[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: edyr
Forum Index » Profile for edyr » Messages posted by edyr
Message
Welcome back!!
Cred ca pompa mea s-a ars,daca e dusa iti dau eu acea piesa.
Nu promit nimic,dar da-mi te rog datele complete de livrare.
Iti trimit eu,profesore..
O sa ai probleme cu spatiul de lucru la sump,din cauza inaltimii mari a acestuia...ori il faci mai mic ori ridici inaltimea display-ului.
black_man_ady wrote:Acvariul va fi amplasat in coltul unui hol (spate si laterala dreapta spre perete)
Voi face o schita 3d sa explic exact la ce m-am gandit.
As renunta la 10 cm din lungime si sa fac overflow BA.

Chiar daca nu il ai amplasat intr-o camera in care dormi tot trebuie sa ii faci BA,zic eu...
Mult succes!
Pai pe vremurile astea ce vrei sa facem ,tre sa ne gasim si noi ceva ocupatie...
Succes!

Ionut,cand ai trei joburi si familie numeroasa,nu prea ai timp de nimic altceva,eu incerc sa mai fac multe pe langa...imi cer scuze ca nu am putut sa fiu in localitate in singura zi in care am de regula setata interventia in acvariu ..Pentru a nu te incurca in niciun fel,imi retrag oferta .
Multumesc!
Nu renun?, vreau sa dau din ce am prea mult.
Up!
Donez fraguri de gorgonie si ciuperci rosii,daca aveti drum prin Iasi,din pacate nu dispun de timp pentru expedieri.
Iti dau eu,gratis.
Promitator.
Daca vrei sa renunti la chromisi si anthiasi am eu loc pentru ei...
edyr wrote:Nu am mai updatat nimic in ultimul timp,cert e ca acvariul e tot acolo si eu tot fara timp..insa ultima achizitie pe care trebuie sa o trec sunt cele trei lampi aisol....

Nici vortech-urile nu am apucat sa le trec aici...nici skimmerul Ati.pffff,varza totala.
Oricum, tre` sa fac un reset iarna asta....tre sa mai colectionez niste duri.
Nu am mai updatat nimic in ultimul timp,cert e ca acvariul e tot acolo si eu tot fara timp..insa ultima achizitie pe care trebuie sa o trec sunt cele trei lampi aisol....
dan.pavelescu wrote:Mi-a mai scapat o data painea in cah, daca m-as fi dus la biserica si daca mai traia mataranga, sunt sigur ca se scula si aia.

Cum mama naibii se face, ca am vazut zeci de clipuri de la hamericanos si toti tineau pompa de dozare in compartimentul cu sump-ul. Azi am zis sa fac un test, fix aiurea asa mi-a venit, sa vaz cum misca pompele de dozaj. Mhhhe cu lamaie, nu mai misca nici una, tepene. Am stat o ora sa curat rugina de pe ax cu smirghel fin si wd40, sa desfac fiecare pompita in parte si sa curat rolele de hazmaz, sa puii mei astazi si maine.
Acum functioneaza toate, am stabilit unde va fi noul loc al aparatului (peste bazinul de colectare apa osmoza) si ce sa vezi coane? Nu mai am in casa furtun din ala subtire, tu-i natia ma-sii. Am pus pompa unde era si ma duc maine in hb sa iau 4m de furtun. Plm, va zic io, m-au ajuns blestemele oscarilor homo si bazinul asta se cere desfiintat..

image

Eu l-am avut montat in afara sumpului si tot nu a mers mai mult.
La mine baga congelate de ii sar solzii...mai bine nu il da ca o sa plangi dupa el.
 
Forum Index » Profile for edyr » Messages posted by edyr
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com