[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: cmoroianu
Forum Index » Profile for cmoroianu » Messages posted by cmoroianu
Message
Ce parere ai?

http://www.pepika.ro/produse/21-acvaristica/385-echipamente-pentru-acvaristica/283-pompe-de-apa-si-accesorii/5047-pompa-de-recirculare-aquael-circulator-350.html
Multumesc mult Marian...Asa e...Acvariul era in targ,iar eu l-am luat de la Casa de Cultura...Nu ma plang de filtrul lui original,dar ma tot gandesc filtrul are pompa Resun si nu Juwel.De asta imi e teama ca nu ar putea face fata.Daca Juwel-ul foloseste uneori pompe resun Nu mai am nimic de comentat.Multumesc oricum..
Adica aici :
http://www.acvariu.ro/forum/posts/list/10252.page
Multumesc pt raspuns...Mi-as fi dorit sa am un manual al acvariului,dar l-am luat din targ din Constanta. Nou,desfacut,250 ron ,dar fara manual...Articole pe forum am citit,ce am gasit :
marian75
Junior member


Joined: 21/01/2010 09:29:45
Messages: 62
Location: Constanta
Offline
in primul stadiu binenteles filtrul intern original a zburat ...are tot un Juwel
Salut,Am un acvariu Juwel de 60 l ,dar nu sunt multumit deloc de filtrul lui intern.Se imbiba cu murdarie doar primul ,hai sa zic, burete de sus.Restul de 4 nu au nici o treaba.Am cumparat si un Filtru Aquael fan2 de care,sincer,sunt multumit. E pus de 2 saptamani si inca "scoate" bule...Ce ma sfatuiti? sa renunt la filtrul "original"? Sa clatesc buretele filtrului Aquael sau sa-l mai las? Raman dator vandut...
Ai multe plante in acvariu?
De citit inainte,cu scuzele de rigoare, nu am citit,dar am vazut la un prieten...Caraselul lui traia binemersi cu 6 xifo si nu avea nicio treaba...Multumesc oricum pt raspuns
Buna ziua,Sunt nou si aici si in acvaristica,de aceea nu vreau sa se supere nimeni daca pun o intrebare stupida....Am cumparat un carasel alb cu o excrescenta rosie pe cap...dragut rau!!!!
De cum l-am bagat in acvariu xifo au inceput sa-l alerge si sa-l ciupeasca...Ce-i de facut? Multam fain
 
Forum Index » Profile for cmoroianu » Messages posted by cmoroianu
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com