[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: emanoil
Forum Index » Profile for emanoil » Messages posted by emanoil
Message
Vand 2 lampi led:

1. Lampa extensibila de la 30 la 38cm
-suportii detasabili
-alimentare 12v
-colant imitatie piele
-7500k
Pret: 120 Ron

2. Lampa 40cm
-se mai poate extinde aproximativ 4cm
-suportii detasabili
-alimentare 12v
-colant imitatie piele
-7500k
Pret 150 Ron

Tel:0721586226

Se vand:

Lampa led diy dedicata volumului aproximativ 30l -100 Ron
Acvariu 30litri exact ca in poza! Contine, lampa led, filtru hangOn ultraslim, manado, cioate, roci vulcanuce, plantele aferente si RCS.- 300 ron
Acvariu 112litri, substrat inert si lampa led dedicata lui. - 400 Ron discutabil

Roci vulcanice diferite dimensiuni - 15 Ron/kg
- Cioata cu aproximatie in jur de 70cm, se poate ajusta dupa preferinte. Pret 40 lei
- Lampi LED diy, diferite marimi , modele pentru acvarii plantate sau biotopuri. Pret 100 lei
- Roca vulcanica naturala: excelenta pentru decorarea acvariului, mascarea echipamentelor din acvariu, regleaza ph-ul apei si bun material filtrant. Pret 20 lei /kg

Contact: 0721586226
- Cioata cu aproximatie in jur de 70cm, se poate ajusta dupa preferinte. Pret 40 lei
- Lampi LED diy, diferite marimi , modele pentru acvarii plantate sau biotopuri. Pret 100 lei
- Roca vulcanica naturala: excelenta pentru decorarea acvariului, mascarea echipamentelor din acvariu, regleaza ph-ul apei si bun material filtrant. Pret 20 lei /kg

Contact: 0721586226
Vand:

1 pereche gurami galbena. Pesti se reproduc. 20 lei/perechea

2 Lery maturi 10 lei /buc
2 perechi conconius, diferiti. 15 lei perechea
4 calistrus maturi 30 lei
Ancistrus juvenili 5 lei buc

Lampa AquaZonic:
55 cm, folosita 6 luni, tuburi aquazonic superpink 130lei

Acvariu:

112 litri, echipat cu incalzitor, filtru intern JBL (nu stiu daca mai functioneaza, nu l-am mai folosit).
Lampa LED dedicata acvariului si calculata pe volum.
Plantele ce se afla in bazin
substrat 0-3mm.
1 roca vulcanica
pad sub acvariu. Pret 700 lei.
Se poate da si separat.

Contact: 0721586226


Vand:

2 perechi gurami, una albastra cealalta galbena. Pesti se reproduc. 20 lei/perechea
1 Lery matur 8 lei
2 perechi conconius, diferiti. 15 lei perechea
4 calistrus maturi 30 lei
Ancistrus juvenili 5 lei buc

Plante:

-Criptocorine wendy 5 lei planta matura, 2 lei planta pui
-Valisneria 3 fire, 5 lei
-anubias nana petite, 5 lei planta

Acvariu:

112 litri, echipat cu incalzitor, filtru intern JBL (nu stiu daca mai functioneaza, nu l-am mai folosit).
Lampa LED dedicata acvariului si calculata pe volum.
Plantele ce se afla in bazin
substrat 0-3mm.
1 roca vulcanica
pad sub acvariu. Pret 550 lei.
Se poate da si separat.

Contact: 0721586226

In cadrul ariei VANZARI va rugam sa respectati regulamentul acestei sectiuni: REGULI de respectat in aria VANZARI
Ne pare rau dar acest forum nu este Bazar Acvaristic iar comertul de dragul comertului este interzis.

Este ultimul avertisment iar la urmatoarea incalcare a regulamentului vei fi banat definitiv!


Administratia
Ne pare rau dar acest forum nu este Bazar Acvaristic iar comertul de dragul comertului este interzis.

Administratia
Execut Lampi iluminat acvarii pe led, cu detaliile clientului.

- Lampa led, confectionata din alucobond si pvc. Lumina rece, calda si albastru. Pret 100 lei


- Lampa Led, material aluminiu, pentru acvarii mici. 60 lei

- Roci Vulcanice, pentru decorarea acvariului, mascarea echipamentelor, reglarea ph-ului si ideala ca material filtrant.
Tara de provenienta Grecia. Aduc la comanda si dimensiuni mari.

