[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: Orza Sebastian
Forum Index » Profile for Orza Sebastian » Messages posted by Orza Sebastian
Message
Scuzati de abea acum vad ce ati scris.Da au crescut alte frunze mari si frumoase deseara cred ca o sa pun o poza.
Uitati cam asa arata acea femela care s-a transformat in mascul
Buna am venit cu cateva imagini noi.Nu am pus substrat inauntru'l acvariului dar o sa pun si o sa va pun si cateva poze cu substratul cand o sa il pun.Dar deocamdata asa arata acvariul meu.
Salut tuturor am si eu o intrebare in legatura cu cateva plante.Am 4 Anubias dar doua au cate o frunza ciugulita(mancata dar nu in intregime doar un pic ciupita). Am vazut niste pesti cum ciupeau din ea si cred ca din acea cauza este asa.Am fost la magazinul de unde am luat acvariu si acel om a zis ca unii pesti prefera verdeata.Si am luat o mancare care contine verdeata dar e buna si pentru toti pesti.Hrana se numeste JBL Novo Vert.Ce sa fac cu plantele care au fost ciugulite?
Multumesc de sfat.O sa scot pietrisul colorat,si o sa pun niste pietricele naturale.Vreau sa inlocuiesc toate plantele artificiale,si sa pun plante naturale o sa cumpar un neon,iar plantele artificiale o sa le pun intr-un acvariu de 10 litri in care akum sun pui de guppy dar vreau sa pun in el 4 sau 6 scalari.
Am si eu o intrebare :exista plante naturale care nu au nevoie de substrat (inafara de Anubias),si care sa nu aiba nevoie de neon special?
Super frumos. El se infoaie(umfla) ca sa se dea mare crede ca impresioneaza dar mai mult o sperie pe nevasta) lui dupa cate ai zis tu.
Da parerea mea este ca e un semn bun. Si nu vreau sa ma opresc aici
Bine ai venit. Ne bucuram ca te-ai inregistrat. Ape cat mai limpezi!
Salut multumesc
Multumesc pentru sfat. Dar daca o sa iau o femela el poate sa o lase gestanta?
Buna.Am si eu o femela xifo careia i-a murit masculul(sotul). Dupa ce a murit ei i s-a facut ceva negru la coada si cu timpul a inceput sa creasca coada ca a masculului. Oare de ce creste acea coada?
Bine nu o sa mai folosesc promit.
Multumesc ca mi-ai spus. Dar te rog spune-mi ce se poate pune mai bine in acvariu pe jos?
Multumesc mult pentru sfat dar am deja cumparat un acvariu de 54l uitate la coltul incepatorului k am postat o imagine si am scris cate ceva.
Primul meu acvariu. Intr-o seara am fost in vizita la un pr si am vazut un acvari de 30l,mi-a placut enorm si a doua zi am vrut si eu unul.Am fost cu parintii mei la pet shop si am luat unul de 54l cateva plante si cativa pestisori.Pe parcursul timpului acvariu a avut destule schimbari si acum a ajuns intr-un stadiu (parerea mea) destul de bun.Are 3 plante Anubii,prinse de un lemn cateva plante artificiale,neon,incalzitor,aerator si un aparat care extrage mizeria (nu stiu sigur cum se numeste.Astept parerile voastre
Acvariul dupa parerea mea nu este supra populat. Si masculul de beta este cal si linistit nu ara nici o treaba. Dar orcum multumesc pentru sfat
Salut.Ma numesc Orza Sebastian Ovidiu sun elev am 12 ani si sunt din Resita. Vreau sa aflu cat mai mult informatii despre acvaristica
Pai da. Am un acvariu de 54l. Am 3 Anubii legate de un lemn nu stiu sigur cum se numeste. Nu sunt prea profesionist,acvariul il am dinaintea revelionului.Nu am substrat pentru plante am pietris de culori diferite.In prima perioada sa cam tulburat apa dar akum si-a revenit.Pe langa cele 3 anubii mai am 3 plante artificiale. Am incalzitor de apa,un aerator si un aparat de absorbit mizeria cu burete. Despre pesti: Am un o pereche de betha, 4 guppy,2 zebre roz si 2 normale,2 sanitari,2 platti,2 gurammy,2 neoni albastrii si 2 negrii,4 cardinali ,5 sifori si 2 mooly dalmatieni(cu pete) si cam atat
 
Forum Index » Profile for Orza Sebastian » Messages posted by Orza Sebastian
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com