[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: Pepika.ro
Forum Index » Profile for Pepika.ro » Messages posted by Pepika.ro
Message
Salut Olimpiu,

Am descoperit cu mare placere topicul tau si marturisesc ca sunt impresionat de realizarea acvariului si de faptul ca e in totalitate handmade si cu investitii materiale relativ reduse pe care insa le-ai compensat cu rabdarea si pasiunea ta. Citind si uitandu-ma la poze si la video, mi-am adus aminte si eu de inceputurile mele de acvarist. Ce vremuri... . Multi dintre noi cred ca se regasesc in povestea ta si imi inchipui cata nostalgie ai starnit.

Revenind, sunt efectiv impresionat de ce ai facut si mi-ar placea sa-ti ofer din partea mea si a colegilor mei reflectoarele de care ai nevoie.
Pentru tuburile T5 de 39W se potriveste fix Reflector JBL Solar Reflect 80 850 mm T5 39 W.
Juwel din pacate nu are un model pentru dimensiunea aceasta dar sunt convins (avand in vedere cat de atent si curat ai bricolat restul instalatiei) ca nu e o problema pentru tine sa scurtezi un Reflector Juwel 895 mm care e gandit pentru neoanele T5 de 45 W sau pentru T8 de 30 W.
- Daca tu consideri ca iti pot fi de folos, spune-mi te rog care dintre ele ti-ar fi mai utile si voi incerca sa ti le trimit in cel mai scurt timp posibil .
- Daca-ti vin in minte alte reflectoare care nu sunt la noi pe site (www.pepika.ro) spune-mi si incercam sa gasim o rezolvare si in cazul acesta.

De asemenea mi-ar face placere sa-ti ofer din partea echipei Pepika.ro si a reprezentantului Seachem in Romania (cu care noi colaboram indeaproape si caruia i-am povestit deja de tine si care, la randul lui a ramas impresionat) un litru de Seachem Matrix. Ne-am gandit ca asta ar fi optim pentru acvariul tau, din punct de vedere al filtrarii biologice (eu folosesc produsul la acvariile mele cu rezultate f bune). Producatorul recomanda folosirea a 500 ml de Matrix pentru filtrarea unui acvariu de 200 litri, astfel cu un litru ai rezolvat pe termen nelimitat problema filtrarii biologice.

Iti doresc mult succes in continuare,
Dan
 
Forum Index » Profile for Pepika.ro » Messages posted by Pepika.ro
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com