[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: kreatoru
Forum Index » Profile for kreatoru » Messages posted by kreatoru
Message
uite eu de aici ---> http://www.electricmetsan.ro/index.php?option=com_content&view=article&id=122&Itemid=104 am cumparat .....ieftin si bun... nu imi permit sa dau sute de lei pe neoane speciale , sant pe toate marimile ...de 13 wati = 22 lei numai sa il bagi in priza direct
E cineva care vrea sa observe comportamentul pestilor care nu sant compatibili ? de parca in habitatul lor natural nu ar fi de toate speciile posibile...si legea junglei....cel mai tare supravietuieste
Ce specii aveti in acvariu care "nu sant compatibile" dar totusi convietuiesc impreuna ???
Am vazut o gramada de oameni care au carasi cu guppy si xipho ....ce probleme intimpinati ?
eu cred ca glumesti cu [marca] sau ai cateva mi de euro..[90 l - 800 ron , 400 l = ????? ] si nu ai ce face cu ei...
cel mai simplu sa iti lipeasca un cunoscator unul cum vrei tu ...bafta asteptam continuarea....
As vrea totusi sa fie ceva cat mai simplu, cu bomba mie cam frica sa incerc ca nu as vrea sa varuiesc peretii din greseala


eu zic sa mai pui ceva pe langa aia cu care vrei sa cumperi difuzorul si tabletele si sa iti iei asa ceva ---> http://www.paintballarena.ro/paintball/butelii/co2/ , cu putina imaginatie o rezolvi
Sau mai poti sa iti faci una DYI dintr-o sticla de 2 litri de cola si cumperi asa ceva---> image...introduci sticla inauntru si gauresti capacul pentru furtun ...ITI GARANTEZ ca poate exploda linistita...inauntru in bidon , dar eu nu am auzit sa explodeze la careva pana acum .....aici la noi
Dami voie sa iti recomand un magazin online de incredere.....eu am comandat de aici si preturile sant super ok ...
http://www.animaniashop.ro/25/7/Accesorii.html
Cat despre plante si melci iti doneaza pe forum careva stai linistit ....urmareste sectiunea DONATII
Asa mai merge Flaviusik ...imi place cum arata acvariul tau acum.....tine-o tot asa , incearca cu vreo 2-3 plante naturale ..nu multe sa nu strici decorul ala misto ...si pune apa pana sus...vreo 2 melci pomaceea nu ar strica....
Bafta !
2 filtre aer - 4 iesiri deci 4 pietre care fac bule de aer

Este destul unul singur cu 1 piatra de aer , la un acvariu de 60 de litri ..credema
Welcome Dalila
Deci cam ce planuri ai ? ...acvariu pesti ...etc ?
inca nu am nici un deces am introdus tripaflavina........comportamenul acelasi...
uite aici mecanismul de prindere de sticla acvariului....daca mai ai intrebari le asteptam cu bratele deschise...
image

Am un acvariu 240 l si una de 200 l.
tare
Bine ai venit emilke ...asteptam poze
vreau sa intreb si eu pe crescatorii vechi de guppy ceva....am primit vreo 3 masuli cu o coada imensa....dar de vreo 2-3 ori pe zi se pun pe burta pe substrat ...pe rand ...e din cauza cozii ? zicea cineva ca ar fi din cauza ca e prea mare coada si obosesc..... , in rest sant ok...mananca ...vioi ...fug dupa femele...etc
foarte frumos...
Bine ai venit dan1977...asteptam o poza ceva...
Bine ai venit booghibooghi.....bravo ptr acvariu , nu te grabi cu altele pana ce nu stapanesti destul de bine pe cel de 54 l ......asteptam poze
abea am cumparat incalzitorul pt ca scazuse undeva la 22-23 si i-mi era frica sa nu moara

buzghy Nu mor la 22-23 de grade xipho stai linistit....sa nu scada sub 22 ...ca atunci o sa fie putin apatici....dar nu mor nici atunci ....am avut xipho si gupy la 19 grade si a fost ok....
Calin Andrei ...zi cu ce vrei ajutor ...? poate te ajutam noi
niciodata nu se scoate TOATA APA !!!!! , doar 30-40 % din apa [ tragi mizeriile de pe fumd cu un furtun ] si reumpli inapoi.....altfel strici biototpul si o sa iti moara pestii intr-o veselie
il violeaza pe caras ) [ glumeam ....scoate icrele din caras...]
un mic acvarist de ce nu le dai hrana congelata ....artemia, larve, mixturi...etc
lumina nu are nimik daunator daca merge toata ziua sau doar 4-5 ore pe zi ....decat la buzunar , cat despre filtru [ burete,piatra de aer ] ar fi bine sa mearga non stop !
 
Forum Index » Profile for kreatoru » Messages posted by kreatoru
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com