[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: matrix
Forum Index » Profile for matrix » Messages posted by matrix
Message
am vazut astazi la magazinul domnului Oprea o specie destul de frumoasa de ciclida de victoria
Pomi scuze poate nu m-am facut inteles. dar daca tu dai un link si nu te obosesti sa scrii 2 cuvinte ca sa dai mai multe detalii asta e.
Stiu ca sunt mai multe feluri de elongatus pentru ca am incercat sa fiu destul de documentat in privinta ciclidelor de malawi pentru ca am avut o mare pasiune pt ele. Mi-am cumparat carti din afara de ad koning, aqualoguri, reviste etc. Am avut un concurs la viena , acum mai multi ani, si impreuna cu colegii mei din lot am intrat intr-un pet shop si au ras de mine ca am dat 50 Euro pe o carte.
La noi in tara cel mai des intalnesti elongatus mpanga. Eu personal cred ca am fost primul care a adus in tara elongatus chewere si chailosi F1.
Despre pestele tau ce pot sa spun decat ca pare a fi elongatus mpanga dar este prea mic sa-ti dai seama ce este. sfatul meu este sa luati pesti din surse sigure ca sa stiti ce pesti sunt.
din moment ce linku are titlu "elongatus female" tu de ce ai mai scris postu asta? :hammer:
E un baiat din timisoara care are de vanzare 2 specii de ciclide de victoria.
Foarte frumos! Bravo!
Butelia de Co2 este tuborg si are 80 cm inaltime.
Reductor de presiune aqua medic cu doua ceasuri
Reactor M aqua medic
numarator de bule
furtun co2 cred ca vreo 3 metri
Nu dau nimic separat pretul este bun iar produsele functioneaza perfect
Salut !
Am butelie de co2 , ceas aquamedic si reactor. pret 200 ron
De ce este exclus Hornabachul?
Pomacea sunt pe gustul ciclidelor si nici nu te scapa de alge.
Gasesti oto sigur la magazinul de la Unirii (din spatele magazinului Unirii). Eu am luat sunt sanatosi si arata foarte bine pret 7.5 ron
Trebuie sa te uiti la botul pestilor pt a-i identifica. Intre greshakey si hongi exista diferenta. Femele de hongi raman mai mici si au si forma botului diferita mai lunguiata.
Cateodata unele ciclide nu au chef sa depuna pt ca nu au ele chef (ceva nu le place in bazin) asa ca nu-ti face griji.
Salut!

Nu este nici elongatus mpanga nici mascul de membe deep si in nici un caz maylandia zebra. Pare a fi un mascul dar nu stiu exact ce.
Rachim ca sa fii sigur ce pesti intreaba-l pe cel de unde i-ai luat ce pesti sunt (daca stie si el). La ciclidele africane din lacul Malawi si in special la cele din grupul mbuna - mai precis familiile maylandia si cynotilapia, majoritatea femelelor sunt asemanatoare cu ffemelele din poza ta. A doua poza pare o femela de greshakey dar in nici un caz nu este o femela de petrotilapia. Pana la urma ce masculi ai in acvariu? Cu cine au facut gusa femelele?
Si a doua pare a fi tot femela de greshakey.
Imi cer scuze pt intarzierea anuntului dar acvariul l-am donat deja. Postul se poate inchide. Multumesc!
donez un acvariu cu dimensiunile 55/30/40 geam de 6
tel 0723.187.486
cat sunt mici da-le de 2 ori pe zi mancare.
pe geamuri s-au pus alge? cred ca va trebui sa-ti iei in curand si un "curatator".
Acvariul a iesit foarte frumos!
Da greierasii unde sunt! ce-ai facut cu ei?
Bun cei care vor pesti luam legatura pe pm
Se vand urmatoarele:
1) acvariu 130/60/60 cm geam de 10mm, silicon negru, lipitura impecabila, ranforsari laterale sus
Acvariul este dotat cu :
- 6 corpuri de iluminat, 6 neone (osram flora, 965 si 830)
- incalzitor 300W
- priza programabila
- Filtru extern Fluval 404
- Butelie CO2
- Reductor de presiune CO2 Aqua Medic
- Reactor M Aqua Medic
- Incalzitor substrat JBL
- diferite tipuri de echinodorusi, nimphea, cryptocorine
- pesti : rodhostomusi aprox 40 buc, neoni rosii aprox 25, tot felul de apistograme, loricarii
- neritine si pomacea
- substrat jbl

2) Masa si capac din pal cires. Masa are inaltimea de 80 cm
poza cu acvariul http://www.exoticfish.ro/MODIF/26/mare_Picture-006.jpg


Pret 2.000 ron
 
Forum Index » Profile for matrix » Messages posted by matrix
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com