[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: mihaibaciu
Forum Index » Profile for mihaibaciu » Messages posted by mihaibaciu
Message
Vand acvariu 130 l sticla de 6 mm, cu capac din pal culoare stejar auriu cu instalatie electrica 2 neoane osram de 18 w fiecare si un filtru intern de 200 l/h + ciclide africane nigro 6-7 adulti si vreo 15 pui cam 3 cm...pret 200 ron negociabil
fratilor..sunt disperat ...in mai putin de 24 ore mi-au murit mai bine de 15 pesti din cauza boli acesteia...azi nu am avut de unde cumpara nici o solutie pentru ca e weekend si sunt inchise cam toate magazinele....am crescut temperatura acvariului ....dar nimic....sper ca maine dimineata sa nu gasesc iar pesti morti....nu stiu ce sa fac...nu se opreste boala asta...ii afecteaza pe toti incet incet....va rog ...dati cat mai multe sfaturi!
Am pesti vivipari mai multi...dar si barbus ! Ok multumesc pentru sfaturi! Daca e valabila aia cu albastru de metil...cam cat trebuie sa pun?
Cum se trateaza boala numita ,,gris,,? niste punctulete albe asa pe pesti...am vreo 10 pesti in aceeasi situatie...si deja cativa mi-au murit! Am auzit ca se trateaza oarecum cu albastru de metil...functioneaza? rog ajutor urgent...mi-e frica sa nu moara mai multi pesti!
Salut...vand cateva ciclide nigro...cam 15 cm...10 bucati...pretul il dati voi!
Salut..vand un acvariu de 130 l,sticla de 6,cornier imitatie de lemn pe colturi+capac dintr-un pal tot imitatie de lemn cu 3 neoane 18w fiecare!
Pret 200 lei negociabil!
Pentru detali si poze ma gasiti pe pm sau la tel 0769219370!
Frumos...umplel cu apa pana sus...si daca poti sa ii pui o banda de autocolant negru lipita sus acolo ...cam 4 cm...ca sa nu se mai vada linia apei...din punctul meu de vedere vine mai frumos!In rest...e dragut!
Foarte frumos!Apa foarte curata!Bravo tie!Bine aranjat!
Salut...sunt in cautarea a 4-5 neoane acvariu...100cm lungime...cam 36w fiecare cu tot cu droser !ofer 50-60 lei!
tel 0769219370 sau pm aici pe forum!
Salutari...deoarece eu am trecut la un setup de 300l...am decis sa vand acvariul vechi...are 130l...lipituri frumoase plus cornier din plastic aplicat frumos deasemenea...sticla 6mm....plus Capac 3 neoane 2 osram 1 aquael de 18w fiecare!Pret negociabil!Pentru inf. pm aici pe forum sau tel 0769219370![raspund in gerenar seara dupa 7 sau dimineata pana la 12]!
Salut...am 4 pui ciclide africane galbene...pui au cam 4 cm si sunt perfect sanatosi!...pretul nu exista....ne intelegem la un schimb de pesti ,eu stiu. Anuntul este pentru Focsani sau pentru cei ce vor ridica de la mine de acasa pesti!Contact 0769219370 sau myhay_de.baciu!Multumesc!
Vand un acvariu 80l....150ron...detalii pe pm sau tel 0769219370,sau pe mess id mihai_baciu2000
SAlut...am urmarit topicul de la inceput si abia in final am vazut ceva care sa imi placa...apa destul de limpede fata de inceputuri...dar trebuie sa o iei incetu cu incetu si sa il faci frumos...cu mana ta si cu ajutorul nostru sunt sigur ca o sa iasa ceva frumos!Mult noroc..ape limpezi!
Salutari...dupa ce am petrecut cu toti de Paste...m-am hotarat sa fac o schimbare la mine in camera...in coltul meu de natura...si am cumparat un acvariu de 130l...sticla de 6...cu tot cu capac etc..
Iluminarea este facuta de 3 neoane...momentan folosesc doar doua...unul de 18 w un neon cu lumina 865 si un aqua tec de 20w
Filtru am un aquael fan 2 plus..,,400l pe ora...dar in 2 sapt cam asa o sa imi cumpar unul extern home made de la un prieten cu o pompa de 1400l pe ora
Acvariul este foarte bine plantat...multe plante...nu le stiu denumierea...dar se vad in poze
Iar ca pesti...am o gama larga de la guppy pana la ancitrus si chiar si 3 serpisori docili de vreo 8-9cm...pesti sunt in jur de 40 cu tot cu puiet ...nu prea pot sa ii inumar pe toti fix deoarece stau ascunsi prin spate printre plante...si deabea i-am cumparat...nu prea ii cunosc pe fiecare..in medie un peste are 3-4 cm...sper sa va placa !Multumesc!
Salutari...vand un acvariu de 80 l...are 80x32x32....lipitura draguta...la cerere pot sa pun pe lipitura un cornier pentru a masca mai bine lipitura...sticla de 6mm...pret 150lei negociabil
+suport acvariu facut din lemn brad tratat...rezistent facut special pentru acest acvariu...in poze se vede cum in fata se vede doar partea din fata a acvariului....cum ar veni acvariul e incastrat in acest suport...2 neoane...philips 865 si unul snow white de 18w cu tot cu ins. electrica...pret 100 lei...se poate ridica de la mine de acasa de preferat...dar daca e pe apoape de Golesti pot sa il livrez eu dar contra cost!
Acvariu+stand 220lei
Mai am si alte accesori cum ar fi pompe aer...filtre..acestea nu sunt incluse in pret...detali in pm sau pe id mihai_baciu2000
Nu ...in mijloc acolo e un zid facut din pietre adevarate lipite cu silicon intre ele!
Are 79 litri volum total...si aproximativ 75 l apa...Multumesc!
Domnul Koala...is curios sa intreb daca poate intra la categoria de pe site ,,Aquascaping,,?Cum fac o cerere sa intre acolo?
Salutari...as dori sa cumpar un acvariu cam de 100l poate si mai mult...de preferat ar fi din focsani pentru ca eu sunt din golesti si pot veni in focsani....poate sa fie home made si mai vechi...nu prea posesez destui bani acum asadar as prefera sa schimb ceva...am accesori pentru acvarii si pentru calculatoare!Multumesc...sper sa gasesc pe cineva...chiar am nevoie de un acvariu un pik mai mare...sau daca doritorul este din fcs se poate face schimb si cu alte acvarii am unul de 55l,unul de 30l si actualul de 75 l care este in functiune!
Asa este...acvariul este amplasat destul de jos...asa mi-a permis mobilierul care are sub acvariu 60 cm...cam putin..oricum merci pentru post!
 
Forum Index » Profile for mihaibaciu » Messages posted by mihaibaciu
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com