[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: gregorio
Forum Index » Profile for gregorio » Messages posted by gregorio
Message
S-a dat. Se poate inchide, multumesc.
Donez
- acvariu 180l Eheim Aquapro, folosit cativa ani,(nefolosit din 2018). Nu are crapaturi, cateva zgarieturi normale

- filtru Sunsun 3033B cu furtune si medii filtrante ceramice

- stand home made

Doar ridicare personala din sectorul 6 , zona Crangasi, maine dupa amiaza cel tarziu.

Telefon: 0742140792

image
Pentru poze pe watsapp.
Se vinde:

- acvariu 180l Eheim Aquapro, folosit cativa ani,(nefolosit din 2018). Nu are crapaturi, cateva zgarieturi normale - 300 lei

- filtru Sunsun 3033B cu furtune si medii filtrante ceramice - 100 lei

- stand home made - 250 lei

Doar ridicare personala din sectorul 6 , zona Crangasi.

Telefon: 0742140792
Schimb acvariu 380x365x380 (~50l), sticla de 6mm, cantuita, colantat cu negru pe spate si muchii, fara zgarieturi, cu plante, neoni, colisa, rasbora sau cioate. Valabil pentru Bucuresti. Nu trimit in tara. PM sau 0742140792. Poze pe privat.
Se poate inchide. Multumesc.
Pestii sunt rezervati pana deseara la 20.30
Donez cinci ciclide africane (6-7 cm): Pseudotropheus interruptus(2 buc), Maylandia estherae(3 buc, unul este mai micut..cca 3-4 cm). Se doneaza urgent deoarece sunt cazati intr-un bazin foarte mic, fara lumina. (de preferat unui incepator sau copil, camin, etc). Nu sunt perechi. Recomand carantina 10 zile. Se ridica din Crangasi dupa ora 19.
0742.140792 sau PM
Vand urgent doi pui Pseudotropheus socolofi - 4-5 cm. Pret 5 lei bucata.
0742140792 sau PM. Se ridica din Crangasi dupa ora 19.
Multumesc pentru cuvintele tale. Dupa cum spuneam, am facut ceva la repezeala, nu avea aia, nu aveam ailalta...carpeala. Am in plan ceva cioate, sa inmultesc moss-ul, si ceva plante de fundal. Nu stiu cum vor reactiona la LED-uri...cat despre pietre...trebuie sa mai studiez. Nu merg alea gen Malawi. Am uitat sa mentionez capacitatea bazinului:180l.
Va salut cu respect!
Dupa cativa ani de ciclidism, impins de durerea unei pierderi masive(a se intelege 90% din populatia de africani), am hotarat sa rup caruta. Si am rupt-o. Voi incerca sa postez aici reintoarcerea la acvariul plantat. Voi suporta cu stoicism criticile voastre, mistourile, dar voi fi bucuros si daca voi primi laude. Accept bucuros orice sfat constructiv.
Deci...Primul pas...golirea acvariului...complet. Scos nisip, pietre si cei 7 amarati care au mai supravietuit. Am spalat baziunul(pereti, decor) si l-am umplut de doua ori, pentru a elimina impuritatile vizibile in apa. La capac am eliminat un neon(oricum nu avea droser pentru el, dupa ce s-a ars originalul) si am improvizat o instalatie formata din doua baterii de leduri cumparate dinn targ, alimentate de un transformator 12V/1A. Fiind ceva temporar( pana gasesc un alimentator decent), va functiona intermitent cu neonul ramas(Aqua Glo). Am folosit plantele dintr-un nano desfiintat. Vreau sa mai adaug ceva valisneria, cabomba...plante easy. Ca substrat, am mers doar pe pietris curat 3-5mm granulatie ce m-a costat o avere ....recunosc faptul ca m-am si grabit putin, fiind cam hairupist de felul meu. Prea mare inginerie acvaristica nu am facut insa deocamdata, pana se mai limpezeste...eu zic ca este acceptabil.
Populatie: 8 Rasbora, 5 Neoni, 4 Scalari mititei si un numar nedefinit de creveti.

Scuze pentru calitatea pozelor si picaturile de pe geamuri...
Felicitari Lucian!
Superb! Felicitari!
Salut. As vrea si eu cateva fire daca mai este valabil. Multumesc.
Prietene...e galben sau orange? Ca in poza se vede albastru...
Salut. Vreau si eu catva fire. Mai este valabil?
Cumpar femele Labidochromis caeruleus(2-3 buc./ minim 5 cm) si Pseudotropheus socolofi(idem). Oferte pe PM.
Multumesc.

(Ofer 5 pui Maylandia etherae 4 cm - 3 lei buc.)
Socolofi au plecat. Restul, valabil.
Salut. Ai PM.
Vand :
- 1 M Pseudotropheus Acei Itungi, 10 cm.
Pret - 20 lei. (sau schimb cu 5 pui Labidochromis caeruleus, min. 4-5 cm)
- 1 M Hemichromis bimaculatus, 8 cm.
Pret - 10 lei.
- 3 pui Pseudotropheus socolofi, 3-4 cm.
Pret - 6 lei bucata.
Pestii se ridica din zona metrou Crangasi.
Nu trimit in tara. Detalii pe PM.
Valabil.
 
Forum Index » Profile for gregorio » Messages posted by gregorio
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com