[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: zyku83
Forum Index » Profile for zyku83 » Messages posted by zyku83
Message
Saluatere, cumpar din Cluj sau zonele limitrofe:

Amano Shrimp
Otocinclus
Neritina
Microrasbora Galaxy.

Ms!
Donez Christmas Moss, predare personala Floresti/Cluj.
Prefer sms: 0743.561.250
Ms!
HumanFace wrote:A crapat acvariul mic, asa ca tot ce era in el a ajuns intr-un acvariu de 26L, deci nu o sa dau pestii, ci o sa mai iau vreu 3-4 microrasbore.
O sa pun poze mai incolo.


Deja? Dar cum ai reusit?
Vand pachet de plante formate din moss (5x5), staurogyne (4-5 fire), marsilea (5-6 fire), bonus riccia si plante plutitoarea - 5 lei/pachet.

Predare personala in Cluj.
Se poate inchide, multumesc acvariu.ro pt gazduire!
Vand RCS, pui+maturi+femele cu oua - 10 Lei pachet de 12 bucati
Predare personala in Cluj.
Cumpar skimmer de suprafata, de preferinta cat mai mic posibil deoarece il voi folosi la un nano.

P.S.: daca aveti posibilitatea sa comandati de pe ebay si nu va incurca o comanda in plus raman dator si ma revansez cu bere, vin sau alte licori asemanatoare

Multumesc anticipat!
Vand acvariu nou, nebagat la apa 30x35x30 (lxLxh), lipituri foarte ingrijite negre fara exces de silicon, provenienta Cora- Cluj.

Acvariul se poate vede personal in Cluj.

Pret: 40 lei.



Vandut, se poate inchide si multumesc pt gazduire!
zyku83 wrote:Vand Hemianthus Micranthemoides aproximativ100 fire, a format o tufa de 30x30 cm, aprox 10 fire Staurogyne Repens, pachetul mai contine "urme" de HC, Pistia si Moss.

Pret 25 Lei, predare personala in Cluj.


Se poate inchide, multumesc!
Vand Hemianthus Micranthemoides aproximativ100 fire, a format o tufa de 30x30 cm, aprox 10 fire Staurogyne Repens, pachetul mai contine "urme" de HC, Pistia si Moss.

Pret 25 Lei, predare personala in Cluj.
Dupa cum zice si titlul vand aspirator de substrat Eheim cu baterii, modelul acesta: http://www.happypets.ro/eheim-vacuum-cleaner-p-556.html
fara rotor. A fost scapat jos (rotorul) si s'a spart.

Pret: 70 lei.

Cele bune!
Schimb aspirator substrat Eheim cu baterii, cu foarfeca si penseta pentru plante

Nota: aspiratorul este fara rotor(cu o paleta sau 2 rupte), deoarece a fost scapat jos.

Este vorba de acest produs: http://www.happypets...aner-p-556.html



Se poate inchide, multumesc frumos!
AIKO wrote:Se adauga la vinzare si un acvariu de 25L achizitionat tot din hornbach,dimensiuni 40/25/25 cu sticla de 4 mm.


Un pret pt el daca te rog.
Salutare, acuma depinde de cerintele de lumina a plantelor care vrei sa le cresti.
Legat de acea lampa este o chinezarie care eu personal o folosesc de circa 4 luni si pana acuma a mers...cat va mai merge nu stiu sa iti zic, dar ce pot sa iti zic ca nu este o lampa de calitate superioara.

Spers sa fie de folos, cele bune!
Mananca si mancare pt pesti stai linistit...ii mai pot hrani cu castravete, dovlecel, salata verde, spanac...
Incearca cu un robinet pe conducta de out.
azrailanubis wrote:multumesc tuturor pt urari...iar pt noul acvariu am cumparat doar echipamentele ...controler, sonde ph, 3 filtre eheim (2222, 2224, ecco ,2075) unul il dau ...butelie co2 10kg, 3 reductoare, trusa testere, incalzitor susbtrat cu controlor, filtru uv 36 , si acum lucrez la sump cu shimbare prin picatura..dar la marimea acvariului de max 150 l o sa-l fac sa schimb max 3,4 litri la zi , mai trebe un osmozor si c-am atata deocamdata ..oricum mersi dupa ce le pun si le aranjez ...vin cu un mic jurnal ...mersi tutor inca o data si ape limpezi



Inceputul suna bine
Bine ai venit!

Acum ca te'ai prezentat, e timpul sa ne prezinti si acvariul cu lux de amanunte

Cele bune!
Salutare, am si eu 6 pestisori micro-galaxi intr'un acvariu de 30l plantat cu HC si Staurogyne, iar in dimineata asta e prima oara cand i'am vazut sa faca "prostii" dar nu asa, nu ii mai interesa ca sunt langa acvariu sa fuga la tufa lor de Staurogyne (in tufa din spate prefera sa stea ascunsi) Am observat acele puncte negre la inotatoarea anala, iar in momentul culminant femela se "afunda" in HC si astepta sa intre si masculul...isi faceau treaba pe urma plecau...sincer nu ma astept sa am puiuti, dar daca ar aparea ca printr'o minune ar fi o surpriza placuta din partea lor ...principalul motiv pt care i'am bagat in acvariu a fost sa tin populatia de planarii sub control, ceea ce s'a si adeverit, sunt "vanatori" dibaci in prinderea puilor de planarii, de nenumarate ori i'am prins in actiune si luand masa
Atasez o poza cu bazinul unde se afla pestisorii.
Este normal sa ai apa tulbure (laptoasa) in timpul ciclarii, nu este nevoie sa schimbi apa decat de rabdare. Legat de ce zice colegul mai sus ar fi indicat sa treci la un filtru extern...nu ai dat detalii despre lumina, de obicei acvarile nu sunt dotate cu o lumina suficienta...
Bafta cu el!
 
Forum Index » Profile for zyku83 » Messages posted by zyku83
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com