[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: grig
Forum Index » Profile for grig » Messages posted by grig
Error on line 63, column 41 in default/user_posts_show.htm topics.get(post.topicId) is undefined. It cannot be assigned to topic The problematic instruction: ---------- ==> assignment: topic=topics.get(post.topicId) [on line 63, column 41 in default/user_posts_show.htm] ---------- Java backtrace for programmers: ---------- freemarker.core.InvalidReferenceException: Error on line 63, column 41 in default/user_posts_show.htm topics.get(post.topicId) is undefined. It cannot be assigned to topic at freemarker.core.Assignment.accept(Assignment.java:111) at freemarker.core.Environment.visit(Environment.java:221) at freemarker.core.MixedContent.accept(MixedContent.java:92) at freemarker.core.Environment.visit(Environment.java:221) at freemarker.core.IteratorBlock$Context.runLoop(IteratorBlock.java:167) at freemarker.core.Environment.visit(Environment.java:428) at freemarker.core.IteratorBlock.accept(IteratorBlock.java:102) at freemarker.core.Environment.visit(Environment.java:221) at freemarker.core.MixedContent.accept(MixedContent.java:92) at freemarker.core.Environment.visit(Environment.java:221) at freemarker.core.Environment.process(Environment.java:199) at freemarker.template.Template.process(Template.java:259) at net.jforum.JForum.processCommand(JForum.java:262) at net.jforum.JForum.service(JForum.java:228) at javax.servlet.http.HttpServlet.service(HttpServlet.java:717) at org.apache.catalina.core.ApplicationFilterChain.internalDoFilter(ApplicationFilterChain.java:290) at org.apache.catalina.core.ApplicationFilterChain.doFilter(ApplicationFilterChain.java:206) at fr.xebia.servlet.filter.ExpiresFilter.doFilter(ExpiresFilter.java:1243) at org.apache.catalina.core.ApplicationFilterChain.internalDoFilter(ApplicationFilterChain.java:235) at org.apache.catalina.core.ApplicationFilterChain.doFilter(ApplicationFilterChain.java:206) at net.jforum.util.legacy.clickstream.ClickstreamFilter.doFilter(ClickstreamFilter.java:59) at org.apache.catalina.core.ApplicationFilterChain.internalDoFilter(ApplicationFilterChain.java:235) at org.apache.catalina.core.ApplicationFilterChain.doFilter(ApplicationFilterChain.java:206) at org.apache.catalina.core.StandardWrapperValve.invoke(StandardWrapperValve.java:233) at org.apache.catalina.core.StandardContextValve.invoke(StandardContextValve.java:191) at org.apache.catalina.authenticator.AuthenticatorBase.invoke(AuthenticatorBase.java:433) at org.apache.catalina.core.StandardHostValve.invoke(StandardHostValve.java:128) at org.apache.catalina.valves.ErrorReportValve.invoke(ErrorReportValve.java:102) at org.apache.catalina.core.StandardEngineValve.invoke(StandardEngineValve.java:109) at org.apache.catalina.connector.CoyoteAdapter.service(CoyoteAdapter.java:286) at org.apache.coyote.ajp.AjpProcessor.process(AjpProcessor.java:437) at org.apache.coyote.ajp.AjpProtocol$AjpConnectionHandler.process(AjpProtocol.java:366) at org.apache.tomcat.util.net.JIoEndpoint$Worker.run(JIoEndpoint.java:447) at java.lang.Thread.run(Thread.java:619) Messages posted by grig
Message
dat la petshop...
topic close
haideti ca se strica in galeata...pacat de ele.
daca pana luni nu se indura nimeni...le duc la petshop...
Deci cine are nevoie de ceva verdeata si se poate lipsi de cativa melci?(preferabil pomaceea sau de substrat).

info pe PM sau pe YM

Doar pentru cine vine dupa ele.
da koala! vreau sa confirm ...ne-ai bagat in boala cu pasiunea ta...felul in care o impartasesti altora, ii face si pe ei sa-si doreasca sa traiasca la fel...
n-o sa uit ca un lucru ce trebuie sa-l fac pe langa a planta un pom, a face un copil si a construi o casa ...e musai sa fac si un acvariu cu oscari!
Salut,

si eu am doua cersetoare deastea in casa...si mananca aproape tot ce le dau...mai rau ca un caine.Sunt inebunite dupa pestisorii aceea uscati dar nu refuza nimic din oferta din petshop (as mai adauga la ce ai scris tu...oua de furnica )
eu le am de aproape trei luni si sunt fascinat de ele in continuare...acum mananca din mana (mai ciupesc si din deget dar oricum am 10 )...

la inceput m-am lovit de informatia putina care exista despre aceste animale.

Cand ii spui cuiva ca ai broscute iti va raspunde sa n-o tii in curent ca va face conjuntivita si ca daca iti intra in hibernare cel mai probabil e sa moara. Atat ! in rest conditii???...pai un pic de apa acolo sa aiba sa bea daca i-a fi sete si o veioza deasupra.

Am stat stramb si a judecat drept...
am facut un acvariu cat imi permitea bugetul 60 /45/30 cu o coloana de apa de cca 15 cm...insulita (o sa pun o poza) incalzitor de 75W, si un filtru...nu atat pentru curatenie (nici sa nu astepti ca un filtru mai mare sa faca fata mai mult de cateva zile) ci pentru incalzitor...ca sa uniformizeze apa.am mai aranjat un bec cu incandescenta ,vitamine, si mancarea (comparativ cu pestii sunt o pacoste),schimburi de apa complete cel putin odata la 4 zile...si deocamdata nu am avut nici o problema.
Lumina UV inca nu le-am pus...le mai fac bai de soare...

pe viitor ...am sa fac tot posibilul sa le amenajez un pound ... alta solutie (acvarii de sute de litri) nu cred ca le-ar face la fel de fericite.

Stiu ca n-am raspuns la intrebari dar simteam nevoia sa scriu si eu cateva randuri si sa salut pe cei care iubesc aceste animale.
in tutorialele care existau despre constructia acvariului...siliconul se pune pe muchii si apoi aceasta se lipeste pe baza.

in felul acesta ai siguranta ca siliconul este acolo unde trebuie si in plus consumul este unul economic! Inclusiv pentru acvarii mari!
[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 

Information
 

An error has occurred.

For detailed error information, please see the HTML source code, and contact the forum Administrator.

Error on line 63, column 41 in default/user_posts_show.htm
topics.get(post.topicId) is undefined.
It cannot be assigned to topic
 
Forum Index
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com