[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: Colours of Africa
Forum Index » Profile for Colours of Africa » Messages posted by Colours of Africa
Message
Vand Ciclide Africane mature
Vand toate ciclidele africane din acvariu. Toti pestii sunt maturi si se dau doar la pachet. TOTI.



6 Caeruleus 1F + 5M
8 Protomelas Red Empress (inca nu sunt colorati complet dar cred ca sunt 4 masculi printre ei).
2 Cyrtocara Moori - 1M + 1F
1 Mbamba Bay - 1 mascul superb
3 Socolofi - 2M+1F
4 Hongi Red - 3M+1F
2 Hongi SRT - 2 M
1 Elongatus - M
2 Firefish - 2M
2 Metriaclima Zebra - cred ca sunt nu stiu exact specia. Dar sunt cei mai frumosi din acvariu. Se vad si in filmulet la inceput. Cel aproape alb cu dingi negre
3 Aulonocara OB - 1M + 1F
2 Acei - 1M+1F
2 Maingano - 1M+1F

In filmul de mai jos nu sunt Protomelass Red Empress.
Pret pentru toti: 500 lei.

https://www.youtube.com/watch?v=meeR7BnNuSM
Vand un grup de 8 Protomelas Red Empress maturi. Au intre 11-14cm
Parintii lor sunt cumparati din Germania de la cichlidenstadl.
Pret fix 190 lei toti.
Vand setup complet de ciclide africane „Colours of Africa”

Acvariu sticla 10mm Float cantuita, intaritoare in „H” lipit profesional de o firma din Bucuresti, silicon negru. Lipiturile sunt foarte drepte.
Dimensiuni 120cm x 45l x 50h

Capac facut de un coleg de pe forum foarte profesional, in genul celor de la Juwel. cu 4 neoane de 54w T5
2 drosere Osram de 2 x 54w.
Capacul are si 2 ventilatoare .
Acvariul are si o banda din acelasi material ca si capacul, care este lipita in partea de jos pentru a ascunde lipiturile.

Neoane: 1 Aqua Medic Reef Blue / 1 JBl Marine Day

Hranitor automat EHEIM

Masa este din pal cu toate picioarele si blatul de 36mm. Este exact ca cele de la juwel.

Culoare capacului si mesei: Wenge.


Echipamente:

1. Filtru Sun Sun – 404B – 2000l/h + UV 9W
2. Filtru Sun Sun – 404A – 2000l/h
3. Pompa de valuri Sun Sun
4. Incalzitor JBL 300W folosit doar o luna.

Ambele filtre sunt pline de material filtrant biologic ( 10 litri Siporax, 1l Matrix, 1l Micro Mec).

Pesti: in jur 35 de ciclide africane mature. La cerere pot face exact stocul pentru fiecare peste in parte.

Decor: Pietre de munte, in jur de 80-90kg,
25kg de nisip alb din Hornbach

Bonusuri – Mincioc, mancare ciclide NLS Cichlid Formula, Sistem de schimb apa Gardena care se conecteaza la robinet si furtun 15m pentru schimbul de apa, galeata 20l, Perlon, Vaselina Siliconica (se foloseste dupa curatarea filtrelor pentru garnituri).


Se vand numai impreuna. Va rog nu insistati.
Pret: 3000 ron pentru tot pachetul. Pret FIX.
Contact: P.M


Un filmulet cu acvariul:


image

image
Foarte frumos inceput. Felicitari.
Superbi pesti.
Multumesc pentru raspuns. Nu stiam.
Am in acvariu 8 Protomelas Red Empress care au intre 9 si 12 cm si inca nu s-au colorat. I-am scos astazi si am incercat sa le determin sexul dupa orificiul anal dar nu imi dau seama.
Poate reusiti voi. Pozele sunt numerotate de la 1 la 8.
https://www.flickr.com/photos/robertmarcas/sets/72157646985258277/
Superb. Urmaresc cu mare interes acest jurnal. felicitari.
Eee, acum s-au linistit lucrurile si au intrat in normal. Deja are 6 luni. Cat despre vanzare, sunt convins ca la un momentdat o sa vreau sa ma apuc iar si vorba ta legat de costuri.
psihoactiv - app. sper ca te-a si batut putin nevasta

Nu mai avea mult.

Adi - Merci. Da intr-adevar se pot ingriji si cu bebe prin casa Nu asta era problema , ci cred ca lenea. Dar mi-a trecut. Ma bate gandul totusi sa schimb aranjamentul pietrelor. Sa vedem daca imi fac curaj. Au trecut 2 ani in care nu am miscat nicio piatra.
Multumesc Koala.
Pai in vara asta am fost la un pas sa vand tot, numai ca nu m-a lasat sotia. Intre timp incepe sa nu-mi para rau pentru alegerea facuta.
Un scurt update. Nu prea mai am mai avut nici chef nici timp in ultima periada pentru acvariu, dar am reusit sa schimb apa dupa vreo luna si ceva. Am facut si cateva poze.

image

image

image

image

image

si o poza care mi-a placut, un joc de culori. Aulonocara OB si FireFish
image
Vand ciclide africane mature:

1M - Elongatus - 10cm - 60 lei.
image


1M Socolofi 12-13cm - 80 lei.
image


1M+1F Acei - 15cm - 11cm - 90 lei amandoi
image


3 Protomelas Red Empress - 9-10cm - 50/buc.


Pestii sunt sanatosi si sunt hraniti exclusiv cu NLS Cichlid formula si JBl Spirulina.
Provin din acvariul de mai jos. Se poate citi jurnalul din semnatura Colours of Africa.
Contact: P.M

image

image
Merci Shubi.
O imagine de ansamblu facuta in seara asta si un peste care a inceput sa-mi placa la nebunie. Aulonocara FireFish.

image

image
Multumesc pentru aprecieri.
Cei doi masculi de Aulonocara OB care-mi plac foarte mult:


image

image
Bravo. Dar daca nu vedem si poze tot degeaba.
Multumesc frumos.
O zi buna.
WOW!!! Superb. Si eu sic ca d600 este superior lui d700, dar si obiectivele pe care le folosesti sunt de top.
Un exif pentru poza de ansamblu? Merci.
Superb. Felicitari.
Ce setari ai folosit pentru pozele de ansamblu?
Va multumesc pentru aprecieri.
Poza aia de ansamblu este facuta cu un blitz extern pus pe stativ la 45% de luciul apei.
 
Forum Index » Profile for Colours of Africa » Messages posted by Colours of Africa
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com