[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: Ionut Godea
Forum Index » Profile for Ionut Godea » Messages posted by Ionut Godea
Message
Va multumesc tuturor pentru aprecieri si pentru sfaturi. Nu voi deschide un jurnal pentru ca acest setup nu va avea viata lunga.

Ma bucur ca a aparut un articol despre munca mea, scris de catre cineva din Asia, mai precis din Vietnam, tara cu o puternica prezenta in lumea acvaristicii. Va invit sa il cititi, folosind Google Translate:

http://bouaqua.net/ho-thuy-sinh/ho-dep-suu-tam/nhat-ky-thuy-sinh/su-chuyen-minh-manh-me-cua-mot-ho-thuy-sinh/
Va multumesc mult pentru aprecieri si pentru sfaturi. Probabil voi deschide un jurnal. Pentru poze voi scoate filtrul, iar cat despre fundal, acesta va fi asemanator celui din acvariul mare. Va imita cerul. Chiar as vrea sa particip la concursul de la rusi.
Acvariu nano 20 litri - prima zi

image
Arata super plantele!! Felicitari!!
In legatura cu confuzia de persoane afirm: Mea culpa.
varol wrote:
Ionut Godea wrote:
varol wrote: Nu se chinuie nimeni sa se contreze. Emitem opinii care nu coincid si atat. Mai mult decat atat personajul principal al topicului a dat un citat si ne-a rugat sa comentam, probabil asteptandu-se sa ne vaicarim toti ca, vezi doamne, ce a indraznit cineva sa-i zica. Asa cum are un alt user dreptul sa considere aquascapingul reprezinta apogeul acvaristicii asa am si eu dreptul sa cred ca daca te apuci sa desenezi munti prin acvarii inseamna ca ai o latura artistica pe care o combini cu cateva notiuni de acvaristica de baza si atat. La fel de bine poti sa faci graffiti.


Chiar asa Daniel. Ai dreptul sa ai ce ce opinii vrei.


Nu stiu cine este Daniel. Numele meu este Varol. Iti multumesc ca imi dai voie sa am dreptul la o opinie.


Nu stii?. Sau ar trebui sa iti spun oplantasiunpeste? Sau creve? Preferi danielt sau daniel12?

Cum sa nu ai dreptul oricine are.
varol wrote: Nu se chinuie nimeni sa se contreze. Emitem opinii care nu coincid si atat. Mai mult decat atat personajul principal al topicului a dat un citat si ne-a rugat sa comentam, probabil asteptandu-se sa ne vaicarim toti ca, vezi doamne, ce a indraznit cineva sa-i zica. Asa cum are un alt user dreptul sa considere aquascapingul reprezinta apogeul acvaristicii asa am si eu dreptul sa cred ca daca te apuci sa desenezi munti prin acvarii inseamna ca ai o latura artistica pe care o combini cu cateva notiuni de acvaristica de baza si atat. La fel de bine poti sa faci graffiti.


Chiar asa Daniel. Ai dreptul sa ai ce ce opinii vrei.
Fiecare vede frumosul in felul lui. Daca cineva are un acvariu cu un castel si daca lui ii place, nu e problema. Fiecare are ce bazin doreste. Din pacate, observ ca sunt unii acvaristi care nu au habar ce inseamna termenul aquascape.

@ varol - In ce categorie se incadreaza majoritatea acvariilor biotop prezentate in pozele pe care le-ai pus tu aici? Iti raspund tot eu: aquascape.
Un alt articol despre aquascape si despre mine a aparut in 'Adevarul": http://adevarul.ro/locale/bacau/foto-bacauanul-creaza-tablouri-vii-acvarii-1_530f7db8c7b855ff56b8e844/index.html#photo-head
Daca v-a placut, v-as fi recunoscator daca ati distribui articolul. In felul acesta tot mai multe persoane vor cunoaste frumusetea acestui domeniu.
catalin_ wrote:Sunt unele lucruri pe care le vezi in natura si care nu dau neaparat bine intr-un acvariu. Ma refer aici la chestii pe care le vezi in mod obisnuit cand faci o mica scufundare prin ape dulci: namol/detritus pe fundul apei, alge peste tot, viermi/larve, materie vegetala aflata in diverse stadii de descompunere, apa cu diverse grade de turbiditate/particule in suspensie, etc. Asta inseamna ca daca elimini aceste elemente in scop estetic, acvariul nu mai pare la fel de natural?


Bravo!!! Bine spus!!!
Haideti sa va arat un comentariu facut articolului aparut in ADPM:

horhe:

"De retinut….aquascapingul nu are nimic comun cu acvaristica (desi seamana ca nume) si nici cu natura. In natura nu se intalnesc peisajele create in aquascaping. Este daca doriti, o forma de arta sub/acvativa."

Care este parerea dumneavoastra?

Cei care doresc sa comenteze, o pot face si pe pagina articolului.

Va multumesc!!
Frumos!! Bravo!!
Multumesc!!
Anul acesta voi participa cu un setup. Depinde de concurs.
@ stefanp - Multumesc frumos!!

@ kirucd - Multumesc mult!! Urmeaza un alt setup. ;)
Un alt articol despre aquascape si despre mine a aparut in 'Adevarul" astazi, 27 februarie 2014: http://adevarul.ro/locale/bacau/foto-bacauanul-creaza-tablouri-vii-acvarii-1_530f7db8c7b855ff56b8e844/index.html#photo-head
Link-ul: http://www.agentiadepresamondena.com/aquascaping-ionut-godea-peisaje-in-acvarii/

Am trimis PM.
Va multumesc din suflet tuturor celor care imi apreciati munca. Incerc sa fac ceva frumos pentru tara mea si pentru aquascape. Singur nu am putere. Un ajutor din partea dumneavoastra poate fi un share dat pe facebook urmatorului articol: http://www.agentiadepresamondena.com/aquascaping-ionut-godea-peisaje-in-acvarii/ Asadar, tot mai multi oameni vor cunoaste si aprecia acest domeniu frumos si beneficiile aduse de acesta. Va multumesc inca o data!!

Cu respect,
Ionut Godea
Multumesc bitanu!!
Frumos! Felicitari!!
 
Forum Index » Profile for Ionut Godea » Messages posted by Ionut Godea
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com