[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: Gabriel Sanda
Forum Index » Profile for Gabriel Sanda » Messages posted by Gabriel Sanda
Message
Domnu Levi noutati dupa 23 martie
Dar daca tot m-ai intrebat hai sa iti arat nisipul la 12 zile dupa montarea noului reactor cu debit la picatura si pompa de recirculare
La multi ani!!!
Multumesc, se poate inchide.
Ma intereseaza doar partea care intra in contact cu apa, nu cred ca va descompeta cineva o pompa perfect functionala......Multumesc
Ma intereseaza partea care intra in apa, nu toata pompa.
Foarte frumos!!!!Felicitari
Vand skimmer NAC 66 A, arata si functioneaza impecabil.
Pret: 700 lei negociabil.
Da, da sa nu va afle
Faina treaba, felicitari
Felicitari !!!
Superb !!!!!
Multumim si asteptam produsul!!!!
Eu vreau o cutie adica 10 kg. Sebi daca vrei iti pot trimite dupa ce ajunge la mine.
Pentru mine e ok si la curierat rapid!
Iti multumesc foare mult!
De ce nu incerci cu autocolant negru...e usor de pus si nici nu te mai murarest pe maini. Daca mai ai nevoie de piatra am si fugit la autocar, in 5 ore e la tine.
Am rezolvat cu iesirea din reactorul de biopeleti. (Sper ca asta sa fie cauza)
Cine ma poate ajuta cu aborbant de CO2? Domnu Calin mai aveti ceva bilute pe stoc??
Ma gandeam eu ca am uitat ceva , maine cumpar un furtun mai lung
Apa din reactorul de biopeleti ajunge in camera pompei de recirculare, apare numai pe nisip, iar lampa este setata la 50%din capacitate 8 ore/zi....
Va multumesc pentru aprecieri...oricum sunt constient ca mai e mult pana departe dar nu ma las.
Bazinul, desi se apropie de 1,5 ani este destul de "fragil", nu reusesc sa scap de ciano in nici un fel . Dupa schimbul de apa saptamanal arata foarte bine 2-3 zile, dupa incepe sa apara pe nisip .... Un sfat ar fi binevenit.
Rezultatele testelor facute azi ar fi:
NO3 - 0
PO4 - 0
Kh - 7.00
Ph- 7.80
Mg - 1200
Ca - 420
Salinitate 1.024
Folosesc teste de la Salifert
 
Forum Index » Profile for Gabriel Sanda » Messages posted by Gabriel Sanda
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com