[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: stefanp
Forum Index » Profile for stefanp » Messages posted by stefanp
Message
Salutare!

1. Filtru extern Eheim Professionel 3 600 (se gaseste si sub modelul 2075); 1250 litri pe ora, volumul filtrului 9.2 litri. (se vede in poza de mai jos, in stanga filtrului jbl (pe care nu il mai am).
Vine cu aproximativ 1.5 litri de Eheim biomech, 1.5 litri ADA bio rio si buretele din prefiltru.
Arata si functioneaza impecabil.

Pret = 700 RON. (vezi si pretul pentru bio rio si biomech)

2. Filtru extern Eheim 2224, fara material filtrant, cu rotor nou (a fost schimbat, dupa care n-am mai folosit filtrul pentru ca am facut un upgrade)

Pret = 240 RON.

3. Controller Dennerle Duomat Evolution Deluxe + Cabluri pentru incalzire Dennerle ThermoTronic 20W, 2 bucati
Arata si functioneaza impecabil.

Pret pentru pachet, 700 RON.

4. butelie CO2 2 litri, revizie expirata.

Pret = 170 RON.

Preturi usor negociabile.
Inca valabil, preturi negociabile!
Lampa Scaper's Light, dozatorul de lichide si powerheadul cel de rezerva al filtrului Eheim 2224 s-au dat.

Raman cele doua filtre externe, controllerul de incalzire in substrat plus cabluri si butelia.
Preturi negociabile.
Salutare!
Mai am la vanzare urmatoarele echipamente.

1. O lampa Scaper's Light de 24W, cu neonul inclus (folosit cate 7 ore pe zi timp de aproximativ 7 luni)

Pret = 200 RON.

2. Filtru extern Eheim Professionel 3 600 (se gaseste si sub modelul 2075); 1250 litri pe ora, volumul filtrului 9.2 litri.
Vine cu aproximativ 1.5 litri de Eheim biomech, 1.5 litri ADA bio rio si buretele din prefiltru.
Arata si functioneaza impecabil.

Pret = 780 RON. (vezi si pretul pentru bio rio si biomech)

3. Filtru extern Eheim 2224, fara material filtrant, cu rotor nou (a fost schimbat, dupa care n-am mai folosit filtrul pentru ca am facut un upgrade)

Pret = 280 RON.

Pentru 80 de lei in plus adaug un powerhead (tot capul, partea de sus a filtrului), 100% functional, impreuna cu capul furtunelor (piesa la care se ataseaza furtunele) si daca se vrea si o carcasa de filtru dar care are una dintre cele 4 cleme, rupta.

4. Controller Dennerle Duomat Evolution Deluxe + Cabluri pentru incalzire Dennerle ThermoTronic 20W, 2 bucati
Arata si functioneaza impecabil.

Pret pentru pachet, 800 RON.

5. Dozator lichide, cu patru pompe peristaltice si controller cu ecran touchscreen; se pot programa multiple perioade de administrare a lichidelor pe zile, sau chiar si intr-o singura zi; program de calibrare, se poate seta din 0,5 in 0,5 ml.

Pret = 380 RON.

6. butelie CO2 2 litri, revizie expirata.

Pret = 190 RON.

Preturi usor negociabile.
Salutare!
Mai am la vanzare urmatoarele echipamente.

1. Doua lampi Scaper's Light de 24W, cu neonul inclus (folosit cate 7 ore pe zi timp de aproximativ 7 luni)

Pret pe bucata = 225 lei.
Pret pentru ambele = 400 lei

2. Filtru extern Eheim Professionel 3 600 (se gaseste si sub modelul 2075); 1250 litri pe ora, volumul filtrului 9.2 litri.
Vine cu aproximativ 1.5 litri de Eheim biomech, 1.5 litri ADA bio rio si buretele din prefiltru.
Arata si functioneaza impecabil.

