[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: volts
Forum Index » Profile for volts » Messages posted by volts
Message
Scalari arginii cu dungi negre.
6 bucati
Maturi

Pret 20 lei/buc
Sau 100 lei toti 6
Bucuresti. Zona Titan Auchan


0760436110-Stefan
Nu te incapatana cu standul acela. Acvariul are 200L. Densitatea apei din acvariu va fi mai mare decat 1... in apa vor fi si suslbstante in suspensie. Asta inseamna ca in 200 litrii de apa greutatea va fi mai mare de 200 kg... la aceasta se mai adauga decor si toate cele. Inclusiv masa sticlei. Capacului. Etc etc...
Mai ramane de luat in calcul "efectul de paralelogram" al standului...
A treia problema vor fi picioarele standului. Ele pot sustine o masa mult mai mare, dar parchetul se poate rupe, iar gresia se poate sparge. Gandeste te ca pui >250 kg pe cativa cm patrati in patru arii pe parchet/gresie.
Acum serios Anca... si var'mio de 4 ani stie ca pestii se prind cu minciogul sau cu undita...
Chiar nu stii cu ce trebuie sa prinzi pestii !?
Daca nu ai reusit sa-i prinzi cu minciogul timp de 2 saptamani, asta nu inseamna ca ar exista alta metoda, ci doar ai fost ghinionista
Motorul cu inductie magnetica este mai durabil.
In schimb motorul "cu rotite dintate" poate fi mai eficient ca si consum, dar si ca putere.
Arata bine.
Ce pietre sunt acelea gri ?
Si de unde le-ai cumparat ?
Goleste cat mai mult acvariul. Pestii nu vor mai avea loc sa innoate ;)
Pastreaza toata apa, sau macar o parte din ea in niste vase, pentru a nu decicla acvariul. Poti face asta atunci cand e timpul pentru "schimbul de apa de 30%" (pentru a-ti fi mai usor cu atata cantitate de apa)
Da-i gata cu minciogul !
Am vandut filtrul cu tot cu pompa si materiale filtrante cu 80 de lei si am rezolvat problema
Zgomotul nu ceda orice i-as fi facut...

Am strans niste bani si mi-am luat un aquael unimax 250. cred ca am facut cea mai buna alegere
http://www.acvariu.ro/forum/posts/list/18960.page

Aici este postul meu cu nelamuririle la filtrul DIY...

Iar mai jos iti dau si link-ul catre Youtube cu filtrul filmat de mine si cu zgomotul

http://www.youtube.com/watch?v=_H_p9G8pmOg&feature=youtu.be
Ancamarketing wrote:Am pus filtrul in functiune, totul este ok deocamdat?, numai ca este putin cam zgomotos..



Incearca sa pui filtrul pe un suport de cauciuc/silicon/pad(mouse pad) sa vezi daca mai face zgomot...
Aceeasi problema cu zgomotul am avut-o si eu... dar nu a disparut nici cu suport sub filtru...
Sper sa functioneze la tine
Hoplo
Pareri despre AQUAEL UNImax 250 ???
cingo171179 wrote:legat de filtrare ce sfat imi poti da?

extern obligatoriu?




It's a MUST !

A spus si un coleg mai sus, "filtrare cat mai multa"

More is better )
Vand buturuga rasina.
Goala pe interior cu gauri
Dimensiuni 50x25x25
Pret 80 lei.
0760436110-Stefan
Mersi mult de info
koala wrote:Scoate fosfatii din apa acvariilor marine.


N-ar fi bun si pentru acvariile cu apa dulce ?
Daca nu deranjez... ce face acest reactor ???
Ei bine, dupa ce vei unge capacul, vei avea ocazia sa vezi cum iese singur. Si toata apa din acvariu iese pe jos
Intrebarea mea...
Cum desfaci capacul filtrului sa il cureti ?
Am lasat si eu pm
Poti sa mi spui si mie ce grosime are sticla acvariului si daca ai intaritoare ?
 
Forum Index » Profile for volts » Messages posted by volts
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com