[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: maly
Forum Index » Profile for maly » Messages posted by maly
Message
Cumpar Candy Cane Verde de preferat din Bucuresti.

0744353616 Multumesc
Skimmerul functioneaza fara probleme si se vinde la pretul de 400 lei. 0744353616
Exista o varianta mai ieftina cu device-ul de monitorizare de la Seneye, varianta REEF care iti permite sa masori si lumina. Eu personal nu l-am folosit dar ma bate gandul, am vazut ca "Reef Dork" de pe youtube a folosit asa ceva.
Are 3 ani de cand este la mine si ii trebuie o casa mai mare. Predare personala in Bucuresti. pret 500 lei




Dupa ultimile modificari la acvariu (scos gsp-ul, o piatra cu paly, cateva pietre care erau acoperite cu ciuperci rosii invazive), apa este cam tulbure. Sunt aproape 4 saptamani si in timpul asta am facut 3 schimburi de apa de aprox 15% dar se pare ca nu a ajutat. Fosfatii sunt 0 iar nitratii abia se vad pe testul de la salifert(apa din test e f putin colorata). In tot acest timp am folosit Carbune activ, Rowaphos si Biopellets de la Grotech. La cateva zile dupa ce am facut schimbarea am inceput sa adaug si Vibrant in speranta de a tine acvariul departe de alge dar sa si ajute la clarifiere. Vibrantul a inceput sa atace algele dar in tot acest timp mi-a topit si Cheato din refugiu. Acum doua zile am scos ce a ramas din Caulerpa si niste ramasite de Cheato si am inchis lumina la refugiu. Tin sa precizez ca mai adaug saptamanal si 30ml de Special Blend. Am tot incercat sa inteleg ce se intampla dar sincer nu-mi pot da seama. Aveti idee ce poate cauza treaba asta? Am tot asteptat sa treaca de la sine, dar se pare ca trebuie facut ceva. Multumesc
Arata foarte bine. Felicitari !
Niciodata. Vreau sa-l inlocuiesc cu un Yellow Coris Wrasse.
Gata! L-am dovedit pana la urma. Nu a fost usor dar am rezolvat in 3 persoane dupa ceva incercari! Am confectionat un perete din 2 tevi de pvc si un sac de gunoi si l-am izolat in partea dreapta cu ajutorul unei oglinzi! Am scos pe rand din pietre si l-am alergat cu miciogul pana l-am prins!
Daca tot stam pe acasa m-am hotarat sa fac ceva modificari in acvariu. Am scos din gsp, am curatat pietrele de ciuperci rosii si coralii invazivi apoi am aranjat pietrele mult mai aerisit si minimalist. Toate bune si frumoase pana aici doar ca "Bicolor Dottyback-ul" a cam luat-o razna si-mi ataca crevetele. Am noroc cu pestii mai mari ca-l mai tin potolit si intervin cand devine mega agresiv. Sincer m-am cam saturat de el si as cam vrea sa-l scot afara. A reusit cineva cu succes sa prinda acest peste? Am incercat cu diferite minciocuri dar fara nicio sansa.
Pentru acvarii intre 90 - 110 cm
90 cm (lungime) x 19cm (latime) x 5,5cm grosime
4x39W = 156 W T5 High Output
Balast extern
Cabluri Separate (2xT5, 1x led)
Carcasa aluminiu neagra, reflectoare, protectie neoane acryl
Tuburile se aprind cate 2
LED–urile se aprind pe cablu separat
Lampa vine cu 4 neoane ATI folosite aprox 4 luni
Pret 300 lei.

Pret nou: 200 lei
Skimmerul este in stare buna de functionare, are o mica fisura in cupa de colectare si se da fara pompa. Pret 250 lei sau schimb cu vietuitoare marine.

Tel: 0744 353 616 Ovidiu

Vand sau schimb fraguri de GSP, Ciuperci verzi si rosii, Kenya Tree. 30 ron/frag 0744353616
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

Cum pun si eu pozele la calitate mai buna? Gata am rezolvat.
.
.
.
.
 
Forum Index » Profile for maly » Messages posted by maly
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com