Pret = 800 RON. (vezi si pretul pentru bio rio si biomech)

3. Filtru extern Eheim 2224, fara material filtrant, cu rotor nou (a fost schimbat, dupa care n-am mai folosit filtrul pentru ca am facut un upgrade)

Pret = 290 RON.

Pentru 100 de lei in plus adaug un powerhead (tot capul, partea de sus a filtrului), 100% functional, impreuna cu capul furtunelor (piesa la care se ataseaza furtunele) si daca se vrea si o carcasa de filtru dar care are una dintre cele 4 cleme, rupta.

4. Controller Dennerle Duomat Evolution Deluxe + Cabluri pentru incalzire Dennerle ThermoTronic 20W, 2 bucati
Arata si functioneaza impecabil.

Pret pentru pachet, 850 RON.

5. Dozator lichide, cu patru pompe peristaltice si controller cu ecran touchscreen; se pot programa multiple perioade de administrare a lichidelor pe zile, sau chiar si intr-o singura zi; program de calibrare, se poate seta din 0,5 in 0,5 ml.

Pret = 400 RON.

6. butelie CO2 2 litri, revizie expirata.

Pret = 200 RON.

Preturile sunt usor negociabile; pentru cine cumpara mai multe, negociem mai bine.
Salutare!
Am la vanzare urmatoarele echipamente:

1. Acvariu Dennerle Scaper's Tank 50 litri; fara zgarieturi, cateva urme de negru/verde pe silicon.
Poate fi vazut la mine acasa, se vinde doar in Iasi..

Pret = 200 RON

2. Doua lampi Scaper's Light de 24W, cu neonul inclus (folosit cate 7 ore pe zi timp de aproximativ 7 luni)

Pret pe bucata = 240 lei.
Pret pentru ambele = 440 lei

3. Filtru extern Eheim Professionel 3 600 (se gaseste si sub modelul 2075); 1250 litri pe ora, volumul filtrului 9.2 litri.
Vine cu aproximat 1.5 litri de Eheim biomech, 1.5 litri ADA bio rio si buretele din prefiltru.
Arata si functioneaza impecabil.

Pret = 800 RON. (vezi si pretul pentru bio rio si biomech)

4. Filtru extern Jbl e901; 900 litri pe ora, volum filtru 7.6 litri. Folosit cam un an si jumatate.
Vine cu material filtrant biologic de calitate: un sertar amestec eheim substrat pro cu jbl biomech, un sertar seachem matrix, un sertar eheim substrat pro si in ultimul sertar (cel cu prefiltrul) niste bureti.

Pret = 300 RON.

5. Filtru extern Eheim 2224, fara material filtrant, cu rotor nou (a fost schimbat, dupa care n-am mai folosit filtrul pentru ca am facut un upgrade)

Pret = 310 RON.

Pentru 100 de lei in plus adaug un powerhead (tot capul, partea de sus a filtrului), 100% functional, impreuna cu capul furtunelor (piesa la care se ataseaza furtunele) si daca se vrea si o carcasa de filtru dar care are una dintre cele 4 cleme, rupta.

6. Controller Dennerle Duomat Evolution Deluxe + Cabluri pentru incalzire Dennerle ThermoTronic 20W, 2 bucati
Arata si functioneaza impecabil.

Pret pentru pachet, 850 RON.

7. butelie CO2 2 litri, revizie expirata.

Pret = 230 RON

8. Dozator lichide, cu patru pompe peristaltice si controller cu ecran touchscreen; se pot programa multiple perioade de administrare a lichidelor.

Pret = 430 RON.

9. Pompa de valuri AquaMedic NanoProp 5000.
Sunt niste urme de rosatura pe cablu (am avut in gazduire un iepuras la un moment dat ... ), se poate izola, sau schimba cablul.

Pret = 190 RON.


Preturile sunt usor negociabile; pentru cine cumpara mai multe, negociem mai bine.

