creveti red cheryy.
In primul rand cred ca o mare problema ar fi lumina din cate am citit eu pe forum pt gazon imi trebuie lumina mult mai mult.
In al doilea rand cred ca o sa am nevoie de sustrat nutritiv .
legat de CO2 ma gandeam la o bomba cu drojdie .
voi ce ma sfatuiti in cea ce ma priveste lumina, substratul nutritiv si CO2 ??
 
Forum Index » Profile for dragos58 » Messages posted by dragos58
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com