[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: bogpro
Forum Index » Profile for bogpro » Messages posted by bogpro
Message
Actualizare

1. Filtru intern „Fluval 2 Plus” folosit doar in bazin de pregatire apa pentru schimb, am buretii originali nefolositi – pret 70 lei.
2. Incalzitor „Eheim Jager Aquarium Heater 3608” de 250W pentru max 600 l, 440 mm lungime, 24,5 mm diametru – pret 80 lei.
3. Incalzitor „Aquatic Nature MP 300W MicroProcesor Quarz Glass” nou in cutie, nefolosit – pret 100 lei.
4. Lampa Nano Light Dennerle de 11 W foarte putin folosita - pret 100 lei
Detalii pe MP sau la tel. 0753.835.883, anunt doar pentru Bucuresti.
Multumesc,
Bogdan
Actualizare

1. Filtru intern „Fluval 2 Plus” folosit doar in bazin de pregatire apa pentru schimb, am buretii originali nefolositi – pret 70 lei.
2. Incalzitor „Eheim Jager Aquarium Heater 3608” de 250W pentru max 600 l, 440 mm lungime, 24,5 mm diametru – pret 80 lei.
3. Incalzitor „Aquatic Nature MP 300W MicroProcesor Quarz Glass” nou in cutie, nefolosit – pret 100 lei.
4. Hranitor automat digital „Hydor Mixo”, combinatie intre hranitor si pompa aer ce previne umezirea hranei, in perfecta stare fiind folosit doar 10 zile pe an pentru 2 ani – pret 100 lei. ----- VANDUT -----
5. Lampa Nano Light Dennerle de 11 W foarte putin folosita - pret 100 lei
Detalii pe MP sau la tel. 0753.835.883, anunt doar pentru Bucuresti.
Multumesc,
Bogdan
Actualizare

1. Filtru extern „Tetratec Ex600” folosit 4 ani dar in stare perfecta, plin cu siporax si in fuctiune – pret 150 lei. ----- VANDUT -----
2. Filtru intern „Fluval 2 Plus” folosit doar in bazin de pregatire apa pentru schimb, am buretii originali nefolositi – pret 70 lei.
3. Incalzitor „Eheim Jager Aquarium Heater 3608” de 250W pentru max 600 l, 440 mm lungime, 24,5 mm diametru – pret 80 lei.
4. Incalzitor „Aquatic Nature MP 300W MicroProcesor Quarz Glass” nou in cutie, nefolosit – pret 100 lei.
5. Hranitor automat digital „Hydor Mixo”, combinatie intre hranitor si pompa aer ce previne umezirea hranei, in perfecta stare fiind folosit doar 10 zile pe an pentru 2 ani – pret 100 lei.
6. Lampa Nano Light Dennerle de 11 W foarte putin folosita - pret 100 lei
Detalii pe MP sau la tel. 0753.835.883, anunt doar pentru Bucuresti.
Multumesc,
Bogdan
1. Filtru extern „Tetratec Ex600” folosit 4 ani dar in stare perfecta, plin cu siporax si in fuctiune – pret 150 lei.
2. Filtru intern „Fluval 2 Plus” folosit doar in bazin de pregatire apa pentru schimb, am buretii originali nefolositi – pret 70 lei.
3. Incalzitor „Eheim Jager Aquarium Heater 3608” de 250W pentru max 600 l, 440 mm lungime, 24,5 mm diametru – pret 80 lei.
4. Incalzitor „Aquatic Nature MP 300W MicroProcesor Quarz Glass” nou in cutie, nefolosit – pret 100 lei.
5. Phmetru electronic "PH Meter digital PEN Type 009 (I)" nou – pret 80 lei. ----- VANDUT -----
6. Hranitor automat digital „Hydor Mixo”, combinatie intre hranitor si pompa aer ce previne umezirea hranei, in perfecta stare fiind folosit doar 10 zile pe an pentru 2 ani – pret 100 lei.
7. Lampa Nano Light Dennerle de 11 W foarte putin folosita - pret 100 lei
Detalii pe MP sau la tel. 0753.835.883, anunt doar pentru Bucuresti.
Multumesc, Bogdan
Am gasit totul OK la intoarcerea din concediu, dupa 10 zile doar nivelul apei scazut cu 5 cm.
Este al doilea an la rand cand constat ca le merge mai bine cand nu le sufli in fund cu schimbari de apa de doua ori pe zi, bineinteles daca ai filtre biologice corespunzatoare.
Daca sunt pesti maturi si nu-s in crestere pot fi lasati lejer cu putina mancare data cu temporizatorul de doua ori pe zi.
Urc cateva poze si-mi cer scuze ca nu sunt la fel de profesionale ca ale lui Ricardo si-i poluez topicul.
N-am reusit sa scot blitz-ul de la camera si n-am observat nici geamul murdar decat dupa ce am vazut pozele.

