[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: alex08
Forum Index » Profile for alex08 » Messages posted by alex08
Message
Un update cu ziua 170 a acestui setup :

image
image
image
image
image
image
image
image
image

A aparut si scrisoarea de la IAPLC, anul acesta cu locul 394.

image

Felicitari tuturor romanilor pentru participare si pentru frumusetiile de acvarii pe care le-au expus!


Bine v-am regasit!

Mai jos un update cu ziua 120 :

image
image
image
image

Alaturi de el un restart si la capitolul nano, vine si jurnalul lui :

image
Ziua 112

image
image
image
image
image
image
image
image
Inca un set de poze cu roscovanii mei :

image
image
image
image
image
image
image


Frumos Alex. Te " finisezi" din ce in ce mai mult la detalii.

Mersi mult, Gabi.
Chiar ma bucur cand vad ca mai pot imbunatati pe ici pe colo cate ceva, nici gand de plictiseala.
Cred ca nu e schimb de apa la care sa nu ma bag un pic printre crengi, cu "ganduri pasnice".

+1 Dar poate la urmatoarele fotografii pui si apa in acvariu .. Evident ca e gluma sunt absolut superbe detaliile.

Se mai evapora acum pe vara, dar sa sti ca ma uit sa o completez repede sa nu stea prea mult fara.
Da, pana la urma am mers pe urmatoarea combinatie : o lampa Nemo Led de 72w si una Diversa Led Intenso de 27,4w.
Daca este cineva interesat de detalii referitoare la cele doua, pot dezvolta subiectul. Sunt multumit de ce am reusit sa fac cu ele pana acum.
Va multumesc!

Sa mai vedem cateva :

image
image
image
image
image
image
Bine v-am regasit!

Sa mai improspatam un pic acest topic :

image
image
image
image
image
image
Ziua 253, acvariul intrase astfel intr-o stare de stand by, gandul ducandu-ma la urmatorul setup.
Eram totusi cu ochii atat pe plante, cat si pe creveti, sa fie totul in regula.

image
image

Multam, Silviu.
A fost inca un setup care s-a intins pe o durata destul de mare.
Mi-a placut cum a evoluat, tinand cont de cerintele medii de atentie pe care le-a avut.

Ziua 78 :

image
image
image
image
image
image
Fain, Gabi!

E frumos ce reusesti sa faci cu fiecare setup, ai avut o evolutie fructoasa, rapida.
Ziua 78 - teaser

image

Pozele nu trebuiau facute intr`un acvariu cu apa? Faci asa poze cu pesti impaiati? ) Glumesc, evident, cred ca pot spune sincer cu mana pe inima ca is cele mai faine poze pe care le`ai pus vreodata pe forumul asta...

Mersi mult, Artur.
Sunt in continuare in cautare celor mai bune setari pentru poze, atat la close-up-uri cat si la cele de ansamblu.
Inca mai trag suta de cadre pe sesiune.

Da, sunt niste poze extrem de reusite.

Multumesc mult, domnu Koala.


Foarte frumos , din curiozitate ce TDS ai?

Ma crezi ca nu stiu?!
Am avut acum cativa ani un TDS metru si s-a "pierdut" cand m-am mutat in alta locatie.
Incheiem ziua 58 cu o serie de poze cu chiriasii, care par destul de fericiti, din cate bag eu de seama :

image
image
image
image
image
image
image

Silviu, este un setup relativ usor de intretinut, ce nu necesita replantari, doar tunsori mai dese, sa zic asa, datorita plantelor easy.


Bine v-a regasit!

Desi de ceva vreme am dat drumul la un setup nou, se pare ca am ramas in urma cu pozele la acesta.
Banuiesc ca nu ar deranja daca as posta in continuare, sa vedeti cam ce s-a intamplat pana la final.



Ziua 246 :
image
image
image
Cateva poze din ziua 58 :

image
image
image
image

In curand o sa li se alature rasborelor si un banc de neoni, iar creveti o sa aiba si ei prieteni noi de joaca, niste Crystal Black.
Faine close-up-uri!
Sa nu mai zic cat de funny e ultima postata...
image
image
image
Ziua 51 :

image

image

image

image

Cosmin, prin si ele curaj.
Plus ca inca mai experimentez cu lumina led si fertilizarea, asa ca nu as vrea sa grabesc lucrurile.
Frumos setup!
Gabi, nu ca ar mai fi nevoie sa zic si eu, dar lasa pozele sa "curga".
Faci o treaba buna, rabdare ai, deci se rezolva toate pana la urma.
Fain!
 
Forum Index » Profile for alex08 » Messages posted by alex08
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com