[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: rick
Forum Index » Profile for rick » Messages posted by rick
Message
Poecilia wingei "Blue Star" clasa N.
Origine: Mario Feroci (vicepresedintele Asociatiei de P.wingei Italia), introdusi in acvarii de Philderodez, Campoma 2011.

Disponibili, 15 lei exemplarul.
Trimit in orice oras care are tren direct.
Contact aici sau privat.

imageDSC_8320 4 by visan emil, on Flickr

imageDSC_8294 4 by visan emil, on Flickr
imageDSC_4226 by visan emil, on Flickr

Tonina fluviatilis crescuta fara aditie de CO2, fara fertilizanti.Pretul unui fir este de 5lei.
La cerere plantele se culeg din acest acvariu:

imageDSC_3819 by visan emil, on Flickr

imageDSC_3816 by visan emil, on Flickr
Geophagusi tai cred ca sunt Geophagus brachybranchus. Au acea dunga neagra in partea de jos a operculului. Geophagusi sunt dupa mine cei mai interesanti pesti de apa dulce asa ca bafta cu ei.
De admirat pasiunea ta. Multi au renuntat fiind aici in tara la acvaristica dar tu nu te dai batut nici pesteste hotare. Si stiu ca nu a fost usor si ai avut nenumarate probleme. Si faci acvaristica la clasa inalta.Spor Cristi in tot ce faci.
Cine are in acvariu Nannacara anomala are un spectacol garantat. Frumusetea pestisorilor, grija fata de pui,furtul puilor de la unul la altul pentru a avea grija de ei te fac sa nu te deslipesti de acvariu mult timp.
https://www.youtube.com/watch?v=A_tj0ngK1ks&feature=youtu.be

Acum disponibili pui de 2-3cm- 10 lei exemplarul.
Echinodorus Quatricostatus- 1 leu firul
Ceratopteris thalictroides- 1leu firul
Nesaea pedicellata- 3 fire- 5lei firul
Bacopa salzmannii- 3fire- 5lei firul
Althernathera reineckii mini- 5fire- 2.5 lei firul

Mentionez ca plantele sunt adaptate pentru acvarii mici.
A mea minidelta:
https://www.youtube.com/watch?v=K643j8PHvWI
Multumesc coane.
Cel mai tanar acvarist al familiei:
image

image
Koala asa dai tu din urechi de obicei sau doar in anumite situatii?
Poecilia wingei "Blue Star" clasa N.
Origine: Mario Feroci (vicepresedintele Asociatiei de P.wingei Italia), introdusi in acvarii de Philderodez, Campoma 2012.

Disonibili 2 perechi - 25 de lei exemplarul.

image

image

image

image

image
Fain, spor.
Multumesc.
Foarte fain, spor.
Hristos a inviat!
Superb Bobi. Recunosc ca nu am mai trecut de mult pe aici dar promit ca am sa intru mai des. Foarte faine ultimile trei filmulete. E o reala placere sa vezi ditai mai baboi fericiti. Jalo e demential, mult spor.

Foarte faini pestanii. Acum parca nici backgroundul nu arata asa rau. Daca ar fi avut o noanta mai rosiatica ai fi zis ca este o zona stancoasa din Tapajos Rio. Spor sa-ti cresca mari geo.
Daca gasesti G. proximus iti recomand, este unul din cei mai frumosi geo. Sa_ti traiasca cei 6 Tapajos. De unde ii ai?
Cam asa Marcu. :-)

My peruan stones:

image

Si locuitorii
image

image

image

image

image

image
Superbe plante si fain acvariu.
Sincer si eu il vedeam altfel.
Cred ca Daca ti-l faceam eu iesea mai bine cu toate ca era primul Backcround fascut din materiale sintetice, dar cu ceva lemne care sa-l acopere partial va da bine.
 
Forum Index » Profile for rick » Messages posted by rick
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com