image

image

image

image

image

Ba da voi pune Ricardo dar acum sunt in concediu.
Sper sa le mearga bine cat lipsesc si-i gasesc OK la intoarcere ca i-am lasat singuri pentru 10 zile.
Daca nu le ajung granulele date cu temporizatorul au cory destui prin acvariu ! Am glumit, sper sa nu se dea la ei.
Am tot urmarit sa vad cum cresc guzganii rozalii si-mi era frica sa te intreb, dar acum sunt fericit ca ai revenit cu stiri bune. Si eu am avut o patanie cu unul pe care l-am prins, spre norocul lui, cu o coada de ramirez iesindu-i din gura. M-am chinuit si i l-am extras din gura cu penseta si si-a revenit fara probleme. Sper sa nu se dea si la cory pe care-i numar zilnic si sper sa ramana tot 10 negri mititei.
Si eu care credeam atunci cand am dat arowana ca i-am salvat pe corydoras ... temporalis mi-au trebuit .
Mai am o speranta, ca la tine fac curat ca sa nu fie amenintate ciocolatile mici.
La mine nu s-a format nici o pereche, dupa cum spuneai este posibil sa fie toate femele.
N-au treaba cu ceilalti prin acvariu si doar la ora mesei isi arata coltii si doar intre ele.
Papa stick pentru arowana de la Hikari si mixtura la care am scapat cam mult usturoi.
Vin si pozele dar nu vreau sa-ti poluez topicul cu un acvariu mai putin spectaculos ca al tau.
Nu incerci sa-i hranesti pe puisori cu artemia eclozata fiind mai usor digerabila decat mixtura.
Banuiesc ca te-au trecut toate apele cand i-ai extras cory din gura ca stiu cand se infoaie un cory in minciog greu ii mai desprinzi dorsala.
Ce mai fac tinerii parinti Carlos si Rita, sunt parinti model sau le lasi bani de buzunar puiutilor in fiecare dimineata ?
La cati nasi de botez ti-ai strans cred ca-i plimbi pe hypselecare cu un hummerkoala nu cu patrolkoala
Pe fiica-ta ai intrebat-o poate i-ar place Pucca si Garu ?
Multumesc frumos Ricardo pentru "cele 3 gratii" , sper sa nu fie nici un mascul printre ele ca sa nu patesc si eu ce ai patit tu.
O sa postez si eu poze dar dupa ce se acomodeaza si isi recapata splendoarea umbrita de masculul alpha sau in urma "ostilitatilor" de prindere.
Mult succes, iti urez sa ridici repede o ponta ca sa uite fiica-ta ca mi le-ai dat pe cele trei ca prea m-a fulgerat cu privirea la intalnire.
Ma bucur nespus pentru voi, Lofty si Koala ca reusiti sa aveti rabdare sa ridicati niste ingerasi !
Distractie placuta, spritzuri reci si motoare incinse !
Ce vina avem noi ca te-ai vrut cu pui de cichlide ?
Cred ca arhitectul care ti-a proiectat masa in fata acvariului avea paharul lipit de degete !
Lasa-i asa ca in curand surghiunitii vor sari singuri din acvariu si nu mai e nevoie sa-i alergi.
Ai avut noroc de un spectacol superb de sarbatori.
Ma bucur pentru tine.
Incearca sa faci un separator din policarbonat transparent care se taie usor si-l poti baga in acvariu astfel incat sa separi surghiunitii de perechea de pui ca sa nu o deranjezi, ca e pacat.
Daca nu gasesti spune-mi ca am eu si tai la dimensiunile latimii acvariului tau. Daca are ranforsari doar pe latime adica doar pe mijloc cum spui tu atunci este usor.
Hristos a Inviat !
Azi poate-i vine mintea la cap masculului sa tina aproape de familie, macar pana ridica puii.
 
Forum Index » Profile for bogpro » Messages posted by bogpro
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com