[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: mihai_2b3
Forum Index » Profile for mihai_2b3 » Messages posted by mihai_2b3
Message
aici gasiti un video cu viermisorii

https://youtu.be/lLL46XzDe0c
Salutare.

A avut cineva ceva asemanator in acvariu? Ce sunt? Sunt daunatori pentru plante, pesti sau pentru creveti?
Filtru intern Eheim Aquaball + Filtru intern Aquel Fan 1
Incalzitor Eheim
Difuzor ceramic CO2
Pesti si plante.

500 ron.
Caut si eu piese sa ma apuc de mesterit la unu d-asta.
Eheim Pompa Compact 1002 - cel mai ieftin am gasit-o la 105 ron (destul de mult). Cred c-o sa ma orintez spre una mai mica nitel...desi au o problema cu inaltimea...pierd f rpd din l/h odata cu inaltimea...
mihai_2b3 wrote:
ReBella wrote:Cu ce ii hranesti si cat le dai ??? Mazare,salata,etc. le dai vreodata ?

Nu le dau ... ar trebui ?

Adica le dau de mancare (un fel de granule si niste fulgi)...dar mazare , salata nu le-am dat niciodata ...ar trebui...si cum le-o "prepar" ?
ReBella wrote:Cu ce ii hranesti si cat le dai ??? Mazare,salata,etc. le dai vreodata ?

Nu le dau ... ar trebui ?
Salutare...
Am 2 carasi aurii de juma de an, acvariu 120 litri, 2 filtre, plantat, nimica schimbat in modul de hranire in ultima luna sau ceva nou prin acvariu. De cateva zile unu din carasi era cam "ametit"....acuma are burta cat un balon...fapt pentru care sta mai mult pe la suprafata cu burta in sus, din cand in cand inoata spre fundul acvariului si pare sa fie ok dar cand oboseste iar il ridica burtuiul cat un balon la suprafata cu burta in sus. Ce poate sa fie? De ce sa sa facut asa ca un balon... Il mai pot salva?
Ma bag si eu in seama ... Am acvariu de prin august si nu prea-mi rezista plantele. Nu va speriati ca este si din cauza mea am doar pietris si le tin agatate cu plumbi de picioare si pe langa toate astea mai am si carasi care bantuie printre ele. Intrebarea ar fi: Cum fac sa "plantez" plantele in substratul care o sa-l cumpar si o sa-l asez pe fundul acvariului. N-am nici o scula gradinareasca...stie cineva vreo unealta inprovizata ?
ps: nu dati cu parul daca sa mai explicat asta prin alte pagini ale forumului.

Multumesc.
 
Forum Index » Profile for mihai_2b3 » Messages posted by mihai_2b3
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com