[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: danu7z
Forum Index » Profile for danu7z » Messages posted by danu7z
Message
2 Mayladia estherae red zebra - 15 lei amandoi
1 femela Auratus - 10 lei
1 mascul Pseudotropheus kingsizei 10 lei
1 femela Hemichromis bimaculatus + 1 pui la 5-6 cm - 10 lei amandoi
9 pui Labidochromis caeruleus 1,5-2 cm se dau bonus
Pretul pentru toti : 30 Lei

Se accepta schimburi cu orice ciclide africane de preferabil perechi (daca e nevoie achit eu diferenta) sau
- Femela Hongi red top
- Femela Zebra OB
- Femela Kingsizei
- Femela lombardoi
- Tropheus

Pentru contact puteti folosii cu incredere : PM , emailul : p0rumb3l@yahoo.com si 0767 590 779
Schimb : 1 femela auratus , 1 femela bimaculatus + 1 pui de 4-5 cm si 2 Mayladia estherae red zebra (nu stiu ce sunt), 1 zebra OB (cred ca e mascul dar nu sunt sigur ) 1 kingsizei (cred ca e mascul dar nu sunt sigur) .Accept ca schimburi : Femela Hongi red top , femela caeruleus , femela zebra OB , tropheus, sau pe alte ciclide africane de prefereat pereche,unde e nevoie pot oferii si diferenta in banuti.
Daca e cineva interesat de pestii care nu ii pot diferentia sau nu sunt sigur ce sunt , este invitat sa-i vada live sau pot face tot ce-mi sta in putinta sa-i arat.
Mentionez ca pestii mei sunt majori si vaccinati .
Caut :
- Mascul Auratus
- Femela Hongi red top
- Femela kingsizei
- Femela zebra oB
- Tropheus
- Aulonocara firefish (pereche)
- Pseudotropheus Aceii (pereche)
- Aulonocara Rubin red (pereche)
sau alte Aulonocara (perechi) .. astept oferte pe PM sau la adresa de mail p0rumb3l@yahoo.com
Daca se poate sa fie la preturi rezonabile .
Vand creveti Rcs
13 bucati - 10 lei
sau
40 bucati - 25 lei
Pt contact p0rumb3l@yahoo.com sau PM
Mai caut sa Cumpar doar ,
Aulonocara firefish
si
Pseudotropheus Aceii
si
Labeothropheus Trewavasae Chilumba Red
DOresc sa achizitionez
o pereche de Pseudotropheus Acei !!!
o femela Hongi red top
Un mascul de Hemichromis bimaculatus

Astept oferte pe PM , sau pe id-ul p0rumb3l
Daca ii poti trimite in bucuresti , ii iau eu pe amandoi .
Cumpar orice fel de creveti in afara de Red cherry si Snowball , vreau sa diversific culorile ... as fi interesat in special de : Blue tiger shrimp , Black tiger shrimp , Caridina sp:king kong red ruby , Crs , Neocaridina heteropoda var. yellow .... Insa astept cu interes orice fel de oferta..

Se poate inchide ! Multumesc .
Cumpar 2 cleme pentru capac si o tava pentru mediile filtrante pentru un filtru extern Eheim 2224 Professional..
Pentru oferte YM : bogdi_barthez sau la numarul : 0757 764 019
Am rezolvat se poate inchide , multumesc !
Doresc sa cumpar Incalzitor de 25 w pentru un nano ! pentru oferte : aici , pe PM sau pe mess id: p0rumb3l
Inteleg si de ce ... Dar din pacate nu cunosc pe nimeni din Cluj, de neamuri nici nu se pune problema .. poate gasesc pe la "consatenii" mei bucurestenii
CUMPAR !!
Cynotilapia afra cobue de preferat pui dar si mai mari , ma intereseaza sa fie aceia cu galben , nu albastrii simpli
Si mai vreau :
-1 femela Iodotropheus sprengerae
-1 femela Metriaclima callainos

contact : YM : p0rumb3l@yahoo.com
aici sau pe PM
era sub forma de gluma treaba cu umplutu pana la refuz ... o sa pun cati o sa-mi permit , adica nu foarte multi ... Si cel plantat as vrea si eu sa fie mai mare , dar din pacate nu-mi permite nici spatiul din camera si deja am acvariu si sa-l schimb e prea mult de munca ... asa ca ma opresc la ceea ce am
Ma numesc Dan am 22 ani , sunt student in anul 2 la universitatea ecologica bucuresti ! Se poate spune ca sunt nou in acvaristica , am descoperit acest nou hobby acum 2 luni , excluzand esecurile copilariei cand schimbat toata apa si bagam pestii intr-un borcan cat spalam acvariu bine de tot sa fie stralucitor in prezent detin 2 acvarii , unu de 54 L si unul de 250 L ultimu construit de mine (background,acvariu,capac) momentan cele 2 acvarii sunt c-am goale .. cel de 54 L doresc sa-l plantez si sa pun cativa neoni, iar cel mare doresc sa-l umplu pana la refuz cu ciclide, in prezent am 4 exemplare de cichlasoma nigrofasciatum...
 
Forum Index » Profile for danu7z » Messages posted by danu7z
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com