[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: floryn
Forum Index » Profile for floryn » Messages posted by floryn
Message
Stii cumva ce specie de varan, deoarece sunt cateva care nu ajung la dimensiunimari si nu sunt chiar asa de agresivi.
Eu nu am nimic cu pestii si nu consider ca e canibalism, ci este o metoda de a avea un peste rapitor ( betta) mai vioi, dat fiind ca el a evoluat sa si vaneze, nu doar sa primesca mancarea de-a moaca. Imi pare rau ca nu mai e nimeni de acord cu ideile mele ,sper sa nu scad in ochii vostri cu ideile pe care le am, SI LE SUSTIN.
@ wallachian : asta era sichestia, renuti la niste guppy ,dat fiind ca bettilor le place carnea din cand in cand, iar daca femelele de guppy se reproduc betta vor avea hrana vie care le oferi si exercitiu.
Eu am reusit sa scap de ei, dar e ceva low-tech, 2 felii de morcov puse in acvariu, la mine i-a atras si de fiecare data cand ai ocazia ii scoti, si ca sa mai scapi de ouale lor , cel putin de alea de pe sticla , curata cu ceva dur.
Exista pe aici fani ai broastelor testoase?

Vreau sa stiu de la cineva cu experianta proprie, pe vara se poate tine in aer liber, cu apa umbra soare(de toate) testosa cu tample rosii? A mea are peste 6 ani.
Acvariu inalt , lung , bine plantat, cam asta iti trebuie sa convietzuiasca toti 3 linistiti,, mai baga si 4 guppy(1 mascul +3 femele), hrana vie si bine plantat, mai sunt si masculi sadici care bat femelele ,din placere cred, experienta propie.
 
Forum Index » Profile for floryn » Messages posted by floryn
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com