[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: doctorucuducati
Forum Index » Profile for doctorucuducati » Messages posted by doctorucuducati
Message
stefanp wrote:Bine ai venit.
Doctoru' pentru ca esti doctor?

LE: Baga o locatie la profil

Am bagat, si da sint dr de caini.
Ok, va multumesc mult pentru raspunsuri!...Momentan acvariul sta gol pina mai aprofundez subiectul ( substrat, ciclare ..etc). Cind ii dau drumul, o sa vin si cu poze.
Salutare, de curind am luat de la cineva un acvariu de 100x40x45, un MP cred, luat din hornbach.


Am o nelamurire: el a venit cu o rama ingusta de plastic pe care era asezat acvariul pe mobila lui. in timp rama a lasat o amprenta destul de adinca in blatul suportului, acesta facind si o mica curbura (blatul). Este bine sa-l asez la fel, sau sa renunt la rama de plastic si sa-l asez pe o bucata de polistiren. Ma gindesc ca pe acea rama nu se disipa cum ar trebui presiunile de la nivelul fundului bazinului. Ideea e ca locuiesc la etj 7 si nu as vrea sa-mi inund vecinii in caz de doamne fereste.

A doua intrebare idioata: e ok sa-mi cumpar incalzitor de substrat fara controller?. Ce recomandati...JBL ar fi bun?
ideea e ca vreau sa montez si sa setez acvariul din prima cum trebuie, nu sa stau si sa desfac la el dupa citeva saptamani .


Salut, ma numesc Horia, prietenii imi spun Doctoru'. 36 de ani, din Bucuresti. De curind mi-a picat de la o cunostinta un acvariu MP cred, de 150x40x45. Experienta acvaristica am f. putina spre deloc...Am avut un mic acvariu acum vreo 20 de ani, dar atat. Am citeva intrebari pe care o sa le postez la incepatori.
Ape limpezi si...asfalt uscat.
 
Forum Index » Profile for doctorucuducati » Messages posted by doctorucuducati
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com