[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: pluticoman
Forum Index » Profile for pluticoman » Messages posted by pluticoman
Message
pai in prima poza deasupra de "pisicuta sexy" ai rasbora ...
oki multumesc cred ca am sa renunt la idee
M-ar interesa si pe mine ca in loc sa folosesc un difuzor ce ar fii ca capatul furtunului de CO2 sa-l introduc direct in in-ul filtrului extern??? se poate
AS VREA EU FLORAPOLUL ..NUMAI 1 PACHET AI???
imi place pompa e si estetica am si eu una asemanatoare(doar ca un singur tub) acuma as fii curios cand vine vorba de curatare a filtrului cum scoti capacul poate stii vreo metoda mai usoara
separat nu vinzi m-ar interesa filtrul
"Din ciclul "fratilor am invins!" ei bine am invins! Am reusit sa lipesc autocolantul fara nici un fel de urme. Am culcat acvariul pe o parte si asa ne-a fost mult mai usor sa lipim autocolantul"
nu ai specificat daca ai mai udat sau nu sticla inainte de lipirea autocolantului si daca l-ai udat in cat timp nu mai aluneca autocolantul pe sticla uda???
plantele au ajuns cu bonus cu tot sant frumoase iti multumesc
Am reusit sa fac rost de niste plante si acum arata asa
Da asa este doar am zis si eu daca colegul tot le arunca....
usor de zis celor care stau intr-un oras mare eu ca sa ajung la un petshop dintr-un oras mare tr sa ma duc 100 de km socoteste drum dus intors + pretul plantelor ti se pare ca merita??? si daca tot le arunci de ce nu-mi faci un pot si-ti platesc eu taxele postale care costa in jur de 10 ron
vad ca se fac fel si fel de donatii ...plante easy nu se doneaza...nu are nimeni in exces )...desigur taxele postale fiind suportate de mine..scuze daca este off topic dar am zis sa incerc si eu
nu sant calcaroase le-am testat cu otet... si am pus-o in mijloc deocamdata in lipsa de plante sa nu fie asa gol pe mijloc plantele sant mai greu de procurat la noi ori comand de pe net niste plante easy ori tr sa ma deplasez la 100 km ca sa gasesc in shopuri...si sant inca acolo 4 pietre albe care nu se vad din cauza luminii ca doar pozele sant facute cu un telefon
am in capac 2 neoane de 18W 1 osram 830 si un daylight urmand sa fie schimbat tot cu 830 (poze nu am mai facut cu ele) si l-am umplut fara plante (care nu se gasesc la noi smilie )si fara pesti care inca nu am ( punand in functiune doar pompa
deci am ajuns pana aici cu acvariul
acuma as dori sa stiu ce medii de filtrare sa folosesc specific ca inaintea pompei am 4 locasuri ptr filtrare
specificatile tehnice de pe acvashop
Filtru extern Aquael Mini Kani 120 cu canistra si pompa de apa externa. Eficienta sporita datorita pompei care poate fi montata in interiorul sau exteriorul acvariului si capacitatii mari de filtrare. Poate fi echipat cu orice mediu de filtrare. Contine: medii de filtrare mecanice, biologice si chimice. Poatrivit pentru acvarii de pana la 120l, debit maxim 350 l/h, consum 6 W.
hmmm nu stiam ca forumul se adreseaza doar romanilor ia sa vedem tu cat ai putea scrie pe ungureste de exemplu....scuze pentru off topic dar nu m-am putut abtine fiind si eu maghiar si sigur nu scriu corect 100% dar cine vrea sa inteleaga intelege cine nu ....
prima data trebuie sa astept sa se usuce acvariu complect si sa resiliconez backgroundul dupa cum am scris mai sus scapa apa dupa background
in primul rand iti multumesc pentru raspunsul rapid...da este vb de o pompa care vine amplasat in partea dreapta a acvariuluio si in celalalte compartimente din fata la pompa urmand sa fie introduse mediile de filtrare....de fonduri prea mari nu dispun si mi se pare o idee buna cu mediile de filtrare diverse sperand sa si functioneze de aceea am apelat la voi fiind muuult mai experimentati ca mine...
 
Forum Index » Profile for pluticoman » Messages posted by pluticoman
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com