[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: CosmYn
Forum Index » Profile for CosmYn » Messages posted by CosmYn
Message
Eu am ca mancatori de alge ancistrusi (3) si SAE (2) mai mititei de 3, 4 cm si asi fac treaba mananca nonstop alge dar ancistrusi ai intrec curata si diferite alge pe care sae nu le pot curata mie ancistrusi mi se par mai buni
Bine ai venit! planta pe care o ai cred ca este Vallisneria nu se vede prea bine in poza
Asta da acvariu o splendoare
Bine ai venit
Si eu am avut icre de la ei intrun acvariu de 15 l ca si al tau si am vazut ca incep sa se strice din icre si un prieten mia spus sa pun xantakridin si nu mia mai putrezit nici o icra, si in legatura cu apa eu nu am schimbato dupa ce au depus nici eu nu am dat drumul la nici un filtru pentru a nu afecta icrele doar la incalzitor
Este hrana vie si congelata . O iei din congelator , iei o bucatica (de exemplu eu am larve de tantar si ami tau o bucatica cat ami trebuie)o lasi putin intrun paharel cu apa din acvariu pana se dezgheata larvele(eu asa fac) si le-o dai in acvariu , pesti mei o consuma ce cea mai mare placere.
Alber nici o data nu mia trecut prin gand sa pun cu cana apa fiarta in acvariu stiam ca trebuie reglata de la incalzitor Problema sa rezolvat
Salut bine ai venit. Asteptam poze cu acvariul
Neoni nu sunt slabiti mai au ici pe colo 1 , 2 bubite dar 2 dintre ancistrusi sunt rau , am o banuiala ca de la ei a inceput grisul am sa ridic unpic temperatura dupaia schimb apa .Maine de dimineata direct la petshop ma duc sa iau ceva medicament . Ca mancare le-am dat ceva larve de tantar congelate cu supliment de vitamine sunt foarte bune si le consuma toti pesti cu placere.
Nu nu e parakill pentru caini si pisici e pentru pestii din acvariu pestii nu ai nimic dar tot le-au ramas gris smilie .Mam saturat deja .
Am cautat sera costapour dar nam gasit in oras
Am un acvariu de 54 de litri cu 10 neoni , 2 SAE , 3 corydorasi , 3 ancistrusi mititei acvariu este plantat si de ieri dimineata am observat ca 2 dintre ancistrusi au ceva bobite mici pe ei asa ca miam dat repede seama ca au gris. Asa ca m-am dus rapid jos si am cumparat un parakill si am setat temperatura la 30 grade , si de ieri dimineata nu leau trecut inca.(mai am de asteptat pana sa le treaca nam mai avut boala asta niciodata). Acum dimineata am observat si unii dintre neoni ca au gris .
Ma scuzati sunt obisnuit de pe messinger
Buna tuturor acvaristilor de pe sait, am 14 ani si am avut primu meu acvariu la 6 ani . Akum am un Jweel de 54 l cu 7 guppy destul de frumusei 3 corydorasi mari , 3 ancistrusi (+ ceva pui de la guppy).Cu acvariu asta am ceva planuri mari, saptamana urm voi kumpara ceva substrat si voi incepe sa schimb tot acvariu voi posta poze .
 
Forum Index » Profile for CosmYn » Messages posted by CosmYn
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com