[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: acata
Forum Index » Profile for acata » Messages posted by acata
Error on line 63, column 41 in default/user_posts_show.htm topics.get(post.topicId) is undefined. It cannot be assigned to topic The problematic instruction: ---------- ==> assignment: topic=topics.get(post.topicId) [on line 63, column 41 in default/user_posts_show.htm] ---------- Java backtrace for programmers: ---------- freemarker.core.InvalidReferenceException: Error on line 63, column 41 in default/user_posts_show.htm topics.get(post.topicId) is undefined. It cannot be assigned to topic at freemarker.core.Assignment.accept(Assignment.java:111) at freemarker.core.Environment.visit(Environment.java:221) at freemarker.core.MixedContent.accept(MixedContent.java:92) at freemarker.core.Environment.visit(Environment.java:221) at freemarker.core.IteratorBlock$Context.runLoop(IteratorBlock.java:167) at freemarker.core.Environment.visit(Environment.java:428) at freemarker.core.IteratorBlock.accept(IteratorBlock.java:102) at freemarker.core.Environment.visit(Environment.java:221) at freemarker.core.MixedContent.accept(MixedContent.java:92) at freemarker.core.Environment.visit(Environment.java:221) at freemarker.core.Environment.process(Environment.java:199) at freemarker.template.Template.process(Template.java:259) at net.jforum.JForum.processCommand(JForum.java:262) at net.jforum.JForum.service(JForum.java:228) at javax.servlet.http.HttpServlet.service(HttpServlet.java:717) at org.apache.catalina.core.ApplicationFilterChain.internalDoFilter(ApplicationFilterChain.java:290) at org.apache.catalina.core.ApplicationFilterChain.doFilter(ApplicationFilterChain.java:206) at fr.xebia.servlet.filter.ExpiresFilter.doFilter(ExpiresFilter.java:1243) at org.apache.catalina.core.ApplicationFilterChain.internalDoFilter(ApplicationFilterChain.java:235) at org.apache.catalina.core.ApplicationFilterChain.doFilter(ApplicationFilterChain.java:206) at net.jforum.util.legacy.clickstream.ClickstreamFilter.doFilter(ClickstreamFilter.java:59) at org.apache.catalina.core.ApplicationFilterChain.internalDoFilter(ApplicationFilterChain.java:235) at org.apache.catalina.core.ApplicationFilterChain.doFilter(ApplicationFilterChain.java:206) at org.apache.catalina.core.StandardWrapperValve.invoke(StandardWrapperValve.java:233) at org.apache.catalina.core.StandardContextValve.invoke(StandardContextValve.java:191) at org.apache.catalina.authenticator.AuthenticatorBase.invoke(AuthenticatorBase.java:433) at org.apache.catalina.core.StandardHostValve.invoke(StandardHostValve.java:128) at org.apache.catalina.valves.ErrorReportValve.invoke(ErrorReportValve.java:102) at org.apache.catalina.core.StandardEngineValve.invoke(StandardEngineValve.java:109) at org.apache.catalina.connector.CoyoteAdapter.service(CoyoteAdapter.java:286) at org.apache.coyote.ajp.AjpProcessor.process(AjpProcessor.java:437) at org.apache.coyote.ajp.AjpProtocol$AjpConnectionHandler.process(AjpProtocol.java:366) at org.apache.tomcat.util.net.JIoEndpoint$Worker.run(JIoEndpoint.java:447) at java.lang.Thread.run(Thread.java:619) Messages posted by acata
Message
10 pui discus de vanzare: 4-5 cm, pidgeon, leopard, detalii pe PM.
Nu am inteles prea bine de ce trebuie sa creasca la 15 cm ca sa se aleaga perechi? La oameni trebuie sa aibe toti 1.80 sau ceva de genul asta ca sa se aleaga perechi?
O sa se aleaga perechi cand ajung al maturitate, indiferent de dimensiunea lor.
Donez un baietel si o fetita de lup. Pozele o sa fie puse maine. Doritorii - care trebuie sa posede curte, detalii pe PM. Multumesc.
Si ech. s-au dat. Topic closed.
Vallisneria s-a dat. Si Lotusul la fel.
Donez Vallisneria Americana (gigantea).
Donez pui Echinodorus Cordifolius.
Donez pui Nymphaea Lotus verde.

La cerere ofer si certificat de provenienta ..... de la mine din acvariu, evident.
Detalii pe PM sau la intalnirea de duminica.
Felicitari! Asta dovedeste inca o data ce important este schimbul de apa.
Nu se supara nimeni. Tonul tau si faptul ca spunei ca nu te intereseaza mi-a atras putin atentia. Eu mi-am spus doar parerea ca nu au ce cauta in acvariu. In rest ai dreptate, poti sa faci ce vrei.

acest peste se adapteaza...cel putin asa stiu eu din inf pe care le am ...


n-am zis ca am auzit ... am zis doar ca "orice informatie imi e de folos" - chestii de jenul "ii chinui" sau "nu o sa reusesti" nu ma intereseaza ... orice noi informatii pe care eu nu le stiu ... sunt mai mult decat binevenite multumesc


Atunci la ce bun postul asta? Asa de florile marului?

Tu ai spus ca acesti pesti se adapteaza. Nu eu.
Si chestii de "jenul" asta cu chinuitul pestilor ar trebui sa te intereseze. Asta e un site de acvaristica. Daca vrei sa cresti crapi atunci fa-ti un helesteu sau altceva. Sau gaseste un site de piscicultura.
De fapt , ai dreptate. Postul asta chiar mi se pare tampit!
Aduc duminica la intalnire niste pui de Cordifolius. Asa ca, poti sa dai planta ta care e mare si sa o iei de la capat cu un puiut proaspat.
Nu mai spala filtrul asa des. Lasa-l sa isi faca treaba. Ai avut cumva turba in substrat?
Probabil sunt alge filamentoase. Ancistrusii in nici un caz nu te ajuta. Nu mananca alge filamentoase. Si nici cu lumina. Schimburi de apa desi si baga mai multe pante acolo.
Nu cred ca lucrul asta cu schimbatul sexului se va intampla vreodata intr-un acvariu. E vorba de natura. Acolo intervine isntictul de conservare si supravietuire a speciei. In acvariu instinctele astea sunt minime. De fapt cred ca nici nu mai exista.
Trebuie mai multe detalii. Ce alti pesti mai ai in acvariu? Cati pesti ai in acvariu? Cum adica avea coada franjurata? Avea despicata coada? Sau franjurata pe margine. Avea si ceva puncte albe?
De unde ai auzit tu ca se adapteaza la acvarii? Eu cred ca mai mult o sa ii chinui.
La Animax - Turda.
[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 

Information
 

An error has occurred.

For detailed error information, please see the HTML source code, and contact the forum Administrator.

Error on line 63, column 41 in default/user_posts_show.htm
topics.get(post.topicId) is undefined.
It cannot be assigned to topic
 
Forum Index
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com