Contact: 0721586226
Guppy Blue dark moscow

Masculi- 5 lei/buc
Femele- 7 lei/buc, se deosebesc prin eleganta inotatoarei dorsale care ajunge pana la coada.

Linia este curata si stabila, reprodusi de mine de aproape 1 an, adaptati apei de la retea.


Melanotenii

5 melanotenia bosemani - 8 lei/buc
2 perechi melanotenia praecox - 15 lei/pereche

Contact: 0721586226

Vand:
- acvariu 200 litri net, intarituri longitudinale si laterale, sticla de 8mm, colant negru pe spate.
- capac din comatex cu neoane 2 neoane T5
- filtru extern cu debit la gura 500l/h, este prevazut cu intrerupator pe fir (se poate da cu materialele filtrante in el si ciclat)
- radacina care se vede in el - (sa dat)

- 5 discusi red malboro, cu o pereche formata
- 1 pereche Scalari Blue philipine. 50 lei
- guppy Blue moscow, Masculi 7 lei buc
Femele 10 lei buc (femelele nu au facut cunostinta cu masculii)

https://www.youtube.com/watch?v=68PPgbvyGh8

https://www.youtube.com/watch?v=BEJz0I12gQw


Precizez ca acvariul, capacul si filtrul extern sunt home made.

Pret pe pachet fara Discusi 300 lei / negociabil
Pret Discusi 50 lei bucata, Perechea 200 lei

Contact: 0721586226, verific rar PM

Pretul scade la 185 lei.
Scot la vanzare setul lily pipe, sunt noi, doar au fost probate! dimensiune 12 -16 mm.
Nu mi se potrivesc pe furtun. 200 ron
Contact: 072158622
1 Scalar matur negru - 7 lei
1 Corydoras Paleatus - 5 lei
1 Mascul Betta Crowntail - 8 Lei
1 Ancistrus - 5 lei Pesti sunt maturi!

Sau schimb cu plante: H cuba, Limnophila Heterofila, Pogostemon helferi, Eriocaulon Cinereum.

Sunt deschis si la alte optiuni.... PM sau 0721586226


Masculul betta s-a dat.
Ancisrusi diferite dimensiuni, de la 4 cm la 11 cm. Preturi necociabile. 0721586226 Bucuresti
Acvariu nano, 40L 25l 19h, cu autocolant negru pe spate, piertis si 3 radacini decor + 25 30 guppy tineri care sunt in el, acestia ca si bonus. Este ideal pentru creveti, puiet sau pt inmultire betta si gurami.
Pret 70 lei negociabil

P.S. Am si neon pt el, trebuie doar bagat in priza. 0721586226
Schimb 2 ancisrtusi mari 10 cm, un platy galben cu rosu si muti guppy. As mai putea oferi si o radacina mica celui care le vrea pe toate. Schimb cu Crevetii de orice fel, melci pomaceea, asasini si de substrat.

Astept oferte. 0721586226 Bucuresti
Ms mult de tot pt ajutor!
Salutare, creste cineva Melanotenii? Eu sunt innebunit de aceste specii formidabile. Am avut la inceput 2 Melanotenii praecox, apoi am mai luat 3 si au cam inceput sa imi moara, ciudat e ca mi-a ramas o femela din prima pereche adica de acum 4 luni, de curamd am cumparat un mascul mare si frumos si in 3 zile s-a dus. Incepuse de la inotatoarea de sus sa faca ceva (fungi) si in doua zile a coborat pe spate spre burta si gata. Binenteles ca l-am separat de ceilalti. Habar nu am ce boala o fi si din ce cauza s-a produs.
O alta problema aseara privind acvariu si cele doua femele de Praecox am obserbat ca una a inceput sa inoate foaaarte repede pe la suprafata si dintr-o data a cazut pe fundul bazinului statea paralizata nu se misca deloc doar dadea din gura. Intr-un minut si-a revenit si gata, a stat putin abatuta iar acum e ok. Imi poate spune cineva ce se intampla? Apa e ok, fac schimburi de 30% saptamanale. Temperatura ce-i drept aseara urcase la 31 g.
Sunt ingrozit, iubesc foarte mult melanoteniile si nu stiu ce sa fac. Ajutati-ma daca stiti cate cevaaaaaa. Multumesc!
Se vind:
-Radacini decor mari si mici preturi de la 2 - 25 lei
- 2 ancistrusi de 9-11 cm, pret 10 lei buc.

Peturi negociabile.
 
Forum Index » Profile for emanoil » Messages posted by emanoil
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com