[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: S.F
Forum Index » Profile for S.F » Messages posted by S.F
Message
Cristi , tu ce vrei sa faci cu ei tata? Sunt 100 de bucati. Unde ii bagi? Sunt mici , sunt mai sensibili. Este cineva din Buc care parea interesat, dar inca nu am primit un raspuns sigur sa vad ce fac cu ei.
Vreau sa le vad.Cand ne intanlim?
Am ~ 100 de puisori . Vreau sa-i dau deoarece ma mut si nu mai am spatiu pentru ei, deocamdata... Ar fi cineva interesat ? Mentionez ca au in jur de 1 cm , dabia le-au dat coditele . Sunt vioi , papa , alearga , etc.
Nu vreau cine stie ce in schimbul lor ...ceva simbolic.

De asemenea , imi rezerv dreptul de a selecta potentialii doritori.
cristi386 wrote: ce pareri aveti


Urat , foarte urat!


Ps: la iarna il imbraci in polistiren ?
Citesc si ma minunez cat de tranta am fost. Eu am bagat intr-un bidon de 1,5L de apa minerala, un plic de drojdie, o cana de zahar si restul apa calda. Dupa ce am bagat furtunul in dop, i-am dat si cu silicon, ca mi-a fost frica sa nu sparg lustra. O am de vreo 3 saptamani , e "beton". Si in afara de asta, am mai dat si eu drumul la gaze, ca se umflase furtunul pana la robinet. Acum e stabila , nu mai am treaba cu ea, dar tot tare a ramas(la bidon ma refer).
Asa ca...omul , in tinerete invata . Si mai are doua treimi din viata timp ..... sa inteleaga !
mariuso wrote:
tre sa iau un pic cartile din facultate .. ca am terminat inginerie alimentara.. sa ma uit la fermentatie.. sa gasesc o retzeta meseriasha cu glucoza.. si amidon in porumb..



Salut ! Daca gasesti , impartaseste'o si cu noi.
totusi, un salt de la 12L la 400, nu crezi ca este cam mare? gandeste-te putin la intretinerea lui , sa nu-l abandonezi pe urma.
Pestii, mopanul si priza i-as lua eu daca nu s-a inscris nimeni.
swatantar wrote:Acvariul si pestii se doneaza pentru cine vine sa ii ia din sectorul 3, zona Titan.



Ma inscriu si eu pe lista daca nu se da.
Eu m-am gandit la o varianta mai simpla. Sa pun fasii de sticla pe fundul acvariului , in trepte, pe inaltimi.Chiar o sa incerc sa vedem cum iese.
interesanta ideea. ai incercat pana acum? n-am vazut pe forum , din pacate.
Si cum facem sa ramana treptele in pozitia dorita atunci cand bagam apa?
Te-ai gandit la un pret?

Vezi pm.
In ce zona a Bucurestiului stai?
Neonii sunt pui sau maturi?
Radu.U wrote:
Am inceput proiectul cu un musafir.Chiar sunt curios poate stie cineva daca e sau nu mortal pentru om



Salut.Stai linistit , nu e mortal si nici periculos. Eu am locuit pe partea cealalta , langa Ancona , si aveam musafiri de genul aproape in fiecare seara.Niciodata nu s-au atins de mine , ba din contra.Si cei de acolo la fel mi-au spus , sa stau cat se poate de linistit.
Salut. Mai este valabil anuntul?
Salutari !

Imi cer mii de scuze ca nu am debutat in sectiunea "sa ne cunoastem mai bine" , deoarece sunt presat de timp.Cu proxima ocazie , ma intanliti si acolo , promit!

As avea nevoie de cateva sfaturi de la dumneavoastra , si anume:

Doresc sa-mi confectionez un acvariu mare , 100x60x40.

-ce grosime a sticlei credeti ca ar fi indicata? eu am zis de 10mm.
-daca folosesc siliconul sanitar , dauneaza in timp vietuitoarelor?
-care sunt pasii de executie pentru un acvariu?
-cum anume si unde se pun intariturile?


Deocamdata astea sunt nelamuririle mele.Daca o sa intampin probleme, o sa va cer ajutorul.
Va rog sa nu va suparati , sau sa nu fiti deranjati de intrebarile mele de "habarnist" , dar nu am facut niciodata asa ceva .

Va multumesc anticipat pentru eventualele raspunsuri!

PS: sper sa nu fi gresit sectiunea cu anuntul meu.

 
Forum Index » Profile for S.F » Messages posted by S.F
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com