Vezi pozele atasate!
Intre timp s-au mai vandut unele altele si au mai ramas urmatoarele:

1. Acvariu Dennerle Scaper's Tank 50 litri; fara zgarieturi, cateva urme de negru/verde pe silicon.
Poate fi vazut la mine acasa, se vinde doar in Iasi..

Pret = 190 RON

2. Doua lampi Scaper's Light de 24W, cu neonul inclus (folosit cate 7 ore pe zi timp de aproximativ 7 luni)

Pret pe bucata = 240 lei.
Pret pentru ambele = 430 lei

3. Filtru extern Eheim Professionel 3 600 (se gaseste si sub modelul 2075); 1250 litri pe ora, volumul filtrului 9.2 litri.
Vine cu aproximat 1.5 litri de Eheim biomech, 1.5 litri ADA bio rio si buretele din prefiltru.
Arata si functioneaza impecabil.

Pret = 830 RON. (la fel ca mai sus, vezi si pretul pentru bio rio si biomech)

4. Filtru extern Jbl e901; 900 litri pe ora, volum filtru 7.6 litri. Folosit cam un an si jumatate.
Vine cu material filtrant biologic de calitate: un sertar amestec eheim substrat pro cu jbl biomech, un sertar seachem matrix, un sertar eheim substrat pro si in ultimul sertar (cel cu prefiltrul) niste bureti.

Pret = 335 RON.

5. Filtru extern Eheim 2224, fara material filtrant, cu rotor nou (a fost schimbat, dupa care n-am mai folosit filtrul pentru ca am facut un upgrade)

Pret = 330 RON.

6. Controller Dennerle Duomat Evolution Deluxe + Cabluri pentru incalzire Dennerle ThermoTronic 20W, 2 bucati
Arata si functioneaza impecabil.

Pret pentru pachet, 880 RON. (bonus adaug incalzitorul de mai jos, Eheim Jager 100W)

7. butelie CO2 2 litri, revizie expirata.

Pret = 230 RON

8. Dozator lichide, cu patru pompe peristaltice si controller cu ecran touchscreen; se pot programa multiple perioade de administrare a lichidelor.

Pret = 430 RON.

9. Pompa de valuri AquaMedic NanoProp 5000.
Sunt niste urme de rosatura pe cablu (am avut in gazduire un iepuras la un moment dat ... ), se poate izola, sau schimba cablul.

Pret = 190 RON.


Preturile sunt usor negociabile; pentru cine cumpara mai multe, negociem mai bine.
Inca valabil!
Patroane, imbatranisi?
Vezi la pct. 3, doua lampi Dennerle Scaper's Light de 24W.
Lampile Dennerle sunt din nou disponibile.
Sunt rezervate pentru cateva zile si lampile Dennerle.
Maestre, daca-ti spun ca pe asta micu' de acu' ea a insistat sa-l pastrez, ma crezi?

Adevarul e ca s-a redus din timp odata cu serviciul, m-am mai apucat si de altele, iar timpul ce ramane il impart altfel.
Plus ca sincer sa fiu, s-a mai dus si din chef...
M-a tentat anul trecut prin vara-toamna sa incep un marin, dar am zis ca n-are rost sa ma apuc de el daca nu-s sigur ca am cheful necesar sa ma tin calumea. Asa ca momentan ma linistesc o perioada si poate voi face marinul intr-un viitor mai apropiat sau mai indepartat.
Intre timp insa n-are rost sa tin toata harababura asta de echipamente sa adune praf...desi cam ma doare sufletul cand le impachetez si trimit "de acasa"...
S-au dat sistemul CO2, filtrul intern Eheim, incalzitorul Eheim si hranitorul Juwel.
Iau o oarecare pauza
Mai am totusi un acvariu micut, un cub Dennerle de 20 litri, cu un beta si cateva bucephalandre.
Si ultima poza!
Plus inca alte cateva poze!
Salutare!
Am la vanzare urmatoarele echipamente, cu preturi ca de Paste!

