[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: dan.pavelescu
Forum Index » Profile for dan.pavelescu » Messages posted by dan.pavelescu
Message
Si Pavelescu vrea scoica si arici! Tot mic ariciul, ca am o varsta
http://www.nevertebrate.ro/Silicon-Dow-Corning-881-310ml

Transparent sau negru, la alegere ;)
Mi-e teama ca o sa pierzi, n-ai nici cea mai mica idee cat pot eu sa mananc
Boss, pentru o bere si 10 lei pe zi, imi iau costumul de sirena si ma mut la tine in acvariu
Dennerle crystal quartz (brown) ar fi o alegere buna.

Ca substrat fertil, tot aquabasis iti recomand si eu (e activ si util aprox. 6 luni). Cand mai prinzi experienta, pune Dennerle Deponit mix, are o durata de viata de aprox. 2 ani.

Manado suge, e usor si are o culoare oribila. Am zis!
Multumesc Stefan, esti un dragut
Ai pus NOPOX?
Sifonezi! Tot respectul!

Am facut si eu asta in anii mei de acvaristica. De vreo 3 ori, ce-i drept

Blue14 wrote:
Daca imi iau un arduino nano plus un Pca 9685 plus encorder si ecran si tot ce ai enumerat si imi scriu un soft simplu pe el pot sa il folosesc pe post de controller la lampa?, as folosi jarduino.....
Gasisem pe alxpress un arduino ,ega plus encorder plus placa undeva la 20 dolari cu transport gratis, o sa pun link cand il gasesc....


Faci un bullshit mare cat Palatul Parlamentului, aia faci.
Ia naibii unul de la cineva care stie ce face (Shubi de exemplu) si nu face experimente care se baga in priza, ca ramane Mazare fara judet.
Eu am gasit o varianta mult mai simplificata si care nu mi-a dat deloc batai de cap. L-am sunat pe Shubi
Eu ma multumesc cu orice, dar cel mai tare mi-as dori un goby frumos ;)
In Metamorphosis (Halkidiki) erau destule vietuitoare, pesti (maricei), goby, arici si in special, meduze uriase. Asta in 2008, ca de atunci viata mea s-a imbunatatit din ce in ce mai mult si nu mi-am mai permis sa-mi balacesc pretiosul in Grecia
hauserBZ wrote:da porcii nostrii nu-ti mai plac ?)))

Ia vezi, poti sa recitesti (cu atentie) ce-am scris?

Scuze de offtopic Vlad
Daca gasesti ceva ce se preteaza la un nano de 60 de litri (melci halitori de alge, o anemona, un goby, un crab, etc), as fi bucuros sa le iau contra-cost.
As fi si mai bucuros daca ai avea loc in bagaje si pentru subsemnatul (un porc de 100 kile, in viu)
Tot ce am luat de la dl Peti a ajuns in 24h (prin curier).
Pe timp de iarna, am vorbit cu dumnealui si mi-a trimis prin autocar (la gara de nord opresc autocarele). Nu te impiedica nimeni sa vorbesti, daca esti grabit

EDIT: SI SA VORBESTI RESPECTUOS CU OMUL, PORC NESIMTIT CE ESTI!

(sa ma scuze Inalt-Prea-Luminatul)
Eu din fire sunt mai sperios, daca ala era acvariul meu il goleam mai bine de jumatate si ii puneam niste intarituri (eficiente de data asta).
Bine, vorbesc si eu in prostia mea, tu faci cum stii mai bine ;)
Scuze, pun si eu o intrebare, ma roade curiozitatea ca pe babe. De ce nu ai pus intariturile pe lungimea acvariului?
Naiba sa te mai inteleaga? Pana acum imi ziceai ca vrei uscata, ca nu bagi vie, ca plt.

Vezi ca era un anunt, vindea cineva destul de ieftin.
Mai tine-o, nu-i stres
Lampa din Colentina n-a folosit la nimic?
 
Forum Index » Profile for dan.pavelescu » Messages posted by dan.pavelescu
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com