1. Acvariu Dennerle Scaper's Tank 50 litri; fara zgarieturi, cateva urme de negru/verde pe silicon.
Poate fi vazut la mine acasa, se vinde doar in Iasi..

Pret = 200 RON

2. Lampa Odyssea 2x54W T5, se pot aprinde neoanele separat (in sensul ca se scoate unul din neoane daca doar unul singur este necesar); varianta de culoare negru.
Se adauga bonus un neon Giesemann Aquaflora 54W, folosit aproximativ un an si jumatate (cate 7 ore pe zi).

Pret = 220 RON.

3. Doua lampi Scaper's Light de 24W, cu neonul inclus (folosit cate 7 ore pe zi timp de aproximativ 7 luni)

Pret pe bucata = 250 lei.
Pret pentru ambele = 450 lei

4. Filtru extern Jbl e1500; 1500 litri pe ora, volumul filtrului 12 litri.
Adaug si ceva material filtrant la el, doi bureti de pus in cos si doi bureti pentru prefiltru (cu care a venit filtrul) si in jur de 2 litri de ADA bio rio.

Pret = 470 RON. (vezi si pretul ADA bio rio, un material filtrant de top)

5. Filtru extern Eheim Professionel 3 600 (se gaseste si sub modelul 2075); 1250 litri pe ora, volumul filtrului 9.2 litri.
Vine cu aproximat 1.5 litri de Eheim biomech, 1.5 litri ADA bio rio si buretele din prefiltru.
Arata si functioneaza impecabil.

Pret = 830 RON. (la fel ca mai sus, vezi si pretul pentru bio rio si biomech)

6. Filtru extern Jbl e901; 900 litri pe ora, volum filtru 7.6 litri. Folosit cam un an si jumatate.
Vine cu material filtrant biologic de calitate: un sertar amestec eheim substrat pro cu jbl biomech, un sertar seachem matrix, un sertar eheim substrat pro si in ultimul sertar (cel cu prefiltrul) niste bureti.

Pret = 345 RON.

7. Filtru extern Eheim 2224, fara material filtrant, cu rotor nou (a fost schimbat, dupa care n-am mai folosit filtrul pentru ca am facut un upgrade)
Pret = 330 RON.

8. Controller Dennerle Duomat Evolution Deluxe + Cabluri pentru incalzire Dennerle ThermoTronic 20W, 2 bucati
Arata si functioneaza impecabil.

Pret pentru pachet, 880 RON. (bonus adaug incalzitorul de mai jos, Eheim Jager 100W)

9. Incalzitor Eheim Jager 100W

Pret = 45 RON.

10. Sistem fertilizare CO2 ce contine:
- pH controller Dennerle Evolution DeLuxe, cu sonda (cam doi ani vechime, dar dupa calibrare mai poate fi folosita ceva vreme)
- butelie 8 litri (Ursus), revizie expirata
- regulator de presiune Dennerle
- electrovalva Dennerle

Pret = 1250 RON si adaug bonus o electrovalva Airtec noua (care necesita stuturile de conectare a furtunului)


11. butelie CO2 2 litri, revizie expirata.

Pret = 230 RON

12. Dozator lichide, cu patru pompe peristaltice si controller cu ecran touchscreen; se pot programa multiple perioade de administrare a lichidelor.

Pret = 430 RON.

13. Pompa de valuri AquaMedic NanoProp 5000.
Sunt niste urme de rosatura pe cablu (am avut in gazduire un iepuras la un moment dat ... ), se poate izola, sau schimba cablul.

Pret = 200 RON.

14. Filtru intern Eheim, nici nu mai stiu ce model este, vezi poza.

Pret = 40 RON.

15. Hranitor automat Juwel.

Pret = 40 RON.


Preturile sunt usor negociabile; pentru cine cumpara mai multe, negociem mai bine.

Vezi pozele atasate!
Valabil!
Mult curaj sa te inhami la 750 litri.
Spor sa ai!
 
Forum Index » Profile for stefanp » Messages posted by stefanp
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com